Loading

Ubytovanie v Súľove - Hradnej

(5 objektov + 31 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Súľov

Súľov - Hradná, v obci / v meste (BY 7,6 km vzdušne)
Komfortné apartmány za výhodné ceny!

Chata pod Skalami

Súľov - Hradná, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji ...
Chata priamo pod Súľovským hradom!

Penzión Štefánik

Súľov - Hradná, na okraji obce / mesta, pri potoku (BY 7,0 k...
Penzión a kemp pre stany a karavány!

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná, v obci / v meste (BY 7,1 km vzdušne)
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!
1 - 36 / 36

Súľov – Hradná

Centrom Súľovských vrchov je malebná dedinka Súľov – Hradná. Rozprestiera sa na južnej strane okresu Bytča a rieky Hradnianka. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1193. V minulosti to boli dve samostatné obce a od roku 1898 boli obce spojené do jednej pod názvom Súľov - Hradná. Obyvatelia sa živili prevažne chovom dobytka, spracovaním dreva a poľnohospodárstvom.

Obec je veľmi zaujímavou lokalitou pre dovolenkárov vďaka svojej polohe v krásnej prírode. Okrem prírody tu dovolenkári nájdu aj množstvo historických pamiatok. Táto dedinka je vyhľadávaná predovšetkým milovníkmi turistiky, ktorí tu majú množstvo chodníkov a trás priamo v Súľovských vrchoch. Súľovské vrchy sú súčasťou chráneného krajinného územia Strážovské vrchy. Základom pre ich vznik boli vápenité horniny spojené vápenitým tmelom. Turisti radi navštevujú v Súľovských vrchoch Hlbockého vodopád. Naskytne sa Vám krásny pohľad na14 metrov vysoký vodopád. Pre milovníkov adrenalínu je tu dokonca možnosť absolvovať lezenie za pomoci reťazí po tomto vodopáde. Pri túre po týchto vrchoch dorazíte k 13 metrov vysokej Gotickej bráne, ktorá vznikla rozširovaním pukliny vo vápenci. Túra Súľovskými vrchmi je ideálna aj pre skúsených horolezcov. Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, ktoré majú radi nenáročné prechádzky krásnou prírodou. Absolvovať môžu aj veľmi obľúbený náučný chodník Súľovských vrchov. Sú tu umiestnené náučné tabule o faune a flóre a tabule s informáciami a zaujímavosťami tejto lokality.

Ak na dovolenke radi kráčate po stopách histórie, môžete zájsť na prechádzku na Súľovské skaly kde nájdete ruiny hradu Súľov. Súľovský hrad je známy ako pevnosť Roháč už od roku 1193. Veľký význam sa pripisoval hradu hlavne počas vojny. Časom hrad vystriedal viacerých majiteľov a od polovice 18. storočia hrad pustol. Dnes na jeho mieste nájdeme len ruiny osadené v krásnej prírode. Vybrať sa môžete aj na neďaleký Hričovský hrad, ktorý sa vypína na kopci nad Hričovským Podhradím. Je to najstarší hrad na Považí, ktorý sa neobnovoval a v dôsledku toho sa premenil na zrúcaninu. V centre Súľovských vrchov sa nachádza aj zrúcanina Lietavského hradu, ktorá sa rozprestiera na hrebienku medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná - Babkov. Ide síce o rozsiahlu zrúcaninu, ale do dnes veľmi zachovalú. Po výstupe na hrebienok sa Vám z hradu naskytne nádherný výhľad do okolia.

Priamo v obci Súľov – Hradná určite počas dovolenky nevynechajte návštevu miestnych kaštieľov či starej kaplnky, na mieste ktorej je dnes zvonica. Medzi kultúrne pamiatky obce sa radia aj kostolíky a to rímsko-katolícky pôvodne renesančný a kostol evanjelický z polovice 19. storočia.

Ubytovanie v tejto krásnej dedinke je možné v rôznych apartmánoch, penziónoch alebo rodinných chatkách, ktoré Vám ponúknu príjemný oddych a komfort.

Obec Súľov – Hradná je medzi dovolenkármi čoraz viac obľúbená a navštevovaná. Turisti a dovolenkári tu stále radi zavítajú predovšetkým kvôli tomu, že sa nachádza v krásnej chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Dovolenka v tomto prostredí pre Vás predstavuje príjemný relax a odpočinok.