Loading

Ubytovanie na Slnečných Seneckých jazerách

(19 objektov)

Garni Wellness hotel Relax

Senec, v rekreačnej oblasti, pri vode
Hotel pri jazere s bazénom a wellness!

Chata Topsenec - Lakeside Home

Senec, v rekreačnej oblasti, pri vode
Privátne mólo - kúpanie,rybárčenie,sauna

Chata Juraj

Senec, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
30 m od pláže, cenovo výhodné ubytovanie

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob, v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Ubytovanie v súkromí Kaputo

Rovinka, v obci / v meste
Ubytovanie s vlastnou pizzeriou!

Ubytovanie Senec

Senec, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie s možnosťou biliardu

Chata Triomint

Senec, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri Slnečných jazerách!

Penzión Kaplna

Kaplna, v obci / v meste, pri aquaparku
Lacné ubytovanie blízko BA Trnava Senec

Chata Severka

Senec, v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie pre rodinky pri pláži

Penzión Eldorádo

Senec, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
v bezprostrednej blízkosti brehu jazera
1 - 19 / 19

Slnečné Senecké jazerá

TOP 10+ skvelých tipov ako stráviť voľný čas na Slnečných Seneckých jazerách

Oblasť s dominanciou slnka a vody. To je Podunajská nížina, ktorej najväčším lákadlom sú Slnečné jazerá rozprestierajúce sa na okraji mesta Senec. Obľúbené miesto letnej dovolenky láka každoročne, svojou príjemne teplou vodou a neustále sa zlepšujúcimi službami, stovky domácich aj zahraničných návštevníkov.

 

Voľnočasové aktivity na Slnečných Seneckých jazerách

Jedna z najobľúbenejších letných destinácií na Slovensku. To sú Slnečné jazerá v Senci, ktorých vodná plocha pokrýva až 100 ha. Ich dĺžka presahuje 2 km a priemerná šírka dosahuje 400 m. Doprava do raja kúpajúcich sa nebude žiadny problém. Ležia totiž na hlavnom ťahu medzi TrnavouBratislavou, asi 25 km od hlavného mesta. Zelené pláže, voda s priemernou teplotou 25°C, športoviská, bohaté možnosti vodných športov a rybolovu sem počas letnej sezóny lákajú tisíce spokojných dovolenkárov. Aktívni návštevníci využijú tenisové kurty, volejbalové plážové ihriská, futbalové ihrisko s umelým povrchom, vodný futbal i požičovňu vodných bicyklov a člnov. Trochu adrenalínu okúsite pri jazde na toboganoch. Rodičia ocenia detské ihriská, na ktorých sa do sýtosti vybláznia malí návštevníci. Všetci fanúšikovia hudby, zábavy a diskoték si tu prídu na svoje počas letných večerov. Do rána sa zabavia v sprievode interpretov zvučných mien. Slnečné jazerá ponúkajú širokú škálu ubytovacích zariadení od turistických chát až po hotely s plnou penziou. Vyberie si každý podľa svojich preferencií aj rozpočtu. Súčasťou hotelových komplexov sú tiež športoviská, na ktorých si hostia zahrajú stolný tenis, squash, šípky, minigolf, biliard, kolky aj bowling. Výnimkou nie sú masáže, sauna, vírivka či hotelový bazén.


Aquathermal Senec

Na severnej strane Slnečných jazier nájdete Aquathermal Senec. Počas celého roka je Vám tu k dispozícii 6 bazénov. V letnej sezóne ich počet dosahuje 12. Teplota vody v nich sa pohybuje od 26 do 38°C. Plavci sa potešia 25 m dlhému vnútornému plaveckému bazénu s 5 dráhami. Jeho hĺbka sa pohybuje od 1,2 do 1,8 m. Deťom je určený jeden vonkajší bazén s teplotou vody od 26 do 31°C a jeden detský celoročný bazén v interiéri. Voda s teplotou až do 38°C, hydromasáž, protiprúd, perličkový kúpeľ a vodné trysky uvoľnia unavené telo v Kľudovom bazéne a Relaxačnom bazéne. Zábavu si všetky vekové kategórie užijú na 1 vnútornom celoročnom tobogane, 2 letných toboganoch a 10 šmýkačkách. Príjemné letné opálenie získate nielen pri bláznení sa na vodných atrakciách, ležaní na tráve či ležadle, ale aj počas hrania plážového volejbalu. Chuťové poháriky potešíte v celoročnej reštaurácii aj v letných bufetoch a bare. Motivátorom Vášho pobytu v Aquathermal Senec môže byť aj exkluzívny relax v Sai Wellness Senec. Čaká Vás 8 sáun, tradičné aj inovatívne masáže, telové rituály a ošetrenia. Nenechajte si ujsť ani špeciálne zážitkové podujatia, ktoré sú pastvou pre všetky zmysly. Užite si tu napríklad Dámsky deň alebo Wellness večer.

