Loading

Ubytovanie v Lazoch pod Makytou

(7 objektov + 26 objektov v okolí 25 km)

Škola v prírode Lazy pod Makytou

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ceny ubytovania

Wellness hotel Javorník

Lazy pod Makytou, v rekreačnej oblasti, v lese
Reštaurácia, wellness, biliard-na horách

Chata pod Lesom

Lazy pod Makytou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okr...
Pri tečúcom horskom potoku s rybníkom

Chaty na Kozom hríbe

Lazy pod Makytou, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Silvester obsadený

Chata Panština

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
S bazénom, vírivkou a saunou!

Chata v Hlbokom

Lazy pod Makytou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Kúsok od lyžiarskeho strediska

Villa u Slava

Lazy pod Makytou, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Pod lesom - v tichom prostredí obce!

Chata Dešná

Lysá pod Makytou (Lazy pod Makytou 3,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / n...
Jacuzzi k dispozícii!

Ubytovanie „Vo dvore“

Čertov (Lazy pod Makytou 5,1 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Úplne nová drevenica s krbom!

Chata u Krocana

Záriečie (Lazy pod Makytou 5,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
SÚKROMIE A RELAX NA ÚPLNEJ SAMOTE
1 - 33 / 33

Lazy pod Makytou

Lazy pod Makytou 1

Predstavte si, že prídete kamsi do menšej dedinky, kde si dokonale oddýchnete a budete mať pokoj od všetkého ruchu väčších miest. Je tu ticho, nechodia tu takmer žiadne autá a všade navôkol je prekrásna príroda. Presne takéto sú Lazy pod Makytou.

Nájdete ich presne pri hranici s Českom. Hranica katastra Lazov pod Makytou čiastočne kopíruje štátnu hranicu. Dedinka sa nachádza severovýchodne od mesta Púchov. Oblasť je preslávená kopanicami, inak nazývanými lazmi. Ide o roztratené osídlenie na území celých Kysúc. A Lazy pod Makytou sa nachádzajú práve v tejto oblasti, na začiatku Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Sú najväčšou dedinou v okolí.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1475. V týchto zalesnených končinách sa usídlili hlavne valasi. Tí sa zaoberali predovšetkým ťažbou drevachovaním oviec. Celá táto oblasť svoj charakter odvtedy príliš nezmenila a v mnohých roztratených lazoch sa podobným spôsobom živia obyvatelia dodnes. Lazy pod Makytou 2Najvýznamnejšími pamiatkami v obci sú dva kostoly, jeden evanjelický a druhý katolícky. Pri Vašej návšteve si ich tak môžete navzájom porovnať.

Chránená krajinná oblasť Kysuce je tým pravým miestom pre ľudí, ktorí uprednostňujú skôr samotu a pokoj. To isté platí aj o turistoch, ktorí zavítajú do týchto končín. Na potulkách krajom ďalších súpútníkov možno ani nestretnete, no to nie je rozhodne na škodu. Kilometre turistických chodníkov budú patriť len a len Vám. Najvýznamnejším vrcholom v okolí je Makyta, po ktorej sú pomenované aj samotné Lazy pod Makytou. Jej nadmorská výška je 923 metrov nad morom a výstup na ňu zvládnu aj tí menej zdatní návštevníci. Prípadne sa môžete prejsť po okolitých lazov alebo si spraviť výlet do neďalekého Česka.

Milovníci prírody si prídu na svoje aj v blízkom okolí. Len niekoľko kilometrov smerom na východ narazíte na unikátne skalné tiesňavy. Asi najznámejšou z nich je Manínska tiesňava. Zaujímavá je aj blízka Kostolecká tiesňava či samotné Súľovské skaly spolu so zrúcaninou Súľovského hradu.

Lazy pod Makytou 3

Najväčšími mestami na blízku sú PúchovPovažská Bystrica. Ide o menšie mestá, no aj do nich sa oplatí zájsť. Nájdete tu dobré reštaurácie, večer si môžete zájsť do baru a potom sa vybrať naspäť do Lazov pod Makytou. Navyše obe mestá oceníte hlavne v lete, kedy v nich môžete navštíviť niektoré z ich kúpalísk.

Rozloha celého chotára obce Lazy pod Makytou je až 50 kilometrov štvorcových. Na tejto ploche je mnoho krásnych zákutí. Tie sú ešte krajšie v zime, keď všetko prikryje biela prikrývka. Priamo v obci si môžete aj zalyžovať. Nachádza sa tu lyžiarske stredisko s 3,3 km tratí a 7 zjazdovkami. Ide o veľmi atraktívne stredisko aj pre náročnejších lyžiarov. Ďalšie lyžiarske stredisko máte potom možnosť navštíviť v Makove.

UbytovanieLazoch pod Makytou je určené skôr menej náročným turistom. Nájdete tu účelne vybavené chaty, chalupypriváty. Veľkou výhodou sú priaznivé ceny a jedinečné prostredie, aké inde nenájdete. Stačí sa prísť presvedčiť na vlastné oči.

Názory a odporúčania

Peter Kraslan (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.3.2019
Asi 20min dalej od centra obce (obchod, pohostinstvo, restauracia) - bez chodnikov (trochu nebezpecne s detmi). Mensie potraviny 5min chodze.
Pavol Urban (starší pár - návštevník) 2.1.2017
Je to malebna dlha obec s dvoma kostolikmi . Chatka je uplne na konci obce.Samota.
Jana (mladý pár - návštevník) 28.12.2016
Obec sa vola "Lazy pod Makytou", ale necakajte lazy v pravom slova zysle. Je to velka dedina tiahnuca sa kilometre vylucne popri ceste, kedze je v doline a kopce naokolo relativne strme. V obci sa nachadzaju aj pekne zrekonstruovane stavby povodneho vyzoru (drevenice), tie su krasne, ale prevazuju skor murovane jedno a dvojposchodove rodinne domy. Kusok od obce je hranicny prechod na Moravu/Valasko, tak sa oplati pozriet, su tam fakt pekne oblasti, domy citlivo zasadene do prirody, pekne pohlady na okolity zvlneny teren s domami atd