Loading

Ubytovanie v Bolešove

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov, v obci / v meste
Lacné a útulné ubytovanie so saunou

Chata Dúžavy

Pruské (Bolešov 7,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Chata v Doline

Ilava (Bolešov 8,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Bolešov 8,4 km vzdušne), v obci / v mes...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!
1 - 24 / 24

Bolešov

Bolešov leží v atraktívnej oblasti na Považí. V minulosti išlo o dôležitú dopravnú tepnu, dnes sa z Považia stal mimoriadne príťažlivý turistický región. Jeho najväčším pokladom sú hrady, v blízkosti ktorých sa nachádza aj obec Bolešov.

Táto obec je vo veľmi peknom a príťažlivom prírodnom prostredí. Leží v doline Váhu, len kúsok od hlbokých lesov. Dedinku nájdete len niekoľko kilometrov severne od známeho mesta Trenčín. Časť obce je dokonca súčasťou chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty.

Prvá písomná zmienka o Bolešove pochádza z roku 1331. Táto obec to nemala vôbec ľahké, jej obyvateľov postihlo zemetrasenie, povodne či dokonca epidémia cholery. Všetky útrapy obec zdarne prekonala, bola v nej vybudovaná železnica a darí sa jej dodnes.

Bolešov je vhodnou dovolenkovou destináciou pre všetkých turistov. Hneď na okraji dediny sa nachádza chránená krajinná oblasť Biele Karpaty. Tie sú krásnym a zaujímavým pohorím, ktoré stojí za jeho spoznanie. Nájdete tu nielen neznáme zákutia, ako napríklad Krivoklátsku tiesňavu, ale aj celoslovensky známe Vršatecké bralá. Po Bielych Karpatoch sa môžete dokonca preháňať aj s bicyklom, miestne lesné cestičky privítajú každého cyklistu.

Mimoriadne atraktívnou zaujímavosťou blízkeho okolia sú kultúrne pamiatky, najmä hrady. V blízkosti je známe mesto Trenčín. Niekdajšie mesto módy, histórie a kultúrne stredisko tejto časti Považia, v ktorom sídlil samotný Matúš Čák Trenčiansky, pán celého Považia. Návšteva Trenčianskeho hradu je povinnosťou pre každého jedného turistu, ktorý do mestečka rozkladajúceho sa pod ním príde. Navyše, z hradnej veže máte neuveriteľne nádherný výhľad na celé mesto a vzdialené okolie.

Ak je pre Vás návšteva jedného hradu málo, v blízkom okolí ich je viacero. Považský hrad, hrad Beckov či pozostatky Vršateckého hradu. Stačí si len vybrať. V neďalekom Trenčíne nájdete aj iné historické stavby, ktoré ukazujú život obyvateľov mesta. Pokiaľ by ste mali záujem vidieť, ako si nažívali kedysi tunajší obyvatelia na dedinách, len 20 km od Bolešova sú preslávené Čičmany. Tie majú jedinečnú atmosféru, predovšetkým vďaka unikátnej architektúre s typickými čičmanskými vzormi.

V lete padne vhod osvieženie v niektorom z neďalekých kúpalísk. Nájdete ich v Púchove či Trenčíne, ale aj v blízkych dedinách, napríklad v Nemšovej alebo v obci Košeca. Ani v zime neprídete v Bolešove skrátka. Navštíviť môžete Valaskú Belú, Mojtín alebo spomínané Čičmany, v ktorých sú Vám k dispozícii menšie dedinské lyžiarske strediská, kde si na svoje príde celá Vaša rodina.

Bolešov ponúka pestré možnosti ubytovania. Pre nenáročných návštevníkov sú tu pripravené priváty, ktoré zaujmú hlavne veľmi priaznivými cenami. Náročnejší ocenia aj penzióny s vyšším štandardom ubytovania. Každý si príde na svoje v tomto nádhernom prostredí s množstvom zaujímavostí. Neváhajte a o pôvabe tunajšej prekrásnej prírody sa príďte presvedčiť aj Vy.

Názory a odporúčania

Marian Valo (skupina - návštevník) 2.5.2018
Vyborna poloha, len 1.5 hod od BA. Velke moznosti na tury, aj so 4-8 rocnymi detmi.
Renáta Senčíková (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.4.2018
1
Matej Malík (ubytovateľ) 24.4.2018
Odporúčame Vám návštevu Trenčianskeho hradu, vidieť historické hradby, farské schody, mestskú faru s úžasným výhľadom, promenádu a morový stĺp, prejsť sa v lesoparku Brezina, ktorý predstavuje perfektné miesto na ochladenie sa. Nájdete tu aj pláž a hladné kačky, lanový park Tarzánia, náučný chodník, Trenčiansku vyhliadku a Skalku – najstaršie pútnické miesto na Slovensku.
Gabriela (skupina - návštevník) 23.4.2018
Prostredie je prijemne, tiché a krásne.
STAN SYKORA (rodina so staršími deťmi - návštevník) 31.8.2017
Velmi cista a prijemna obec
Petra (mladý pár - návštevník) 27.8.2017
Pekná tichá dedina
Lukáš Lehota (skupina - návštevník) 11.8.2017
Chata je na samote ale do dedinky je blízko aj pešo.
Emilia Bukovska (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.7.2017
Pekna obec
Eva Ohradková (skupina - návštevník) 6.6.2017
Hľadala som pokojnú, tichú dedinku, čo Mojtín splnil. Je tu veľa možností na turistiku, bicyklovanie, prípadne v zime na lyžovačku.
Monika G (mladý pár - návštevník) 20.5.2017
Príroda
Monika (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.5.2017
Miesto to bolo pekné.
Jarmila Horváthová (skupina - návštevník) 6.9.2016
Krásne a čisté prostredie a okolitá príroda
Olinka (sólo hosť - návštevník) 23.8.2016
množstvo barov, reštaurácií, potešilo i otvorenie kúpaliska ZELENÁ ŽABA a pešia turistika v okolí.
Bea (skupina - návštevník) 23.8.2016
mesto príjemné, mám radšej keď centrum prejdem za niekolko 10min...veľmi pekné restaurácie, príjemný personál okolie, možnosti výletov, v zime lyžovanie v lete turistika...super region!!
Zobraziť viac...