Loading

Ubytovanie v Pruskom

(1 objekt + 31 objektov v okolí 25 km)

Chata Dúžavy

Pruské, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Drevenica v prostredí Bielych Karpát

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov (Pruské 6,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné a útulné ubytovanie so saunou

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica (Pruské 6,9 km vzdušne), v obci / v meste
Cena od 12 €, nová ubytovňa pri Púchove!

Chata v Doline

Ilava (Pruské 7,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri les...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Ubytovňa robotníkov

Beluša (Pruské 8,1 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie pre robotníkov

Chalupa Čerenica

Beluša (Pruské 9,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Chalupa pri lese a potoku s bazénom!

Privát Jasmin

Beluša (Pruské 9,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Krásny objekt v tichom prostredí

Chata Ranč na samote

Beluša (Pruské 9,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vysoký komfort,súkromné wellness a bazén

Chata pod horou

Beluša (Pruské 9,8 km vzdušne), na samote, pri lese / na ok...
Romantická drevenička pri lese

Chata Keblianka

Streženice (Pruské 11,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Krásne prostredie, chata v prírode
1 - 32 / 32

Pruské

Pruské 1

Považie patrí medzi naše najkrajšie regióny. Rieka Váh za tisícročia vyformovala dolinu, ktorá dnes poskytuje domov tisícom ľudí. Je tu príjemné podnebie, dobrá dopravná dostupnosť, úrodná pôda. Tie najlepšie predpoklady, aby sa tu dobre žilo. A tam, kde sa dobre žije rado zavíta aj mnoho turistov. Výnimkou nie je ani dedinka Pruské.

Pruské sa prvýkrát spomína už v roku 1224. Vzhľadom na prítomnosť rieky Váh sa z dedinky stalo razom hospodárske centrum celého regiónu. Pruské získalo v minulosti niekoľko práv a výsad, tým prvým bolo prievoznícke právo. Domáci sa živili prevádzaním pocestných cez rieku Váh. Dnes je Pruské vyhľadávaným miestom hlavne kvôli jeho polohe a blízkosti k mnohým atrakciám Stredného Považia.

Pruské 2

Zaujímajú Vás skôr prírodné zaujímavosti a chceli by ste na svojej dovolenke aj čosi pochodiť? Nie je nad čím váhať, z Pruského to bude všade blízko. Už z ďaleka Vám určite upúta najväčšia dominanta okolia, Vršatecké bralá. Tieto skalné steny sa týčia vysoko nad okolitým terénom a je z nich naozaj nezabudnuteľný výhľad. Nemenej atraktívne miesta sú smerom na východ. Vyhľadávanou je Manínska tiesňava, ktorú zvládnu aj menej skúsení turisti. Ďalším miestom, ktoré sa určite oplatí vidieť je Kostolecká tiesňava. Rovnako by ste nemali vynechať ani výlet na Súľovské skaly. Pokiaľ si bez krásnej prírody neviete svoju dovolenku ani len predstaviť, Pruské bude pre Vás tou správnou voľbou.

Je Vám bližšia skôr kultúra a história? Nuž vedzte, že Pruské je v srdci Považia, jedného z historicky najhodnotnejších regiónov Slovenska. Nachádza sa tu množstvo hradov, napríklad Považský hrad, Súľovský hrad či azda najznámejší v okolí, Trenčiansky hrad. Za poznaním sa vyberte aj do samotného mesta Trenčín, kde navštívite historické námestie, Dom mestského kata či Dolnú bránu. A určite si urobte výlet aj do Čičmian, ktoré sú na celom Slovensku preslávené svojou jedinečnou architektúrou a maľbami vyzdobenými domčekmi.

Pruské 3

Stredné Považie, to nie sú len hrady a hory. Nájdete tu množstvo ďalších miest, na ktorých môžete so svojimi blízkymi tráviť voľný čas. Jedným z nich je napríklad letecké múzeum Slávnici. S deťmi sa zas môžete vydať na gazdovstvo Nemšovej, kde im ukážete, ako sa žilo kedysi so zvieratami v jednom dvore, ako sa chovajú a ako nám vedia pomôcť. Vo Valaskej Belej sa zas nachádza sklársky skanzen, no a golf si môžete zahrať na ihrisku pri Rajci. Stačí si len vybrať tú pravú atrakciu pre Vás.

Ak navštívite Pruské v letných mesiacoch, určite Vás prekvapia vysoké teploty. V poriadnej horúčave zaiste dobre padne osvieženie niekde pri vode. Kúpaliská nájdete v blízkej Košeci, Nemšovej, Púchove či v Považskej Bystrici. Ani v zime sa nebudete musieť cítiť byť ukrátený. Natrafíte tu na množstvo lyžiarskych stredísk pre lyžiarov všetkých kategórií. Najbližšie si zalyžujete v Mojtíne či Valaskej Belej. Nemenej zábavy na Vás čaká v lyžiarskom stredisku Čičmany, Fačkovské sedlo či tom v Lazoch pod Makytou.

Návšteva Stredného Považia a jeho okolia zaberie určite viac, ako len jeden jediný deň. No a v takomto prípade sa teda logicky nezaobídete ani bez zodpovedajúceho ubytovania. Pre náročnejších je v Pruskom k dispozícii príjemný penzión. Ak sa chcete cítiť takmer presne ako doma, dozaista siahnete po niektorom zo zariadených apartmánovprivátov. Plánujete stráviť chvíle v kruhu celej rodiny, prípadne priateľov? Výborne! Aj pre Vás čosi v Pruskom máme, pestrú ponuku najrôznejších chát.

Názory a odporúčania

Kvetoslava Kolínková (skupina - návštevník) 22.10.2019
Celkovo príroda na jednotku s hviezdičkou
Dagmar Hullová (skupina - návštevník) 28.5.2019
Vršatské Podhradie a okolité hrady + príroda
Marian Valo (skupina - návštevník) 2.5.2018
Vyborna poloha, len 1.5 hod od BA. Velke moznosti na tury, aj so 4-8 rocnymi detmi.
Gabriela (skupina - návštevník) 23.4.2018
Prostredie je prijemne, tiché a krásne.
Peter Pargáč (skupina - návštevník) 22.6.2016
Nemáme toto poznanie, boli sme len na víkend.
Jiří (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.4.2016
Místo je supr, proto jsme tam jeli :)
Anna Trnková (rodina s malými deťmi - návštevník) 12.8.2015
Obec Pruské nás prekvapila kultúrnymi podujatiami (natrafili sme zrovna na Gavlovičovo Pruské). Viditeľný je tu aktívny život cirkevného spoločenstva. Obec je upravená, zaujímavé sú tabuľky s výrokmi Gavloviča rozmiestnené po obci