Loading

Ubytovanie v Bolešove

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné a útulné ubytovanie so saunou

Chata Dúžavy

Pruské (Bolešov 7,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Chata v Doline

Ilava (Bolešov 8,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Bolešov 8,4 km vzdušne), v obci / v mes...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!

Apartmán Mary

Trenčianske Teplice (Bolešov 8,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okra...
Apartmán v kúpeľnom meste za super cenu!

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice (Bolešov 8,9 km vzdušne), v obci / v mes...
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Chalúpka Pod Horou

Trenčín - Kubrá (Bolešov 11,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji...
Útulná chalúpka pri Trenčíne!

Penzión Magnólia

Trenčín (Bolešov 11,7 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión prevádzkovaný rodinou

Penzión Jasminka

Trenčín (Bolešov 12,6 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión s výhľadom na hrad!

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica (Bolešov 13,0 km vzdušne), v obci / v meste
Cena od 12 €, nová ubytovňa pri Púchove!
1 - 29 / 29

Bolešov

Bolešov 1

Bolešov leží v atraktívnej oblasti na Považí. V minulosti išlo o dôležitú dopravnú tepnu, dnes sa z Považia stal mimoriadne príťažlivý turistický región. Jeho najväčším pokladom sú hrady, v blízkosti ktorých sa nachádza aj obec Bolešov.

Táto obec je vo veľmi peknom a príťažlivom prírodnom prostredí. Leží v doline Váhu, len kúsok od hlbokých lesov. Dedinku nájdete len niekoľko kilometrov severne od známeho mesta Trenčín. Časť obce je dokonca súčasťou chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty.

Prvá písomná zmienka o Bolešove pochádza z roku 1331. Táto obec to nemala vôbec ľahké, jej obyvateľov postihlo zemetrasenie, povodne či dokonca epidémia cholery. Všetky útrapy obec zdarne prekonala, bola v nej vybudovaná železnica a darí sa jej dodnes.

Bolešov 2

Bolešov je vhodnou dovolenkovou destináciou pre všetkých turistov. Hneď na okraji dediny sa nachádza chránená krajinná oblasť Biele Karpaty. Tie sú krásnym a zaujímavým pohorím, ktoré stojí za jeho spoznanie. Nájdete tu nielen neznáme zákutia, ako napríklad Krivoklátsku tiesňavu, ale aj celoslovensky známe Vršatecké bralá. Po Bielych Karpatoch sa môžete dokonca preháňať aj s bicyklom, miestne lesné cestičky privítajú každého cyklistu.

Mimoriadne atraktívnou zaujímavosťou blízkeho okolia sú kultúrne pamiatky, najmä hrady. V blízkosti je známe mesto Trenčín. Niekdajšie mesto módy, histórie a kultúrne stredisko tejto časti Považia, v ktorom sídlil samotný Matúš Čák Trenčiansky, pán celého Považia. Návšteva Trenčianskeho hradu je povinnosťou pre každého jedného turistu, ktorý do mestečka rozkladajúceho sa pod ním príde. Navyše, z hradnej veže máte neuveriteľne nádherný výhľad na celé mesto a vzdialené okolie.

Bolešov 3

Ak je pre Vás návšteva jedného hradu málo, v blízkom okolí ich je viacero. Považský hrad, hrad Beckov či pozostatky Vršateckého hradu. Stačí si len vybrať. V neďalekom Trenčíne nájdete aj iné historické stavby, ktoré ukazujú život obyvateľov mesta. Pokiaľ by ste mali záujem vidieť, ako si nažívali kedysi tunajší obyvatelia na dedinách, len 20 km od Bolešova sú preslávené Čičmany. Tie majú jedinečnú atmosféru, predovšetkým vďaka unikátnej architektúre s typickými čičmanskými vzormi.

V lete padne vhod osvieženie v niektorom z neďalekých kúpalísk. Nájdete ich v Púchove či Trenčíne, ale aj v blízkych dedinách, napríklad v Nemšovej alebo v obci Košeca. Ani v zime neprídete v Bolešove skrátka. Navštíviť môžete Valaskú Belú, Mojtín alebo spomínané Čičmany, v ktorých sú Vám k dispozícii menšie dedinské lyžiarske strediská, kde si na svoje príde celá Vaša rodina.

Bolešov ponúka pestré možnosti ubytovania. Pre nenáročných návštevníkov sú tu pripravené priváty, ktoré zaujmú hlavne veľmi priaznivými cenami. Náročnejší ocenia aj penzióny s vyšším štandardom ubytovania. Každý si príde na svoje v tomto nádhernom prostredí s množstvom zaujímavostí. Neváhajte a o pôvabe tunajšej prekrásnej prírody sa príďte presvedčiť aj Vy.