Loading

Ubytovanie v Lysej pod Makytou

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Chata Dešná

Lysá pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (PU 5,9 km vzdušne)
Jacuzzi k dispozícii!

Villa u Slava

Lazy pod Makytou (Lysá pod Makytou 3,2 km vzdušne), v obci /...
Pod lesom - v tichom prostredí obce!

Škola v prírode Lazy pod Makytou

Lazy pod Makytou (Lysá pod Makytou 3,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (PU 7,8 km vzdušne)
Bezkonkurenčná cena a pestré zariadenie!

Chalupa v Klecenci

Záriečie (Lysá pod Makytou 3,9 km vzdušne), v rekreačnej obl...
V krásnom, tichom prostredí s bazénom
1 - 24 / 24

Lysá pod Makytou

Neďaleko mesta Púchov sa rozprestiera malebná obec s názvom Lysá pod Makytou, pomenovaná podľa vrchu Makyta, ktorý sa nad ňou hrdo vypína. Od svojho počiatku je obklopená a úzko spätá s nádhernou prírodou, ktorá sa zaslúžila o jej vznik a rozvoj. Zaujímavosťou je, že obec bola založená na základe valašského práva a prví valasi do nej prišli v 2. polovici 15. storočia.

Z histórie a kultúry Lysej pod Makytou...

Lysá pod Makytou bola v minulosti známa svojimi trhmi na dobytok. Konali sa 5x v roku a spolu s nimi aj výkladné trhy. Postupne sa z jarmokov stala kultúrno – historická tradícia. Po štyridsaťročnej prestávke bol v roku 1992 v Lysej pod Makytou obnovený Ondrejský jarmok. Mnoho obyvateľov dedinky vynikalo nielen v poľnohospodárstve, ale aj v domácich remeslách ako výrobcovia papúč, výšiviek a košíkov.

Hoci rozlohou a počtom obyvateľov nie je príliš veľká, ale za to je veľmi bohatá na historické a kultúrne pamiatky. Jednou z nich je napríklad Rímsko-katolícky kostol sv. Štefana z 1. polovice 19. storočia. Jeho najväčšou pýchou je zvon z roku 1770. Odliali ho v Kremnici a vyzdobili kolopisom. Návštevníkov zaujme aj drevená zvonica v časti obce Strelenka, ktorá pochádza z roku 1933. Zamyslieť sa nad nezmyselnosťou a zverstvami vojny môžete pri návšteve pamätníka, venovaného obetiam 1. svetovej vojny. Do ticha prírody Vás zasa môže zlákať kaplnka, ktorá sa nachádza v časti obce Beňadín.

Aké si užiť atrakcie pri návšteve Lysej pod Makytou?

Z histórie do súčasnosti sa môžete preniesť návštevou prírodného amfiteátra, v ktorom sa pravidelne konajú folklórne slávnosti a rôzne podujatia. Každý rok ožíva Lysá pod Makytou folklórom. Turisti a návštevníci tejto obce si môžu dopriať nezabudnuteľný kultúrny zážitok v krásnom prírodnom prostredí Bielych Karpát.

Pre milovníkov športu ponúka obec k dispozícii športový areál s futbalovým, hádzanárskym a basketbalovým ihriskom, kde o pohyb a radosť z hry rozhodne nebudete mať núdzu. Zimné mesiace zasa lákajú návštevníkov na využitie lyžiarskych vlekov v lyžiarskych strediskách ako napr. Skipark Dešná, Ski Čertov, Ski centrum Kohútkalyžiarskych bežeckých tratí. Na svoje si tak určite prídu fanúšikovia zjazdoviek, ako aj nadšenci na bežkách. Ak by Vám ani tieto atrakcie nestačili, môžete sa príjemne schladiť v horúcich letných dňoch na kúpalisku v meste Púchov, vzdialenom len niekoľko kilometrov od obce Lysá pod Makytou.

Ubytovanie v Lysej pod Makytou

Ak sa rozhodnete stráviť príjemnú dovolenku v tomto očarujúcom kúte Slovenska, môžete využiť možnosti ubytovania, ktoré daný región ponúka. Prežite krásne chvíle so svojou rodinou alebo priateľmi v chatáchchalupách v Lysej pod Makytou alebo v jej blízkom okolí. Užite si ponúkaný komfort a moderné vybavenie ubytovacích priestorov s možnosťou spoločenských miestností či detských ihrísk.

Zaujímavá história, kultúrne pamiatky, nádherná príroda, rôzne lákavé atrakcie v každom ročnom období sú tou najlepšou vstupenkou pre všetkých, ktorí navštívia obec Lysú pod Makytou alebo jej okolie.