Loading

Ubytovanie v Mojtíne

(5 objektov + 25 objektov v okolí 25 km)

Komfortná chata Mojtín s bazénom a detským ihriskom

Mojtín, v obci / v meste, pri vleku
Referencie Vám pomôžu v rozhodovaní

Chata na Rúbani

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Zrub Mojtín

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri vleku
Relax a pohoda na vidieku.

Chata Mária

Mojtín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!

Penzión Barborka

Mojtín, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Chata pod horou

Beluša (Mojtín 7,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na ok...
Romantická drevenička pri lese

Privát Jasmin

Beluša (Mojtín 7,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Krásny objekt v tichom prostredí

Penzión Katka

Čičmany (Mojtín 8,6 km vzdušne), v obci / v meste
Tradičný penzión so saunou a apartmánmi

Chalupa Čerenica

Beluša (Mojtín 8,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chalupa pri lese a potoku s bazénom!

Drevenica BRUNDZOVCE

Čičmany (Mojtín 8,7 km vzdušne), v obci / v meste, na horách
Romantická drevenica za super cenu!
1 - 30 / 30

Mojtín

Mojtín 1

Malebná obec Mojtín leží medzi Strážovskými vrchmi. Patrí do Púchovského regiónu, Trenčianskeho kraja. Aj keď je táto dedinka malá, dovolenkárom vie poskytnúť super služby.

Priamo v Mojtíne má každý návštevník možnosť príjemného ubytovania, podľa svojich predstáv a možností. Na výber máte apartmánový dom, drevený zrub, penzión alebo ubytovanie na chate. Samozrejmosťou sú stravovacie služby.

Manín je známy na Slovensku, ale aj vo svete jedinečným kostolom v jaskyni. Táto jaskyňa v Zraze slúžila Mojtínu a okoliu v minulosti nielen ako kostol, ale aj ako úkryt počas 2. svetovej vojny. V súčasnosti bola cesta k jaskyni obnovená a je sprístupnená každému. Mojtín je známy aj „cisárskym večným vojakom“. Jozef Škultéty-Gábriš je známy v mnohých štátoch Európy vďaka svojej vytrvalosti vo vojenskej službe. Od svojich trinástich rokov slúžil v službách štyroch cisárov. Na jeho pamiatku je pred Pružinským kostolom postavený obelisk.

Za krásami prírody sa turista počas leta môže vydať do Belušskej Slatiny, chránenej krajinnej oblasti. Ponúkajú sa mu možnosti turistiky, cykloturistiky, ale aj horolezectva, alebo sa môže len tak príjemne poprechádzať po očarujúcej prírode tohto okolia. Medzi najkrajšie doliny Strážovských vrchov nepochybne patrí Manínska tiesňava. Návštevník ju nájde pár kilometrov za Považskou Bystricou. Krásny výlet si môže spríjemniť túrou po Manínskej a Kosteleckej tiesňave, k bralu Bosmany. Nepochybne by ste nemali zabudnúť ani na Považský hrad.

Mojtín 2

Osvieženie, oddych pri vode, rybárčenie, či člnkovanie alebo surfovanie môže návštevník nájsť v obci Nosice, kde sa nachádza priehrada Mládeže. V nepriaznivom počasí je zase možnosť kúpania v krytom bazéne v kúpeľoch Nimnica. Púchove zase nájde návštevník letné kúpalisko a krytú plaváreň.

Za históriou sa môže dovolenkár vybrať do obce Čičmany, kde nájde Múzeum ľudovej architektúry. Táto pamiatková rezervácia je pozoruhodná svojou rázovitosťou a folklórom. Ďalším zaujímavým objektom, jedinečným na celom svete je Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej. Je to najväčšia drevorezba svojho druhu a jej tvorba trvala niekoľko rokov. Celé dielo je 8,5 m dlhé a nachádzajú sa tam okrem scény narodenia Krista, všetky slovenské regióny a ich dominanty. V Púchove sa návštevník môže preniesť v Archeologickom múzeu do doby pred Kristom a obdivovať dávne kultúry. Lednické Rovne sú svetoznáme svojimi sklárskymi výrobkami, ale milovníci histórie môžu obdivovať aj renesančný kaštieľ z konca 16. storočia. No a kto by nenavštívil Trenčín, asi by sa nemohol pochváliť, že bol v tomto kraji. Toto mesto známe aj ako mesto módy, ale aj svojou dominantou, Trenčianskym hradom, ponúka návštevníkovi množstvo príjemných prechádzok, spoznávanie histórie a čarovné okolie.

V zimných mesiacoch ponúka Mojtín vyžitie na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého grúňa. Ponúka sa možnosť zjazdového lyžovania, ale aj bežkári si prídu na svoje. Pre deti je pripravené sánkovanie a pre náročných adrenalínový snowboarding. Na udržiavaných tratiach budú spokojní aj začiatočníci, aj tí náročnejší lyžiari. Samozrejmosťou sú vleky a ponuka občerstvenia.

Ak teda chcete stráviť príjemnú dovolenku s oddychom a spoznávaním prírody, okolia a histórie, určite navštívte MojtínStrážovské vrchy.

Názory a odporúčania

Emilia Bukovska (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.7.2017
Pekna obec
Eva Ohradková (skupina - návštevník) 6.6.2017
Hľadala som pokojnú, tichú dedinku, čo Mojtín splnil. Je tu veľa možností na turistiku, bicyklovanie, prípadne v zime na lyžovačku.
Katarína Uhrovičová (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.7.2016
Páčilo sa nám horské prostredie, aj keď chýbajú v obci občerstvovacie zariadenia. Je tu jedna krčma, a penzión ( avšak v čase nášho ubytovania, bol zavretý) Funguje tu ale donášková služba v najhoršom prípade :)
Renáta (skupina - návštevník) 2.2.2016
hned ya chatou potocik,lyziarske svahy,lesy
Jaoslav Orvay (skupina - návštevník) 26.1.2016
horska dedinka so vsetkym co k tomu patri
Sona Krutilová (rodina s malými deťmi - návštevník) 31.8.2015
Miesto je velmi pekné, treba rátať s tým, že v okolí nie je priestor na vela vychádzok ak tak tak na túry ale dá sa tam prejsť aj s malými deťmi len netreba rátať s atrakciami, vrátime sa určite
Mária (skupina - návštevník) 25.8.2015
Pokojná obec,v peknom horskom prostredí.