Loading

Ubytovanie v Dolnej Breznici

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica, v obci / v meste
Cena od 12 €, nová ubytovňa pri Púchove!

Ubytovňa robotníkov

Beluša (Dolná Breznica 4,8 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie pre robotníkov

Chata Keblianka

Streženice (Dolná Breznica 4,8 km vzdušne), na okraji obce...
Krásne prostredie, chata v prírode

Chata Ranč na samote

Beluša (Dolná Breznica 6,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vysoký komfort,súkromné wellness a bazén
1 - 24 / 24

Dolná Breznica

Dolná Breznica - obec s kostolom postaveným rukami veriacich

Približne 9 km od okresného mesta Púchov sa rozprestiera malebná obec Dolná Breznica. Prvýkrát sa obec spomína v 2. polovici 14. storočia a tak ako mnohé ďalšie obce na Slovensku, aj Dolná Breznica prešla „rukami“ viacerých majiteľov a pánov. Prví osadníci obce sa živili poľnohospodárstvom, pastierstvom či remeselníctvom.

Najväčšou zaujímavosťou obce je historická pamiatka - drevená zvonica, ktorá má tvar ypsilonu. Za zmienku stojí i starobylý mlyn, ktorý svojho času slúžil ako skládka obilia. V súčasnosti je už iba letmou spomienkou na svoje dobré časy, keď sa v ňom mlelo obilie. Nemožno nespomenúť rímskokatolícky kostol sv. Pavla, ktorý si veriaci v obci postavili vlastnými rukami v roku 1996 a je ich veľkou pýchou.

V Dolnej Breznici si užijete pokojnú atmosféru. A aké atrakcie ponúka jej okolie?

Obec leží na severovýchodnom okraji Bielych Karpát a jej rozloha ju predurčuje k tomu, aby svojich návštevníkov a turistov prilákala krásnou slovenskou prírodou a ponúkla možnosti výletov, turistiky cyklotrasy.


Nakoľko je Dolná Breznica od okresného mesta Púchov vzdialená len zopár kilometrov, návštevníci tejto lokality majú viacero príležitostí na konanie rôznych výletov, akcií, návštevu pamiatok alebo v letných horúcich dňoch možnosť využiť domáce letné kúpalisko Púchov či zašportovať si v športovom centre. K dispozícii je tu plavecký a detský bazén a v prípade záujmu o športové aktivity sa tu nachádza množstvo trávnatej plochy a kurtov.

Ak chcete relaxovať pomocou športu, môžete využiť ponúkané služby športového centra v Púchove, kde máte možnosť zahrať si squash, bedminton a bowling a zacvičiť vo fitness centre. Príležitostí na pohyb a zážitky je pomerne veľa, záleží iba od Vás, ako vyplníte dovolenku či prázdniny Vám a Vašim deťom.


Lokalita je bohatá aj na možnosti lyžovania v zimných mesiacoch v obľúbených lyžiarskych strediskách, ako napr. Ski Mojtín, Čertov, Čičmany alebo Ski Rajecká Lesná. Tieto lyžiarske strediská sú od seba vzdialené iba zopár kilometrov, milovníci lyžovania tak môžu vyskúšať viacero lyžiarskych tratí.

Hľadáte ubytovanie v Dolnej Breznici? Tu je ponuka

Návštevníci regiónu sa môžu ubytovať priamo v obci Dolná Breznica v ponúkaných ubytovacích zariadeniach ako napríklad v ubytovniach či privátoch a odtiaľ podnikať výlety za dobrodružstvom. Možnosti ubytovania ponúka aj blízke okolie obce, napr. okresné mesto Púchov v rôznych penziónoch, hoteloch alebo ubytovniach. Ak milujete prírodu, vyskúšajte ubytovanie priamo v lone panenskej prírody v chatkách či chalupách v neďalekej Beluši.

Slovenská krajina má stále ešte čo ponúknuť našincovi i cudzincovi a očariť ho svojimi krásami. Nechajte sa zlákať pokojným prostredím tejto príjemnej lokality nachádzajúcej sa v Trenčianskom kraji a poznávajte nové zákutia malebného Slovenska.

Názory a odporúčania

Janka a Milan (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Do dedinky je to peši necelá pol hodinka. Robia tam veľmi dobrú pizzu, ktorú vám dovezú, alebo si pre ňu môžte zájsť sami a vychutnať si ju pred susednou krčmou kde sa dá sadnúť. V obci sa nachádza aj obchod otvorený 6 dní v týždni.
Marian Valo (skupina - návštevník) 2.5.2018
Vyborna poloha, len 1.5 hod od BA. Velke moznosti na tury, aj so 4-8 rocnymi detmi.
Renáta Senčíková (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.4.2018
1
Gabriela (skupina - návštevník) 23.4.2018
Prostredie je prijemne, tiché a krásne.
Ivan Úrek (starší pár - návštevník) 9.4.2018
Malá dedinka, príjemní ľudia.
STAN SYKORA (rodina so staršími deťmi - návštevník) 31.8.2017
Velmi cista a prijemna obec
Petra (mladý pár - návštevník) 27.8.2017
Pekná tichá dedina
Lukáš Lehota (skupina - návštevník) 11.8.2017
Chata je na samote ale do dedinky je blízko aj pešo.
Emilia Bukovska (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.7.2017
Pekna obec
Eva Ohradková (skupina - návštevník) 6.6.2017
Hľadala som pokojnú, tichú dedinku, čo Mojtín splnil. Je tu veľa možností na turistiku, bicyklovanie, prípadne v zime na lyžovačku.
Monika G (mladý pár - návštevník) 20.5.2017
Príroda
Romana Zervanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2016
v pohode
Katarína Uhrovičová (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.7.2016
Páčilo sa nám horské prostredie, aj keď chýbajú v obci občerstvovacie zariadenia. Je tu jedna krčma, a penzión ( avšak v čase nášho ubytovania, bol zavretý) Funguje tu ale donášková služba v najhoršom prípade :)
Zobraziť viac...