Loading

Ubytovanie v Považskej Bystrici

(0 objektov + 46 objektov v okolí 25 km)

Poľovnícka chata Kaňa

Plevník - Drienové (Považská Bystrica 7,4 km vzdušne), na sa...
Príjemná drevenička v tichom lese

Chata Ranč na samote

Beluša (Považská Bystrica 10,5 km vzdušne), na okraji obce...
Vysoký komfort,súkromné wellness a bazén

Chata Keblianka

Streženice (Považská Bystrica 10,6 km vzdušne), na okraji ob...
Krásne prostredie, chata v prírode

Penzión Štefánik

Súľov - Hradná (Považská Bystrica 11,2 km vzdušne), na okraj...
Penzión a kemp pre stany a karavany!

Chalupa Čerenica

Beluša (Považská Bystrica 11,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Chalupa pri lese a potoku s bazénom!

Rekreačný dom Roháč

Súľov - Hradná (Považská Bystrica 11,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / n...
Dom s krásnym výhľadom na Súľovské skaly

Chata Súľov

Súľov - Hradná (Považská Bystrica 11,5 km vzdušne), v rekrea...
Pekná chatka pri lese

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná (Považská Bystrica 11,5 km vzdušne), v obci...
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!

Chata pod horou

Beluša (Považská Bystrica 11,7 km vzdušne), na samote, pri l...
Romantická drevenička pri lese

Privát Jasmin

Beluša (Považská Bystrica 11,9 km vzdušne), v rekreačnej obl...
Krásny objekt v tichom prostredí
1 - 46 / 46

Považská Bystrica

Považská Bystrica 1

Mesto, ktoré je považované za jednu z dopravných tepien Slovenska. Dokáže však ponúknuť viac? Rozhodne áno. Toto mesto obklopené prekrásnymi horami by rozhodne nemalo uniknúť Vašej pozornosti. Ponúka viac, ako si možno myslíte.

Samotné mesto je skôr moderného charakteru. Klasické historické jadro tu nenájdete, no k dispozícií Vám je množstvo obchodov a podnikov. Od počiatkov šlo predovšetkým o priemyselné mesto, jedno z najvýznamnejších na Slovensku. Tvoria ho však aj okolité mestské časti, niekdajšie dedinky, ktoré môžete spoznávať počas večerných prechádzok. Medzi najstaršie budovy mesta patrí Kostol Navštívenia Panny Márie a Kaplnka sv. Heleny. Mnoho kostolov dýchajúcich históriou objavíte aj v okolitých dedinkách, Papradne, Domaniži či Pružine.

Okolie Považskej Bystrice je bohaté vďaka jej polohe pri Váhu, na niekdajšej hlavnej dopravnej ceste, aj na hradykaštiele. Spomenieme kaštiele v Orlovom, či Jasenici. V minulosti obrannú a neskôr signalizačnú funkciu tu mali hrady. Prídete si na svoje predovšetkým v prípade, že radi objavujete skalné zrúcaniny. Medzi ťažko dostupné patria Súľovský hradhrad Lednica. Za náročný výstup však budete odmenení krásnymi výhľadmi do okolia. Medzi ostatné patrí hrad Vršatec alebo hrad Košeca. V niekdajšom Ilavskom hrade je momentálne väznica. Dominantou Považskej Bystrice je ale Považský hrad.

Považská Bystrica 2

Táto oblasť je vyhľadávanou turistickou lokalitou. Pocit, ako v zajatí mohutných a kolmých skalných stien zažijete v Manínskej tiesňave. Prechádza ňou aj náučný chodník predstavujúcu prírodné krásy tejto oblasti. V blízkosti je aj menej známa, no taktiež krásna Kostolecká tiesňava. Je atraktívnou predovšetkým pre horolezcov. Nachádzajú sa tu mnohé cvičné skaly a každý skalolezec tu strávi mnoho nezabudnuteľných chvíľ. Náučný chodník vedie aj cez neďaleké Súľovské skaly. Ojedinelý prírodný útvar je prírodnou rezerváciou. Budete mať možnosť poprechádzať sa pomedzi početné skalné útvary, ihly a veže. Tie všetky tvoria unikátne skalné mesto.

Strážovské vrchy, ktoré sú na dosah z Považskej Bystrice sú popretkávané množstvom turistických trás. Navštíviť môžete niekoľko prírodných rezervácií, Strážov, Vápeč, Rokoš či mnohé iné. Takmer nedotknutú prírodu môžete spoznávať aj v pohorí Javorníky. Okolie je taktiež naklonené cykloturistike, mnohé lesné cesty Vás zavedú do malebných dolín, na ľudoprázdne pasienky. Využívať v meste môžete aj športovú haluwellness centrom, fitnes a zahrať si môžete všetky druhy loptových športov. K dispozícií Vám je aj mestská krytá plaváreň, či letné kúpaliskoPovažská Bystrica 3Ak máte chuť na termálnu vodu, navštívte neďaleké kúpele Nimnica aj so soľnou jaskyňou. Večernú oblohu posiatu hviezdami si vychutnáte pri vodnej nádrži Nosice.

Ani v zime rozhodne nemusíte zaháľať. Zimná turistika, lyžovanie alebo bežky. Predovšetkým prechod Javorníkov na bežkách je mimoriadnym zážitkom vďaka prekrásnej prírode a nádherných výhľadom. Okolie Považskej Bystrice je posiate mnohými malými lyžiarskymi strediskami. Spomenieme len niektoré. Horná Mariková, Mojtín či