Loading

Ubytovanie v Ilave

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Chata v Doline

Ilava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov (Ilava 5,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné a útulné ubytovanie so saunou

Chata Dúžavy

Pruské (Ilava 7,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Ubytovňa robotníkov

Beluša (Ilava 8,8 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie pre robotníkov

Privát Jasmin

Beluša (Ilava 9,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri les...
Krásny objekt v tichom prostredí

Chata pod horou

Beluša (Ilava 9,3 km vzdušne), na samote, pri lese / na okr...
Romantická drevenička pri lese

Chalupa Čerenica

Beluša (Ilava 9,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri l...
Chalupa pri lese a potoku s bazénom!

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica (Ilava 9,5 km vzdušne), v obci / v meste
Cena od 12 €, nová ubytovňa pri Púchove!

Chata Ranč na samote

Beluša (Ilava 10,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vysoký komfort,súkromné wellness a bazén

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Ilava 10,7 km vzdušne), v obci / v mest...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!
1 - 29 / 29

Ilava

Ilava 1

Poznáte Ilavu? Asi áno. Známa je predovšetkým svojou väznicou. Veríme však, že s ňou osobnú skúsenosť nemáte. Oplatí sa ísť do Ilavy aj na dovolenku, nebudete sa tu nudiť a je tu dostatok možností na rôzne výlety do okolia? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Najstaršia písomná zmienka o meste pochádza z roku 1339. Obec v svojich počiatkoch nemala príliš veľký význam, ten vzrástol až o viac ako 100 rokov neskôr. Dnes je okresným mestom, ktoré sa nachádza na Považí, medzi mestami Dubnica nad VáhomPovažská Bystrica. Preteká cez ňu rieka Váh a okolité prostredie si určite zaslúži Vašu pozornosť.

Ešte si dovolíme jednu historickú perličku. Počas vlády Žigmunda Luxemburgského boli obyvatelia Ilavy potrestaní mimoriadne krutým spôsobom. Mesto dal zrovnať so zemou a obyvateľov vyhnal do hôr. Oni poslúchli, nakoniec, veď ani nemali na výber. V horách založili malú obec Ilavka. Neskôr, keď už mohli Ilavu začať budovať odznova, tak väčšina ľudí Ilavku opustila. No niektorí z nich ostali a Ilavka existuje dodnes. Ide o jednu z miestnych mestských častí a určite sa do nej vyberte na prechádzku.

Ilava 2

Napriek tomu, že Ilava je jedno z tých menších mestečiek, ponúka dostatok kultúrnych pamiatok a zaujímavostí. Najvýznamnejšími sú Ilavský hrad, zvonica či kostol alebo bývalý pivovar.

Možno ani neviete, no Ilava je obľúbeným turistickým strediskom. Vďaka blízkosti Strážovských vrchovVršatca tu prúdia davy turistov. Najväčšími lákadlami pre každého, kto má na nohách najradšej vibramy je Vápeč, Vršatec alebo dedinka Čičmany. Tá je celoslovensky preslávená unikátnou výzdobou domov. Sú ručne maľované a vyzerajú skoro ako veľkonočné kraslice. Blízka dolina Porubského potoka je obľúbenou rekreačnou zónou a môžete si tu dopriať aj nenáročnú a pritom zaujímavú prechádzku.

Ilava 3

Máme pre Vás aj niekoľko tipov na zaujímavé výlety do okolia. Pravdepodobne najväčším lákadlom je mesto Trenčín. Je známe svojou dlhou históriou a predovšetkým Trenčianskym hradom, z ktorého veže je prenádherný výhľad. No to nie je ani zďaleka všetko. Nachádza sa tu jeho historické jadro, v ktorom strávite veľa pekných chvíľ, zájdete si do dobrej reštaurácie či len tak posedíte pri káve.

V bezprostrednej blízkosti Ilavy sa nachádza aj veľký počet kúpalísk. Preto pokiaľ milujete vodu, bude pre Vás Ilava vynikajúcou voľbou. Zaplávať si môžete v Košeci, Lednických Rovniach, Nemšovej či populárnych kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach. Počas zimných mesiacov to bude chcieť vodu v pevnom skupenstve. Za dokonalou lyžovačkou zájdite do Mojtína alebo Valaskej Belej.

Ilava je mestom so všetkým, čo k tomu patrí. Aj keď nemá desiatky tisícov obyvateľov, nachádzajú sa tu moderné hotely, štýlové penzióny ale aj mnoho privátov. V okolitých horách nájdete rekreačné oblasti, ktoré sú charakteristické hlavne ubytovaním v chatách. Ilava rada privíta zaneprázdneného manažéra ale aj nenáročného turistu.