Ubytovanie v Hornej Marikovej

(4 objekty + 27 objektov v okolí 25 km)

Bungalovy Rybník Modlatín

Horná Mariková, v obci / v meste, pri vode (PB 17,7 km vzdušne)
Lyžovačka, rybačka, oddych

Penzión WOLFLAND

Horná Mariková, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (PB 21,9 km vzdušne)
SUPER LYŽOVAČKA, pod. veľ. dobré 50cm!!!

Drevenica Tami

Horná Mariková, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Chalupa, kde sa zastaví čas.

Horský Hotel Eva Mária

Horná Mariková, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Rodinný penzión s domácou kuchyňou!
1 - 31 / 31

Horná Mariková

Vždy ste túžili vypadnúť z rušného mesta do tichých hôr kde by o Vás nikto nevedel? Kamsi na chatu do ticha, obklopení majestátnou prírodou, niekde, kde by sa to dalo nazvať samý kraj sveta? V tom prípade máme pre Vás tip. Dedinka Horná Mariková.

Obec leží v srdci Javorníkov, neďaleko hraníc s Českom. Jej obyvatelia sa pôvodne živili poľnohospodárstvom, neskôr lesným hospodárstvom. Za prácou však často chodili do Ameriky a z toho dôvodu sa dedinka vyľudnila. Najvýznamnejšou pamiatkou je kostol sv. Jána Nepomuckého drevený kostolík v neďalekej osade Ráztoka.

Byť v takto odľahlej dedinke má nesporné výhody hlavne pre milovníkov prírody. Na bicykli alebo pešo sa môžete vydať preskúmať desiatky kilometrov okolitých lesných ciest. V blízkosti dedinky sa nachádza vyše 100 osád, tradičných kopaníc. Mnoho z nich je už zaniknutých, no aj tak na potulkách hlbokými lesmi určite narazíte na nejakú samotu. Okolím prechádzajú aj turistické chodníky, tak sa dostanete napríklad na Malý Javorník, alebo chatu Kohútka. Tvorivosť prírody reprezentujú aj skalné útvary v okolí. Určite navštívte ManínskuKostoleckú tiesňavu a vynechať nemôžete ani túru k Súľovským skalám.

Ak máte radi históriu, predovšetkým zrúcaniny slávnych hradov, v tom prípade zvýšte pozornosť. Napriek odľahlej polohe to máte len kúsok na Považský aj Súľovský hrad. Za návštevu rozhodne stojí aj Lietavský hrad.

Prírodnými zaujímavosťami zoznam atraktivít okolia Hornej Marikovej ani zďaleka nekončí. Po príjemne strávenom dni určite radi zrelaxujete v príjemnej vode na niektorom z kúpalísk alebo kúpeľov. Kúpaliská nájdete v Považskej Bystrici, Púchove, Rajci alebo Lednických Rovniach. Doprajte si maximálnu starostlivosť o Vaše telo v jedných z najznámejších slovenských kúpeľov, Rajeckých Tepliciach. Ani do nich to nebude ďaleko. Po blahodárnom kúpeli si pozriete unikátny betlehemRajeckej Lesnej, alebo zahráte golf na neďalekom ihrisku. Slovíčko „nuda“ Vám ani na rozum nepríde.

Zima v Javorníkoch býva tuhá, vďaka tomu praje zimnej turistike. Na snežniciach sa vydáte spoznávať všetky okolité vrcholy a doliny a ak dostanete chuť zalyžovať si, žiaden problém. Strediská Lazy pod MakytouMakov vyhovejú skôr nenáročným lyžiarom no potešia príjemnými cenami.

Kde sa ubytovať? Naskytá sa Vám široký výber predovšetkým z najrôznejších privátov alebo chatiek, či typických dreveníc. Ak si chcete užiť skutočného pokoja od civilizácie, vyberte si jednu z chatiek v blízkych osadách a zaručene Vás nebude nikto rušiť.

Horná Mariková nepatrí medzi zvučné turistické destinácie, no má v sebe niečo viac. Dušu domácich obyvateľov, pokoj a kľud, ktorý v mestskom strese len tak nenájdete. Ideálne miesto na to, aby ste jednoducho vypli. Skúste to spolu s nami.