Loading

Ubytovanie v Plevníku - Drienovom

(1 objekt + 43 objektov v okolí 25 km)

Poľovnícka chata Kaňa

Plevník - Drienové, na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemná drevenička v tichom lese

Chata Viki

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
Chata pod lesom s prekrásnym výhľadom

Chata Žochar

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
Drevená chata s bazénom a herňou

Chata Nati

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
V krásnom lesnom prostredí pri potôčiku

Penzión Štefánik

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,3 km vzdušne), na okraj...
Penzión a kemp pre stany a karavany!

Chata Súľov

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,6 km vzdušne), v rekrea...
Pekná chatka pri lese

Koliba Pod Skalami Súľov

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri les...
Štýlová drevenička pod Súľovským skalami

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,7 km vzdušne), v obci...
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!

Chata pod Skalami

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,8 km vzdušne), v rekrea...
Chata priamo pod Súľovským hradom!

Rekreačný dom Roháč

Súľov - Hradná (Plevník - Drienové 6,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / n...
Dom s krásnym výhľadom na Súľovské skaly
1 - 44 / 44

Plevník - Drienové

Plevník - Drienové 1

Rodisko spisovateľa Dominika Tatarku, Plevník - Drienové

Chystáte sa navštíviť región Horného Považia? Máte zálusk na Považskú Bystricu a jej okolie? Obec Plevník - Drienové môže byť tou správnou voľbou. Nachádza sa v malebnom kraji údolia Drienovky, na severozápade Slovenska. Do jej chotára zasahujú aj Súľovské vrchy. Vzdialená je 8 km od okresného mesta Považská Bystrica v Trenčianskom kraji.

Obec má bohatú históriu. Prvá písomná zmienka sa datuje do 14. storočia, konkrétne do roku 1354. Mala výhodnú polohu blízko obchodnej a vojenskej cesty smerom na Moravu, do Uhorska či Poľska. Tento fakt zaručoval dedine prosperitu, miestni obyvatelia sa venovali prevažne pastierstvu, ovocinárstvu či poľnohospodárstvu. Avšak zažila počas svojej existencie aj temné etapy v podobe pľúcneho moru, požiarov či nájazdov husitov. V roku 1952 vznikla súčasná podoba názvu obce a to zlúčením chotárov Plevník a Drienové. Odvtedy vystupuje pod týmto spoločným názvom.

Lákadlom pre návštevníkov obce je Rímskokatolícky kostol sv. Štefana z polovice 19. storočia, ktorý je umiestnený na mieste pôvodného dreveného kostolíka z roku 1793. Na fasáde kaplnky pozornému návštevníkovi neuniknú jej neskoroklasicistické prvky. Plevničania nezabúdajú ani na svojho rodáka, známeho spisovateľa a publicistu Dominika Tatarku. V jeho rodnej obci mu zriadili pamätnú izbu. Zvedaví návštevníci môžu načrieť prostredníctvom osobnej korešpondencie spisovateľa, fotografií a iných dokumentov do osobného a verejného života spisovateľa, spoznať jeho radosti, ale aj súženia.

V Plevníku - Drienovom si užijete turistiku i cyklistiku. A čo všetko ďalšie?

Ak patríte medzi aktívnych návštevníkov, v okolí dediny využijete viaceré turistické a cyklistické trasy. Či už si vyberiete vyhľadávanú trasu do skalného kaňonu Manínskej tiesňavy alebo ku gotickej bráne Súľovských vrchov, určite nebudete ľutovať. Obec žije aj pestrým spoločenským životom a častokrát organizuje tematické podujatia nielen pre svojich obyvateľov. Pre milovníkov dychovky je tu novoročný koncert v januári, fašiangové zábavy vo februári alebo aktívny spoločný výstup na Havraniu skalu, najvyšší bod obce. Nezabúda sa ani na futbalových či hokejbalových fanúšikov, ktorí majú možnosť potešiť svoje srdce na miestnych zápasoch.

Plevník - Drienové 2

Aj okolie obce má návštevníkom čo ponúknuť. Okresné mesto Považská Bystrica poteší svojimi pamiatkami každého turistu. V meste sa nachádza najhodnotnejšia pamiatka modernej architektúry v rámci mesta a to budova bývalej Roľníckej vzájomnej pokladnice. K významným sakrálnym pamiatkam mesta sa radia Kostol Navštívenia Panny Márie z 15. storočia a Kostol sv. Juraja z 18. storočia.

Avšak asi najznámejšou pamiatkou je Považský hrad, ktorého ruiny sa majestátne týčia na vysokom kopci. Nie je však jediným hradom v okolí obce. Ukryté v Suľovských skalách sa nachádzajú zrúcaniny Suľovského hradu z 15. storočia. K najkrajším a najzachovalejším zase patrí hrad Lietava vzdialený 40 km od obce. Plnohodnotný čas môžete stráviť aj turistikou v krásnych Suľovských či Strážovských vrchoch. Po vyčerpávajúcich túrach a spoznávaní našej histórie na hradných zrúcaninách je potrebné zregenerovať telo aj myseľ. K tomuto účelu sa priam núkajú najmladšie kúpele na Slovensku - kúpele Nimnica alebo aj známejšie kúpele Rajecké Teplice.

Plevník - Drienové 3

Máte záujem navštíviť Plevník - Drienové? Tu si nájdete vhodné ubytovanie

Patríte medzi potenciálnych návštevníkov, ktorí zvažujú návštevu tohto kraja? Máte možnosť vybrať si z viacerých druhov ubytovania. Priamo v katastri obce je k dispozícií útulné ubytovanie v miestnych chatách, vhodné pre všetkých tých, ktorí hľadajú oddych a relax v pokojnom prostredí. Rovnako sa Vám núka ubytovanie na súkromí alebo v dreveniciach, z ktorých môžete pohodlne preskúmať taje Suľovských vrchov.

Za kultúrou či nočným životom je vhodné podniknúť cestu do Považskej Bystrice, ktorá ponúka širokú variáciu kategórií a tried ubytovania od hotelov cez penzióny až po priváty, vhodné pre všetky vekové kategórie. Pre relax spojený s gastronomickými zážitkami a komfortným ubytovaním je vhodné vybrať si blízke kúpele Nimnica a kúpele Rajecké Teplice, ktoré častokrát ponúkajú aj zvýhodnené balíčky služieb.

Chcete sa zoznámiť s Dominikom Tatarkom a jeho tvorbou? Spoznať tajomstvá Horného Považia? Preskúmať Považský hrad? Obec Plevník - Drienové a jej okolie ponúka pre každého niečo. Či už sa zameriate na históriu, kultúru či turistiku, určite nebudete sklamaní. Príďte a presvedčte sa na vlastné oči. 

Názory a odporúčania

Jan Adamec (rodina so staršími deťmi - návštevník) 16.9.2018
Uzasne prostredie
Peter (skupina - návštevník) 18.3.2018
Plevnikcity is the best.
Anna Konradova (skupina - návštevník) 26.8.2017
V obci su mili a ustretovi ludia.Hodinu od chaty je centrum obce a 30min opacnym smerom od chaty je restauracia v obci Kostolec.
ernest (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.7.2017
Dobre
jaroslav selma (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.6.2015
lahka pristupnost