Loading

Ubytovanie v Dubnici na Váhom

(0 objektov + 28 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov (Dubnica nad Váhom 3,0 km vzdušne), v obci / v meste...
Lacné a útulné ubytovanie so saunou

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Dubnica nad Váhom 5,6 km vzdušne), v ob...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!

Kúpeľný pobyt - Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice (Dubnica nad Váhom 5,8 km vzdušne), v ob...
od 2.1.2020 hotel KRYM**** zľava 25 %

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice (Dubnica nad Váhom 6,1 km vzdušne), v ob...
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Chata v Doline

Ilava (Dubnica nad Váhom 6,7 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Chata Nad priehradou

Trenčianske Teplice (Dubnica nad Váhom 7,7 km vzdušne), v re...
Chata v krásnom prostredí blízko jazera

Chalúpka Pod Horou

Trenčín - Kubrá (Dubnica nad Váhom 9,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / n...
Útulná chalúpka pri Trenčíne!

Chata Dúžavy

Pruské (Dubnica nad Váhom 9,7 km vzdušne), mimo obce / mesta...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Penzión Magnólia

Trenčín (Dubnica nad Váhom 10,2 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión prevádzkovaný rodinou

Rekreačné zariadenie a chaty Kubrica

Trenčín (Dubnica nad Váhom 11,0 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Skvelé miesto pre školy v prírode
1 - 28 / 28

Dubnica nad Váhom

Dubnica nad Váhom 1

Najväčším a najvýznamnejším mestom v Ilavskom okrese je mesto Dubnica nad Váhom. Už z názvu vyplýva jeho poloha. Leží pri rieke Váh, na strednom Považí, v Ilavskej kotline. Strážovské vrchyBiele Karpaty sú taktiež veľkým lákadlom pre návštevníkov tohto regiónu.

Keďže mesto obkolesujú dve pohoria, môžeme tu nájsť veľmi rozmanitú prírodu. Pre tých, ktorí majú radi turistiku sa oplatí pozrieť si náučný chodník na Vršatské bralá. Tieto sa nachádzajú asi dvadsať minút cesty od centra mesta. Ak sa už vydáte na takúto túru určite sa zastavte aj na Vršatskom hrade. Asi po hodinovej ceste autom si turisti z Dubnice nad Váhom môžu pozrieť aj mesto Bojnice, kde nájdu zoologickú záhradu, kúpele i krásny bojnický zámok.

Kúpele nájdeme aj v neďalekom meste Nimnica. Liečia sa tu predovšetkým choroby dýchacích ciest a dýchacieho ústrojenstva, rovnako ako aj celková slabosť organizmu u dospelých a dorastu. Na liečbu sa v kúpeľoch využíva najmä minerálna voda z Nimnice, ktorú pacienti hlavne inhalujú. Ozdravujúce účinky majú aj klimatické podmienky okolia kúpeľov. Tamojšie hotely ponúkajú aj balíky služieb vo forme kúpeľných pobytov.

Dubnica nad Váhom 2

Najvýznamnejšími kúpeľmi v okolí sú však jednoznačne Trenčianske Teplice. Tieto termálne kúpele patria k najnavštevovanejším na Slovenku. Celé mesto je zasadené do krásneho pokojného prostredia a aj preto sa jeho návštevníci radi vracajú. Výnimočná je aj termálna sírna voda, ktorou sú kúpele preslávené. Liečiť sa sem chodia ľudia po operáciách, trpiaci chorobami z povolania ale aj ženy s gynekologickými problémami.

Všetky lyžiarke strediská v okolí Dubnice sú od mesta vzdialené asi pol hodinu až hodinu cesty. Pre ľudí, ktorí sú ochotní za kvalitnou lyžovačkou cestovať pár kilometrov sa ponúkajú viaceré možnosti. Zalyžovať si môžu v Ski centre Kálnica, v lyžiarskom stredisku Čertov alebo v stredisku Homôľka.

Ľudia obľubujúci prechádzky po hradoch si tiež prídu na svoje. Pozrieť si môžu niekoľko kilometrov vzdialený hrad Červený Kameň. Rozľahlý, pomerne dobre zachovaný hrad ponúka aj stálu expozíciu z národopisnej, archeologickej, historickej oblasti ale aj expozíciu z oblasti umenia. V už spomínaných Bojniciach sa nachádza Bojnický zámok. Táto unikátna stavba v sebe tiež ukrýva múzeum s veľmi zaujímavými historickými artefaktami a prítomnosť Zoologickej záhrady Bojnice len umocňuje výnimočnú atraktivitu tohto miesta. V okolí sa tiež nachádza hrad Beckov, Strečno alebo Lednický hrad.

Dubnica nad Váhom 3

Vzhľadom na to, že Dubnica nad Váhom je najväčším mestom v Ilavskom okrese možnosti ubytovania sa pre bežného návštevníka javia ako takmer neobmedzené. Vyberať môžeme z hotelov všetkých kategórií, od najvybavenejších a najluxusnejších až po tie jednoduchšie a lacnejšie, penziónov, privátov aj ubytovní. V okolí mesta môžeme dokonca nájsť aj ranč, ktorý ponúka kvalitné ubytovanie, reštauračné služby a wellness.

Aj keď Dubnica nad Váhom nie je okresným mestom, vo svojom okrese je jednoznačne najpríťažlivejším, najvyhľadávanejším a tým pádom aj najnavštevovanejším mestom. Má všetky aspekty, ktoré potrebuje mesto na to, aby bolo úspešnou destiláciou cestovného ruchu.