Loading

Ubytovanie v Čertove

(5 objektov + 24 objektov v okolí 25 km)

Chata Čertovka

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovaní majú vstup do bazénov grátis

Ubytovanie „Vo dvore“

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Úplne nová drevenica s krbom!

Chata Čertov - Lamže

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
SKI CENTRUM ČERTOV- chata pri vleku

Wellness & Spa Hotel Čertov

Čertov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Aktualizujeme balíčky za výhodné ceny
1 - 29 / 29

Čertov

Za siedmymi horami, za siedmymi dolami, učupená uprostred Javorníkov a ako vystrihnutá z rozprávky. Taká je dedinka Čertov. Ideálna destinácia pre všetkých, ktorí už majú po krk preplnených parkovísk, veľkých hotelov a samého zhonu aj na dovolenke. Pobyt v Čertove Vám ukáže, že dovolenkovať sa dá aj inak.

Je to dedinka len pár stoviek metrov od Českej hranice. Nachádza sa neďaleko Malého Javorníka, ktorý je obľúbený u turistov. Javorníky sú známe pokojnou atmosférou a svojou odľahlosťou. Takáto dovolenka má čosi do seba. Vybrať sa budete môcť objavovať krásy prírody na hlavný hrebeň pohoria, odkiaľ dovidíte široko ďaleko. Napríklad Makyta, alebo Veľký Javorník sú krásnymi vrcholmi nielen v lete, ale aj v zime. Jedinečnosť okolia potvrdzuje aj fakt, že celé územie je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Aj keď nie ste práve nadšencom turistiky, Javorníkom neodoláte. Nemusíte si vyberať dlhé a náročné túry, stačí prechádzka po okolí. Nájdete tu doslova desiatky lazovkopaníc. Roztratené domčeky v okolitých lesoch majú svoje čaro a dokážete sa tu túlať celé hodiny. Zabudnete na čas, na kalendár, na povinnosti. Čertov je miestom, kde vypnete.

Ak by sa Vám predsa len zachcelo niečoho iného, môžete sa vydať kľukatými cestičkami Beskýd na výlet do okolia. Obľúbeným cieľom sú zrúcaniny Považského, alebo Súľovského hradu. V blízkosti druhého spomenutého sú aj známe Súľovské skaly, ktoré pripomínajú bizarné skalné mesto zamrznuté v čase. Rovnako atraktívnymi sú aj miestne tiesňavy. Manínsku tiesňavu aspoň z počutia určite poznáte, navštíviť budete môcť aj jej sestru Kostoleckú tiesňavu.

Ak sa vydáte do širšieho okolia, rozhodne narazíte na Turzovku. Tá je jedným z najznámejších pútnických miest a v tichosti tu budete môcť meditovať a premýšľať. Alebo si môžete zahrať golf pri Rajci, či zajazdiť si na koni na ranči v Predmieri.

V letných mesiacoch dobre padne relax na kúpalisku. To spolu s krytou plavárňou nájdete v Púchove, alebo Považskej Bystrici. No nielen v lete, ale ani v zime tu môžete zažiť dobrodružstvo. Priamo v Čertove leží lyžiarske stredisko so zjazdovkami hlavne pre stredne pokročilých lyžiarov. Čertov Vám ukáže, že perfektná lyžovačka nemusí byť ani drahá. Prijateľné ceny na Vás čakajú aj v Makove. A na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, hrebeň Javorníkov je jedným z najobľúbenejších bežeckých terénov.

Čertov môže ponúknuť to, čo už v mnohých strediskách chýba. Pokoj, ticho a nerušenú prírodu. A to všetko v útulnej chatke, alebo horskom hoteli uprostred lesov Javorníkov. Tento kúsok Slovenska je mnohými nepoznaný. Buďte výnimkou a zažite dovolenku, ktorú Vám budú iní závidieť.

Názory a odporúčania

Iva (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.2.2018
Klud a cez leto to musi byt super a aj pojdeme opat
Edita Hrašková (skupina - návštevník) 24.2.2017
-
Miro (rodina so staršími deťmi - návštevník) 27.8.2015
Lazy pod Makytou - Mladoňov - vypálenie osady