Loading

Ubytovanie v Hornej Marikovej

(4 objekty + 26 objektov v okolí 25 km)

Penzión WOLFLAND

Horná Mariková, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
POSLEDNÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA LETO

Bungalovy Rybník Modlatín

Horná Mariková, v obci / v meste, pri vode
Lyžovačka, rybačka, oddych

Drevenica Tami

Horná Mariková, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Chalupa, kde sa zastaví čas.

Horský Hotel Eva Mária

Horná Mariková, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Rodinný penzión s domácou kuchyňou!
1 - 30 / 30

Horná Mariková

Vždy ste túžili vypadnúť z rušného mesta do tichých hôr kde by o Vás nikto nevedel? Kamsi na chatu do ticha, obklopení majestátnou prírodou, niekde, kde by sa to dalo nazvať samý kraj sveta? V tom prípade máme pre Vás tip. Dedinka Horná Mariková.

Obec leží v srdci Javorníkov, neďaleko hraníc s Českom. Jej obyvatelia sa pôvodne živili poľnohospodárstvom, neskôr lesným hospodárstvom. Za prácou však často chodili do Ameriky a z toho dôvodu sa dedinka vyľudnila. Najvýznamnejšou pamiatkou je kostol sv. Jána Nepomuckého drevený kostolík v neďalekej osade Ráztoka.

Byť v takto odľahlej dedinke má nesporné výhody hlavne pre milovníkov prírody. Na bicykli alebo pešo sa môžete vydať preskúmať desiatky kilometrov okolitých lesných ciest. V blízkosti dedinky sa nachádza vyše 100 osád, tradičných kopaníc. Mnoho z nich je už zaniknutých, no aj tak na potulkách hlbokými lesmi určite narazíte na nejakú samotu. Okolím prechádzajú aj turistické chodníky, tak sa dostanete napríklad na Malý Javorník, alebo chatu Kohútka. Tvorivosť prírody reprezentujú aj skalné útvary v okolí. Určite navštívte ManínskuKostoleckú tiesňavu a vynechať nemôžete ani túru k Súľovským skalám.

Ak máte radi históriu, predovšetkým zrúcaniny slávnych hradov, v tom prípade zvýšte pozornosť. Napriek odľahlej polohe to máte len kúsok na Považský aj Súľovský hrad. Za návštevu rozhodne stojí aj Lietavský hrad.

Prírodnými zaujímavosťami zoznam atraktivít okolia Hornej Marikovej ani zďaleka nekončí. Po príjemne strávenom dni určite radi zrelaxujete v príjemnej vode na niektorom z kúpalísk alebo kúpeľov. Kúpaliská nájdete v Považskej Bystrici, Púchove, Rajci alebo Lednických Rovniach. Doprajte si maximálnu starostlivosť o Vaše telo v jedných z najznámejších slovenských kúpeľov, Rajeckých Tepliciach. Ani do nich to nebude ďaleko. Po blahodárnom kúpeli si pozriete unikátny betlehemRajeckej Lesnej, alebo zahráte golf na neďalekom ihrisku. Slovíčko „nuda“ Vám ani na rozum nepríde.

Zima v Javorníkoch býva tuhá, vďaka tomu praje zimnej turistike. Na snežniciach sa vydáte spoznávať všetky okolité vrcholy a doliny a ak dostanete chuť zalyžovať si, žiaden problém. Strediská Lazy pod MakytouMakov vyhovejú skôr nenáročným lyžiarom no potešia príjemnými cenami.

Kde sa ubytovať? Naskytá sa Vám široký výber predovšetkým z najrôznejších privátov alebo chatiek, či typických dreveníc. Ak si chcete užiť skutočného pokoja od civilizácie, vyberte si jednu z chatiek v blízkych osadách a zaručene Vás nebude nikto rušiť.

Horná Mariková nepatrí medzi zvučné turistické destinácie, no má v sebe niečo viac. Dušu domácich obyvateľov, pokoj a kľud, ktorý v mestskom strese len tak nenájdete. Ideálne miesto na to, aby ste jednoducho vypli. Skúste to spolu s nami.

Názory a odporúčania

Jan Adamec (rodina so staršími deťmi - návštevník) 16.9.2018
Uzasne prostredie
Janka a Milan (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Do dedinky je to peši necelá pol hodinka. Robia tam veľmi dobrú pizzu, ktorú vám dovezú, alebo si pre ňu môžte zájsť sami a vychutnať si ju pred susednou krčmou kde sa dá sadnúť. V obci sa nachádza aj obchod otvorený 6 dní v týždni.
Andrej Cimbak (skupina - návštevník) 9.8.2018
Kludna razovita obec
Klaudia Klenková (starší pár - návštevník) 24.7.2018
Príjemné prechádzky v okolí
Čajkovič (ubytovateľ) 13.6.2018
Horná Mariková - VLKOV a jej okolie ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Obec leží v Marikovskej doline, ktorá sa tiahne od rieky Váh až po Slovensko – Českú hranicu, tvorenú pohorím Javorníky a Vsetínske vrchy – Beskydy a bolo vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť.
Ivan Úrek (starší pár - návštevník) 9.4.2018
Malá dedinka, príjemní ľudia.
Peter (skupina - návštevník) 18.3.2018
Plevnikcity is the best.
Magdaléna Bičanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.2.2018
vše dostupné, v blízkosti obchod, bankomat, lékárna a další
Iva (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.2.2018
Klud a cez leto to musi byt super a aj pojdeme opat
Lenka Meliš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.12.2017
Makov <3 netreba komentáru
Anna Konradova (skupina - návštevník) 26.8.2017
V obci su mili a ustretovi ludia.Hodinu od chaty je centrum obce a 30min opacnym smerom od chaty je restauracia v obci Kostolec.
ernest (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.7.2017
Dobre
Monika G (mladý pár - návštevník) 20.5.2017
Príroda
Zobraziť viac...