Loading

Ubytovanie v Dolnej Breznici

(1 objekt + 31 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica, v obci / v meste
Cena od 12 €, nová ubytovňa pri Púchove!

Ubytovňa robotníkov

Beluša (Dolná Breznica 4,8 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie pre robotníkov

Chata Keblianka

Streženice (Dolná Breznica 4,8 km vzdušne), na okraji obce...
Krásne prostredie, chata v prírode

Prenájom v Púchove

Púchov (Dolná Breznica 5,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Najlacnejší prenájom v Púchove!

Chata Ranč na samote

Beluša (Dolná Breznica 6,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vysoký komfort,súkromné wellness a bazén

Ubytovňa Atlantýz

Púchov (Dolná Breznica 6,0 km vzdušne), v obci / v meste, pr...
Ubytovanie v centre Púchova!

Chalupa Čerenica

Beluša (Dolná Breznica 6,5 km vzdušne), na okraji obce / mes...
Chalupa pri lese a potoku s bazénom!

Chata Dúžavy

Pruské (Dolná Breznica 7,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, p...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Privát Jasmin

Beluša (Dolná Breznica 7,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Krásny objekt v tichom prostredí

Chata pod horou

Beluša (Dolná Breznica 7,9 km vzdušne), na samote, pri lese...
Romantická drevenička pri lese
1 - 32 / 32

Dolná Breznica

Dolná Breznica 1

Dolná Breznica - obec s kostolom postaveným rukami veriacich

Približne 9 km od okresného mesta Púchov sa rozprestiera malebná obec Dolná Breznica. Prvýkrát sa obec spomína v 2. polovici 14. storočia a tak ako mnohé ďalšie obce na Slovensku, aj Dolná Breznica prešla „rukami“ viacerých majiteľov a pánov. Prví osadníci obce sa živili poľnohospodárstvom, pastierstvom či remeselníctvom.

Najväčšou zaujímavosťou obce je historická pamiatka - drevená zvonica, ktorá má tvar ypsilonu. Za zmienku stojí i starobylý mlyn, ktorý svojho času slúžil ako skládka obilia. V súčasnosti je už iba letmou spomienkou na svoje dobré časy, keď sa v ňom mlelo obilie. Nemožno nespomenúť rímskokatolícky kostol sv. Pavla, ktorý si veriaci v obci postavili vlastnými rukami v roku 1996 a je ich veľkou pýchou.

V Dolnej Breznici si užijete pokojnú atmosféru. A aké atrakcie ponúka jej okolie?

Obec leží na severovýchodnom okraji Bielych Karpát a jej rozloha ju predurčuje k tomu, aby svojich návštevníkov a turistov prilákala krásnou slovenskou prírodou a ponúkla možnosti výletov, turistiky cyklotrasy.

Dolná Breznica 2
Nakoľko je Dolná Breznica od okresného mesta Púchov vzdialená len zopár kilometrov, návštevníci tejto lokality majú viacero príležitostí na konanie rôznych výletov, akcií, návštevu pamiatok alebo v letných horúcich dňoch možnosť využiť domáce letné kúpalisko Púchov či zašportovať si v športovom centre. K dispozícii je tu plavecký a detský bazén a v prípade záujmu o športové aktivity sa tu nachádza množstvo trávnatej plochy a kurtov.

Ak chcete relaxovať pomocou športu, môžete využiť ponúkané služby športového centraPúchove, kde máte možnosť zahrať si squash, bedminton a bowling a zacvičiť vo fitness centre. Príležitostí na pohyb a zážitky je pomerne veľa, záleží iba od Vás, ako vyplníte dovolenku či prázdniny Vám a Vašim deťom.

Dolná Breznica 3
Lokalita je bohatá aj na možnosti lyžovania v zimných mesiacoch v obľúbených lyžiarskych strediskách, ako napr. Ski Mojtín, Čertov, Čičmany alebo Ski Rajecká Lesná. Tieto lyžiarske strediská sú od seba vzdialené iba zopár kilometrov, milovníci lyžovania tak môžu vyskúšať viacero lyžiarskych tratí.

Hľadáte ubytovanie v Dolnej Breznici? Tu je ponuka

Návštevníci regiónu sa môžu ubytovať priamo v obci Dolná Breznica v ponúkaných ubytovacích zariadeniach ako napríklad v ubytovniach či privátoch a odtiaľ podnikať výlety za dobrodružstvom. Možnosti ubytovania ponúka aj blízke okolie obce, napr. okresné mesto Púchov v rôznych penziónoch, hoteloch alebo ubytovniach. Ak milujete prírodu, vyskúšajte ubytovanie priamo v lone panenskej prírody v chatkách či chalupách v neďalekej Beluši.

Slovenská krajina má stále ešte čo ponúknuť našincovi i cudzincovi a očariť ho svojimi krásami. Nechajte sa zlákať pokojným prostredím tejto príjemnej lokality nachádzajúcej sa v Trenčianskom kraji a poznávajte nové zákutia malebného Slovenska.

Názory a odporúčania

Ladislav Nagy (sólo hosť - návštevník) 5.2.2020
????
Monika G (mladý pár - návštevník) 20.5.2017
Príroda