Loading

Ubytovanie v Púchove

(0 objektov + 39 objektov v okolí 25 km)

Bungalovy Rybník Modlatín

Horná Mariková (Púchov 13,1 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Lyžovačka, rybačka, oddych

Chata Mária

Mojtín (Púchov 16,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (PU 22,3 km vzdušne)
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!

Zrub Mojtín

Mojtín (Púchov 16,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vleku (PU 22,8 km vzdušne)
Relax a pohoda na vidieku.

Penzión WOLFLAND

Horná Mariková (Púchov 17,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (PB 21,9 km vzdušne)
SUPER LYŽOVAČKA, pod. veľ. dobré 50cm!!!
1 - 39 / 39

Púchov

Mestečko Púchov sa rozprestiera pri brehoch stredného toku Váhu. Orámované je zo všetkých strán horami. Stretajú sa tu Javorníky, Biele Karpaty a Strážovské vrchy. Z Púchova sa teda za prírodou môžete vybrať ktorýmkoľvek smerom.

Toto územie bolo obývané už na prelome letopočtov. Na významnom archeologickom nálezisku s názvom Skala boli objavené stopy dávnych, pravdepodobne keltských obyvateľov. Podľa tejto lokality dokonca vznikol pojem „púchovská kultúra“. Považuje sa za jednu z najintenzívnejšie osídlených oblastí v praveku. Skala bola až do 12. storočia jadrom tamojšieho osídlenia. Pôvodná osada však bola viackrát zničená. Prišlo preto k presídleniu na roviny pod touto skalou.

Neskoršie obyvateľstvo sa živilo najmä súkenníctvom, hrnčiarstvom a kníhtlačou. Zaujímavým púchovským špecifikom je modrotlač. Je ňou zdobený typický biely kroj. Dnes sa v Púchove nachádza jediná slovenská výrobňa modrotlače.

Je veľkou škodou, že Púchov nezdobia takmer žiadne historické pamiatky. Mesto o ne totiž prišlo počas obdobia socializmu. Zbúrané boli v podstate všetky historické budovy v centre mesta. Nezachoval sa ani kaštieľ či synagóga. V Púchove preto môžeme obdivovať najmä sakrálne pamiatky. Okrem rímsko-katolíckych kostolov je tu i evanjelický. V ňom sa nachádza drevený oltár zo 17. storočia.

Významnou budovou je fara postavená začiatkom 20. storočia. Pôsobil na nej evanjelický farár a básnik Vladimír Roy. Z konca 18. storočia pochádza barokovo-klasicistický Župný dom. V minulosti slúžil ako soľný sklad, dnes je sídlom Múzea púchovskej kultúry.

Hoci na pamiatky je Púchov chudobnejší, nudiť sa tu určite nebudete. Mesto disponuje rozsiahlym športovým areálom. V prevádzke sú futbalový i zimný štadión, športová hala a tenisové kurty. Nachádza sa tu taktiež letné kúpalisko, krytá plaváreň so saunou a skatepark. Zimné športy si môžete užiť v neďalekých Lazoch pod Makytoulyžiarskym strediskom Čertov.

Len pár kilometrov od Púchova je vybudovaná priehrada Nosice s vodnou elektrárňou. Vodná nádrž ponúka viaceré alternatívy aktívneho relaxu. Možno sa v nej kúpať, loviť ryby, člnkovať sa alebo vychutnať si plavbu výletnou loďou. V bezprostrednej blízkosti priehrady sú najmladšie slovenské kúpele Nimnica. Liečivá voda bola objavená práve pri stavbe nosickej priehrady. Okrem liečby najrôznejších ochorení môžete skúsiť pobyt v soľnej jaskyni. Blahodarne pôsobí na dýchacie cesty, kožné a tráviace problémy i psychickú nepohodu.

Nádhernou prírodou pohorí obopínajúcich Púchov vás prevedú mnohé značené chodníky. Za návštevu určite stojí Manínska tiesňava v Strážovských vrchoch aj jedinečné Súľovské skaly. Krásna je i túra na Strážov, najvyšší vrchol tohto pohoria. Opačným smerom, teda na západ od Púchova, nájdete napríklad sklársku obec Lednické Rovne. Tu si môžete pozrieť kaštieľ s parkom a botanickou záhradou. Prípadne sa vybrať navštíviť zrúcaninu Lednického hradu. Ďalšími hradmi v okolí Púchova sú Vršatec, Košeca, Považský hrad.

Ako v každom meste, aj v Púchove nájdete veľa možností ubytovania. Sú tu luxusné i skromnejšie hotely, penzióny aj ubytovne.

Hoci Púchov nepatrí k typickým turistickým cieľom, pobyt v tomto meste určite neoľutujete. Jeho nespornou výhodou je najmä poloha. Púchov je akoby vstupnou bránou k trom našim pohoriam. Je teda ideálnou základňou a východiskovým bodom pre ich spoznávanie. Navyše patrí skôr k menším mestám, takže sa nemusíte báť prílišného ruchu a zhonu.