Ubytovanie v Mojtíne

(5 objektov + 24 objektov v okolí 25 km)

Chata na Rúbani

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Zrub Mojtín

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri vleku (PU 22,8 km vzdušne)
Relax a pohoda na vidieku.

Chata Mária

Mojtín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (PU 22,3 km vzdušne)
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!

Penzión Barborka

Mojtín, v rekreačnej oblasti, pri vleku (PU 23,0 km vzdušne)
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť
1 - 29 / 29

Mojtín

Malebná obec Mojtín leží medzi Strážovskými vrchmi. Patrí do Púchovského regiónu, Trenčianskeho kraja. Aj keď je táto dedinka malá, dovolenkárom vie poskytnúť super služby.

Priamo v Mojtíne má každý návštevník možnosť príjemného ubytovania, podľa svojich predstáv a možností. Na výber máte apartmánový dom, drevený zrub, penzión alebo ubytovanie na chate. Samozrejmosťou sú stravovacie služby.

Manín je známy na Slovensku, ale aj vo svete jedinečným kostolom v jaskyni. Táto jaskyňa v Zraze slúžila Mojtínu a okoliu v minulosti nielen ako kostol, ale aj ako úkryt počas 2. svetovej vojny. V súčasnosti bola cesta k jaskyni obnovená a je sprístupnená každému. Mojtín je známy aj „cisárskym večným vojakom“. Jozef Škultéty-Gábriš je známy v mnohých štátoch Európy vďaka svojej vytrvalosti vo vojenskej službe. Od svojich trinástich rokov slúžil v službách štyroch cisárov. Na jeho pamiatku je pred Pružinským kostolom postavený obelisk.

Za krásami prírody sa turista počas leta môže vydať do Belušskej Slatiny, chránenej krajinnej oblasti. Ponúkajú sa mu možnosti turistiky, cykloturistiky, ale aj horolezectva, alebo sa môže len tak príjemne poprechádzať po očarujúcej prírode tohto okolia. Medzi najkrajšie doliny Strážovských vrchov nepochybne patrí Manínska tiesňava. Návštevník ju nájde pár kilometrov za Považskou Bystricou. Krásny výlet si môže spríjemniť túrou po Manínskej a Kosteleckej tiesňave, k bralu Bosmany. Nepochybne by ste nemali zabudnúť ani na Považský hrad.

Osvieženie, oddych pri vode, rybárčenie, či člnkovanie alebo surfovanie môže návštevník nájsť v obci Nosice, kde sa nachádza priehrada Mládeže. V nepriaznivom počasí je zase možnosť kúpania v krytom bazéne v kúpeľoch Nimnica. Púchove zase nájde návštevník letné kúpalisko a krytú plaváreň.

Za históriou sa môže dovolenkár vybrať do obce Čičmany, kde nájde Múzeum ľudovej architektúry. Táto pamiatková rezervácia je pozoruhodná svojou rázovitosťou a folklórom. Ďalším zaujímavým objektom, jedinečným na celom svete je Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej. Je to najväčšia drevorezba svojho druhu a jej tvorba trvala niekoľko rokov. Celé dielo je 8,5 m dlhé a nachádzajú sa tam okrem scény narodenia Krista, všetky slovenské regióny a ich dominanty. V Púchove sa návštevník môže preniesť v Archeologickom múzeu do doby pred Kristom a obdivovať dávne kultúry. Lednické Rovne sú svetoznáme svojimi sklárskymi výrobkami, ale milovníci histórie môžu obdivovať aj renesančný kaštieľ z konca 16. storočia. No a kto by nenavštívil Trenčín, asi by sa nemohol pochváliť, že bol v tomto kraji. Toto mesto známe aj ako mesto módy, ale aj svojou dominantou, Trenčianskym hradom, ponúka návštevníkovi množstvo príjemných prechádzok, spoznávanie histórie a čarovné okolie.

V zimných mesiacoch ponúka Mojtín vyžitie na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého grúňa. Ponúka sa možnosť zjazdového lyžovania, ale aj bežkári si prídu na svoje. Pre deti je pripravené sánkovanie a pre náročných adrenalínový snowboarding. Na udržiavaných tratiach budú spokojní aj začiatočníci, aj tí náročnejší lyžiari. Samozrejmosťou sú vleky a ponuka občerstvenia.

Ak teda chcete stráviť príjemnú dovolenku s oddychom a spoznávaním prírody, okolia a histórie, určite navštívte MojtínStrážovské vrchy.