Loading

Ubytovanie v Lazoch pod Makytou

(6 objektov + 16 objektov v okolí 25 km)

Škola v prírode Lazy pod Makytou

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ceny na leto 2019- len do 31.10.

Chata Panština

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
S bazénom, vírivkou a saunou!

Villa u Slava

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Pod lesom - v tichom prostredí obce!

Chaty na Kozom hríbe

Lazy pod Makytou, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Silvester obsadený
1 - 22 / 22

Lazy pod Makytou

Predstavte si, že prídete kamsi do menšej dedinky, kde si dokonale oddýchnete a budete mať pokoj od všetkého ruchu väčších miest. Je tu ticho, nechodia tu takmer žiadne autá a všade navôkol je prekrásna príroda. Presne takéto sú Lazy pod Makytou.

Nájdete ich presne pri hranici s Českom. Hranica katastra Lazov pod Makytou čiastočne kopíruje štátnu hranicu. Dedinka sa nachádza severovýchodne od mesta Púchov. Oblasť je preslávená kopanicami, inak nazývanými lazmi. Ide o roztratené osídlenie na území celých Kysúc. A Lazy pod Makytou sa nachádzajú práve v tejto oblasti, na začiatku Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Sú najväčšou dedinou v okolí.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1475. V týchto zalesnených končinách sa usídlili hlavne valasi. Tí sa zaoberali predovšetkým ťažbou drevachovaním oviec. Celá táto oblasť svoj charakter odvtedy príliš nezmenila a v mnohých roztratených lazoch sa podobným spôsobom živia obyvatelia dodnes. Najvýznamnejšími pamiatkami v obci sú dva kostoly, jeden evanjelický a druhý katolícky. Pri Vašej návšteve si ich tak môžete navzájom porovnať.

Chránená krajinná oblasť Kysuce je tým pravým miestom pre ľudí, ktorí uprednostňujú skôr samotu a pokoj. To isté platí aj o turistoch, ktorí zavítajú do týchto končín. Na potulkách krajom ďalších súpútníkov možno ani nestretnete, no to nie je rozhodne na škodu. Kilometre turistických chodníkov budú patriť len a len Vám. Najvýznamnejším vrcholom v okolí je Makyta, po ktorej sú pomenované aj samotné Lazy pod Makytou. Jej nadmorská výška je 923 metrov nad morom a výstup na ňu zvládnu aj tí menej zdatní návštevníci. Prípadne sa môžete prejsť po okolitých lazov alebo si spraviť výlet do neďalekého Česka.

Milovníci prírody si prídu na svoje aj v blízkom okolí. Len niekoľko kilometrov smerom na východ narazíte na unikátne skalné tiesňavy. Asi najznámejšou z nich je Manínska tiesňava. Zaujímavá je aj blízka Kostolecká tiesňava či samotné Súľovské skaly spolu so zrúcaninou Súľovského hradu.

Najväčšími mestami na blízku sú PúchovPovažská Bystrica. Ide o menšie mestá, no aj do nich sa oplatí zájsť. Nájdete tu dobré reštaurácie, večer si môžete zájsť do baru a potom sa vybrať naspäť do Lazov pod Makytou. Navyše obe mestá oceníte hlavne v lete, kedy v nich môžete navštíviť niektoré z ich kúpalísk.

Rozloha celého chotára obce Lazy pod Makytou je až 50 kilometrov štvorcových. Na tejto ploche je mnoho krásnych zákutí. Tie sú ešte krajšie v zime, keď všetko prikryje biela prikrývka. Priamo v obci si môžete aj zalyžovať. Nachádza sa tu lyžiarske stredisko s 3,3 km tratí a 7 zjazdovkami. Ide o veľmi atraktívne stredisko aj pre náročnejších lyžiarov. Ďalšie lyžiarske stredisko máte potom možnosť navštíviť v Makove.

UbytovanieLazoch pod Makytou je určené skôr menej náročným turistom. Nájdete tu účelne vybavené chaty, chalupypriváty. Veľkou výhodou sú priaznivé ceny a jedinečné prostredie, aké inde nenájdete. Stačí sa prísť presvedčiť na vlastné oči.

Názory a odporúčania

Čajkovič (ubytovateľ) 14.10.2018
Horná Mariková - VLKOV a jej okolie ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Obec leží v Marikovskej doline, ktorá sa tiahne od rieky Váh až po Slovensko – Českú hranicu, tvorenú pohorím Javorníky a Vsetínske vrchy – Beskydy a bolo vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť.
Janka a Milan (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Do dedinky je to peši necelá pol hodinka. Robia tam veľmi dobrú pizzu, ktorú vám dovezú, alebo si pre ňu môžte zájsť sami a vychutnať si ju pred susednou krčmou kde sa dá sadnúť. V obci sa nachádza aj obchod otvorený 6 dní v týždni.
Andrej Cimbak (skupina - návštevník) 9.8.2018
Kludna razovita obec
Ivan Úrek (starší pár - návštevník) 9.4.2018
Malá dedinka, príjemní ľudia.
Iva (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.2.2018
Klud a cez leto to musi byt super a aj pojdeme opat
Monika G (mladý pár - návštevník) 20.5.2017
Príroda
Martin Godiška (mladý pár - návštevník) 12.5.2017
Veľmi krásne prostredie kde je veľa možnosti na oddych, relaxovanie a nabranie nových síl!!!!
Edita Hrašková (skupina - návštevník) 24.2.2017
-
Pavol Urban (starší pár - návštevník) 2.1.2017
Je to malebna dlha obec s dvoma kostolikmi . Chatka je uplne na konci obce.Samota.
Zobraziť viac...