Loading

Ubytovanie v Čičmanoch

(3 objekty + 39 objektov v okolí 25 km)

Drevenica BRUNDZOVCE

Čičmany, v obci / v meste, na horách
Romantická drevenica za super cenu!

Penzión Katka

Čičmany, v obci / v meste
Tradičný penzión so saunou a apartmánmi

Penzión Bystrík

Čičmany, v obci / v meste, v centre mesta
Firemné akcie, školy v prírode, lyžiarsk

Chata Daniel

Chvojnica (okres Prievidza) (Čičmany 6,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri les...
Chata s krbom pri lese a pri potoku

Horský hotel Magura

Chvojnica (okres Prievidza) (Čičmany 7,0 km vzdušne), na sam...
Ticho, pokoj a kľud na samote v lese

Penzión Barborka

Mojtín (Čičmany 8,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Chata na Rúbani

Mojtín (Čičmany 8,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Zrub Mojtín

Mojtín (Čičmany 8,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vleku
Relax a pohoda na vidieku.

Komfortná chata Mojtín s bazénom a detským ihriskom

Mojtín (Čičmany 8,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Referencie Vám pomôžu v rozhodovaní

Chata Mária

Mojtín (Čičmany 8,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!
1 - 42 / 42

Čičmany

Čičmany 1

Slovensko má množstvo malých dediniek známych široko ďaleko, v ktorých žije len niekoľko stovák, ba desiatok obyvateľov. Sú zaujímavé predovšetkým krásnou prírodou, ľudovými tradíciami alebo mimoriadne zachovalou architektúrou. Keď spojíte všetky tieto tri prvky, dostanete jediné. Čičmany.

Dedinku je situovaná na pomedzí ŽilinskéhoTrenčianskeho kraja. Nachádza sa takmer presne medzi dvomi známymi kúpeľnými mestečkami, RajcomBojnicami. Nájdete ju neďaleko prameňa rieky Rajčianky, hlboko v Strážovských vrchoch, ktorých stromy dýchajú stáročnou históriou. Čičmany majú charakter hornatej otvorenej krajiny. Západným smerom sú vidieť obrysy Strážov. Z juhu sa týči Fačkovské sedlo, odkiaľ je neopísateľný výhľad na skalnatý vrchol Kľak.

Čím sú Čičmany preslávené po celom Slovensku? Predovšetkým sa pýšia jedinečnou starodávnou architektúrou vyšívaných ľudových krojov a typických starých dreveníc s pomaľovanými fasádami. Niektoré z nich vyzerajú takmer ako perníkové chalúpky. O výnimočnosti tunajšej architektúry hovorí aj fakt, že v roku 1977 bola obec vyhlásená pamiatkou ľudovej rezervácieČičmany sú jednoducho jednou z tých dediniek, ktoré zamrzli v čase a Vy by ste ich mali rozhodne navštíviť.

Čičmany 2

Okrem zachovalých stavieb tu nájdete Považské múzeum s expozíciou ľudového umenia, odevov a ukážky z tunajšieho typického života domáceho obyvateľstva. Nad obcou sa týči murovaný barokový kostol Nájdenia sv. Kríža a barokovo – klasicistický zemepánsky kaštieľ, ktorý je národopisnou expozíciou. Asi 12 km od obce sa nachádza Rajecká Lesná, známa svojim unikátnym dreveným slovenským betlehemom, kostolom zasvätenom Narodeniu Panny Márie či pútnickým miestom Kalvária. Ďalším nádherným miestom je tu lurdská kaplnka či kostol v Zliechove.

Druhou prednosťou obce je krásna príroda. Priamo nad ňou sa vypína vrch Javorinka s nadmorskou výškou 973 metrov nad morom. Na vrchol vedie nenáročná turistická trasa a v zime celé okolie žije lyžovačkou. Javorinka - Čičmany sú obľúbeným lyžiarskym strediskom, ktoré má čo ponúknuť všetkým lyžiarom. A nemyslite si, že ide len o malé bezvýznamné stredisko. Ponúka až 3,5 km prvotriednych zjazdoviek 5 vlekov. Vďaka tomu nebudete v rade nikdy stáž dlhšie než by sa Vám páčilo. Nájdete tu 3 zjazdovky. Najlepšie na nich je práve to, že každá zjazdovka má inú náročnosť. Najjednoduchšia, modrá zjazdovka je vhodná pre začiatočníkov a deti. Zároveň je dĺžkou 1,5 km najdlhšou v celom stredisku, uspokojí tak každého. Pre stredne pokročilých lyžiarov je tu červená zjazdovka a dokonca sa myslelo aj na tých najlepších lyžiarov. Strmá čierna zjazdovka je výzvou pre každého.

Čičmany 3

Nájdete tu aj okruhy pre bežecké lyžovanie, moderné umelé zasnežovanie, pravidelne udržiavané zjazdovky a samozrejme množstvo domácich špecialít v bufete pod svahom.

Z ostatných zaujímavostí v okolí dedinky Čičmany spomenieme ešte lyžiarske strediská vo Fačkovskom sedleMojtíne, Kľačne a Rajeckej Lesnej. Nemali by ste si nechať ujsť ani prehliadku blízkeho unikátneho Bojnického zámku či golf v Rajci.

Rozprávková dedinka Čičmany vrelo víta každého návštevníka. Uprostred sveta spred niekoľkých stovák rokov tu nájdete aj moderné ubytovacie kapacity. Ubytovanie si môžete zabezpečiť v apartmánoch a príjemných penziónoch priamo v obci, či v štýlových tradičných chatkách a dreveniciach na okraji obce alebo v horskom prostredí. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť dedinku v zime, oceníte blízkosť vlekov lyžiarskeho strediska Javorinka - Čičmany. Na dovolenke v Čičmanoch sa Vám bude istotne páčiť, čaká Vás tu pokoj a mnoho nezabudnuteľných zážitkov.

Názory a odporúčania

Mgr. Štefan Maják, rektor Domu sv. Bystríka (ubytovateľ) 23.2.2019
Navštívte typicky čičmiansky maľované drevenné domčeky