Loading

Ubytovanie v Čertove

(5 objektov + 15 objektov v okolí 25 km)

Chata Čertovka

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovaní majú vstup do bazénov grátis

Ubytovanie „Vo dvore“

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Úplne nová drevenica s krbom!

Chata Čertov - Lamže

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
SKI CENTRUM ČERTOV- chata pri vleku

Wellness & Spa Hotel Čertov

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Aktualizujeme balíčky za výhodné ceny
1 - 20 / 20

Čertov

Za siedmymi horami, za siedmymi dolami, učupená uprostred Javorníkov a ako vystrihnutá z rozprávky. Taká je dedinka Čertov. Ideálna destinácia pre všetkých, ktorí už majú po krk preplnených parkovísk, veľkých hotelov a samého zhonu aj na dovolenke. Pobyt v Čertove Vám ukáže, že dovolenkovať sa dá aj inak.

Je to dedinka len pár stoviek metrov od Českej hranice. Nachádza sa neďaleko Malého Javorníka, ktorý je obľúbený u turistov. Javorníky sú známe pokojnou atmosférou a svojou odľahlosťou. Takáto dovolenka má čosi do seba. Vybrať sa budete môcť objavovať krásy prírody na hlavný hrebeň pohoria, odkiaľ dovidíte široko ďaleko. Napríklad Makyta, alebo Veľký Javorník sú krásnymi vrcholmi nielen v lete, ale aj v zime. Jedinečnosť okolia potvrdzuje aj fakt, že celé územie je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Aj keď nie ste práve nadšencom turistiky, Javorníkom neodoláte. Nemusíte si vyberať dlhé a náročné túry, stačí prechádzka po okolí. Nájdete tu doslova desiatky lazovkopaníc. Roztratené domčeky v okolitých lesoch majú svoje čaro a dokážete sa tu túlať celé hodiny. Zabudnete na čas, na kalendár, na povinnosti. Čertov je miestom, kde vypnete.

Ak by sa Vám predsa len zachcelo niečoho iného, môžete sa vydať kľukatými cestičkami Beskýd na výlet do okolia. Obľúbeným cieľom sú zrúcaniny Považského, alebo Súľovského hradu. V blízkosti druhého spomenutého sú aj známe Súľovské skaly, ktoré pripomínajú bizarné skalné mesto zamrznuté v čase. Rovnako atraktívnymi sú aj miestne tiesňavy. Manínsku tiesňavu aspoň z počutia určite poznáte, navštíviť budete môcť aj jej sestru Kostoleckú tiesňavu.

Ak sa vydáte do širšieho okolia, rozhodne narazíte na Turzovku. Tá je jedným z najznámejších pútnických miest a v tichosti tu budete môcť meditovať a premýšľať. Alebo si môžete zahrať golf pri Rajci, či zajazdiť si na koni na ranči v Predmieri.

V letných mesiacoch dobre padne relax na kúpalisku. To spolu s krytou plavárňou nájdete v Púchove, alebo Považskej Bystrici. No nielen v lete, ale ani v zime tu môžete zažiť dobrodružstvo. Priamo v Čertove leží lyžiarske stredisko so zjazdovkami hlavne pre stredne pokročilých lyžiarov. Čertov Vám ukáže, že perfektná lyžovačka nemusí byť ani drahá. Prijateľné ceny na Vás čakajú aj v Makove. A na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, hrebeň Javorníkov je jedným z najobľúbenejších bežeckých terénov.

Čertov môže ponúknuť to, čo už v mnohých strediskách chýba. Pokoj, ticho a nerušenú prírodu. A to všetko v útulnej chatke, alebo horskom hoteli uprostred lesov Javorníkov. Tento kúsok Slovenska je mnohými nepoznaný. Buďte výnimkou a zažite dovolenku, ktorú Vám budú iní závidieť.

Názory a odporúčania

Janka a Milan (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Do dedinky je to peši necelá pol hodinka. Robia tam veľmi dobrú pizzu, ktorú vám dovezú, alebo si pre ňu môžte zájsť sami a vychutnať si ju pred susednou krčmou kde sa dá sadnúť. V obci sa nachádza aj obchod otvorený 6 dní v týždni.
Andrej Cimbak (skupina - návštevník) 9.8.2018
Kludna razovita obec
Čajkovič (ubytovateľ) 13.6.2018
Horná Mariková - VLKOV a jej okolie ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Obec leží v Marikovskej doline, ktorá sa tiahne od rieky Váh až po Slovensko – Českú hranicu, tvorenú pohorím Javorníky a Vsetínske vrchy – Beskydy a bolo vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť.
Ivan Úrek (starší pár - návštevník) 9.4.2018
Malá dedinka, príjemní ľudia.
Iva (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.2.2018
Klud a cez leto to musi byt super a aj pojdeme opat
Martin Godiška (mladý pár - návštevník) 12.5.2017
Veľmi krásne prostredie kde je veľa možnosti na oddych, relaxovanie a nabranie nových síl!!!!
Edita Hrašková (skupina - návštevník) 24.2.2017
-
Pavol Urban (starší pár - návštevník) 2.1.2017
Je to malebna dlha obec s dvoma kostolikmi . Chatka je uplne na konci obce.Samota.
Jana (mladý pár - návštevník) 28.12.2016
Obec sa vola "Lazy pod Makytou", ale necakajte lazy v pravom slova zysle. Je to velka dedina tiahnuca sa kilometre vylucne popri ceste, kedze je v doline a kopce naokolo relativne strme. V obci sa nachadzaju aj pekne zrekonstruovane stavby povodneho vyzoru (drevenice), tie su krasne, ale prevazuju skor murovane jedno a dvojposchodove rodinne domy. Kusok od obce je hranicny prechod na Moravu/Valasko, tak sa oplati pozriet, su tam fakt pekne oblasti, domy citlivo zasadene do prirody, pekne pohlady na okolity zvlneny teren s domami atd
Zobraziť viac...