Loading

Ubytovanie v Bytči

(3 objekty + 38 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Fénix

Bytča, v obci / v meste, na horách
Cenovo výhodné ubytovanie v centre mesta

Penzión ROYAL

Bytča, v obci / v meste, v centre mesta
Penzión s vlastnou reštauráciou

Ubytovňa AL

Bytča, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie za výhodné ceny

Chata pod Skalami

Súľov - Hradná (Bytča 5,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chata priamo pod Súľovským hradom!

Koliba Pod Skalami Súlov

Súľov - Hradná (Bytča 6,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Štýlová drevenička pod Súľovským skalami

Chata Súľov

Súľov - Hradná (Bytča 7,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Pekná chatka pri lese

Penzión Štefánik

Súľov - Hradná (Bytča 7,1 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Penzión a kemp pre stany a karavany!

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná (Bytča 7,2 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!

Rekreačný dom Roháč

Súľov - Hradná (Bytča 7,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Dom s krásnym výhľadom na Súľovské skaly

Poľovnícka chata Kaňa

Plevník - Drienové (Bytča 8,0 km vzdušne), na samote, pri le...
Príjemná drevenička v tichom lese
1 - 41 / 41

Bytča

Horné Považie je jedným z najrozvinutejších a najpriemyselnejších miest Slovenska. No nielen to je jedinou zaujímavosťou tohto krásneho kraja. Nájdete tu aj mnoho turistických zaujímavostí, ktoré stoja za Vašu pozornosť. Jedným z takýchto miest je aj Bytča.

Bytča je jedným z našich menších miest, žije tu len o čosi viac ako 11 000 obyvateľov. Takéto miesta sú atraktívne predovšetkým pre turistov, ktorí nemajú v láske preplnené mestá. Napriek neveľkému počtu obyvateľov je za Bytčou dlhá história. Prvá písomná zmienka o nej pochádza už z roku 1234. Ide tak o jedno z tých starších miest. História mesta je bytostne previazaná s rodom Thurzovcov, ktorí tu vládli. Dnes ide o pokojné mestečko, ktorého hlavnou devízou je krásne okolie a vynikajúca dopravná dostupnosť.

Najvýznamnejšími pamiatkami sú určite kaštieľsynagóga, ktorá by však potrebovala rekonštrukciu. Napriek tomu ide o zaujímavé architektonické dielo. Za návštevu stojí aj krásny sobášny palác, ktorý kedysi dávno vyhorel, no dnes žiari v plnej nádhere.

Okolie Bytče je pre turistov mimoriadne atraktívne. Stačí len prebehnúť cez rieku Váh, ktorá je našou najdlhšou riekou a razom ste v rozprávkovom prostredí chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Tie sú obľúbené celoslovensky a až budete v Bytči, návšteva Súľovských vrchov je povinnosťou. Určite sa vydajte aj na zrúcaninu Súľovského hradu.

Je tu aj množstvo nenáročných túr, azda najpopulárnejšou je Manínska tiesňava. Menej navštevovanou, avšak nemenej krásnou je Kostolecká tiesňava. Súľovské skaly sú mimoriadne obľúbené aj u cyklistov. Krásne lesy a dlhé kilometre lesných cestičiek sú priam ideálne a vybláznite sa na nich do sýtosti.

Blízke okolie Bytče je ako stvorené na krátke výlety. Okrem spomínaného Súľovského hradu sa môžete vybrať na Lietavský hrad alebo známy hrad StrečnoZa pozornosť stojí aj neďaleká Žilina, ktorá zaujme nielen zachovalým historickým jadrom, ale aj čulým mestským ruchom, nákupnými strediskami a všetkým, čo pri návšteve mesta chcete zažiť. Prekrásny drevený betlehemRajeckej Lesnej, kúpeleRajeckých Tepliciach, golfové ihriskoRajci, prípadne niektorý z rančov na okolí sú miestami, kde sa nebudete nudiť ani Vy a ani Vaše ratolesti.

Aj v lete máte kam vyraziť. V okolí Bytče je mnoho kúpalísk. Okrem bytčianskeho kúpaliska je Vám ďalšie k dispozícii v Považskej Bystrici a Žiline. Bytča a jej okolie však patria medzi chladnejšie časti Slovenska. Vzhľadom na to je v okolí dostatok lyžiarskych stredísk pre všetky kategórie lyžiarov. Lyžiarske strediská nájdete v Makove, pri Žiline, Lazoch pod Makytou či v Rajeckej Lesnej. Lyže tak určite na dovolenku vezmite so sebou a hor sa na svahy!

Bytča je malebným mestečkom v zajatí hôr. Napriek tomu, že nejde práve o najväčšie mesto, nájdete tu mnoho penziónov, nejaký ten hotel, turistickú ubytovňu a mnoho privátov. Stačí len prísť a určite si vhodné ubytovanie podľa Vašich predstáv s ľahkosťou zaobstaráte.

Názory a odporúčania

Klaudia Klenková (starší pár - návštevník) 24.7.2018
Príjemné prechádzky v okolí
Martina Francová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 25.8.2016
Krásne mestečko s nádhernými pamiatkami a okolím.