 

Mestské múzeum v Senci

V renesančnej kúrii na seneckom námestí sídli od roku 2010 Mestské múzeum v Senci. Turecký dóm bol postavený v polovici 16. storočia a patrí medzi najstaršie budovy v meste. V jeho interiéri nájdete dve stále expozície – Expozíciu prírodyExpozíciu starších dejín. Prvá menovaná sa venuje živej a neživej prírode Senca a okolia. Zistíte tu množstvo zaujímavostí o lužných lesoch, teplomilných dúbravách a zvieratách žijúcich v tejto oblasti. Druhá expozícia dokumentuje dejiny mesta a okolia od praveku až po novovek. Medzi vystavenými predmetmi môžete obdivovať vzácne kusy veľkej kultúrno-historickej hodnoty.

 

Včelársky skanzen

Od roku 1975 zhromažďuje dokumenty a materiály o vývoji včelárstva Múzeum včelárstva v Kráľovej pri Senci. Okrem informácií o vplyve a využívaní včelárstva v rôznych oblastiach ľudského života, nájdete v expozícii Včelárska paseka skanzen s úľmi už od 17. storočia. Okrem úľov rozmanitých tvarov sa môžete tešiť na kostol, domčeky, sochu medveďa aj ľudské postavy. Najväčší stredoeurópsky skanzen včelárstva nájdete asi 2 km od hlavnej cesty medzi Sencom a Sládkovičovom v príjemnom prostredí anglického parku. Život v úľoch môžete sledovať cez ich sklené steny, vďaka čomu sa Vám naskytne netradičný pohľad do súkromia týchto malých stvorení. Pomôcky a včelárske potreby z rôznych etáp slovenského včelárstva nájdete, spolu s medometmi a lisom na medzistienky, v budove veľkého včelína. A nebudete sa iba pozerať. V skanzene Vás poteší ochutnávka medoviny, medu, propolisu aj včelieho vosku a peľu. Všetky tieto produkty si na paseke môžete aj kúpiť. Dokonalý oddych zažijete, ak sa v skanzene občerstvíte alebo aj ubytujete.


Oáza sibírskeho tigra - Kostolná pri Dunaji

V obklopení lesov a polí, v tigrích záhradách, žijú v Kostolnej pri Dunaji majestátne mačkovité šelmy. Oáza sibírskeho tigra je miestom, ktoré ponúka prostredie imitujúce ich prirodzený domov. Hlavným cieľom projektu je záchrana aspoň jednej generácie tigra ussurijského, ktorý patrí medzi vzácne a chránené zvieratá, pred vyhubením. Okolitá príroda, rastliny, ležiace drevené pne, voda aj vyvýšené posedenie sa starajú o to, aby sa tu zvieratá cítili ako doma. Vy sa môžete poprechádzať ich domovom, vidieť a spoznať ich zblízka. V oáze sibírskeho tigra žije viac než 20 dospelých jedincov a mláďat tigra, ktorým robí spoločnosť aj rodinka levov.

 

Bohaté možnosti cykloturistiky

Nížinatý terén krajiny je rajom pre všetkých cyklistov. Na dovolenku pri Slnečných jazerách Senec si preto nezabudnite pribaliť svojho dvojkolesového tátoša. Približne 16 km rekreačnej jazdy Vás čaká, ak sa vyberiete do Pezinka. Žltou farbou značená cyklotrasa vedie po pokojných cestách. V meste vína nevynechajte Malokarpatské múzeum, zámok, Mestské múzeumGalériu Jána Kupeckého. Prevezte sa okolo kostolov v meste alebo zablúďte na niektoré z podujatí, ktoré sa v meste organizujú prevažne v letných mesiacoch. Cestu si môžete ozvláštniť odbočkou do Slovenského Grobu alebo Šenkvíc. Pohodovú jazdu s príjemným výhľadom si užijete aj okolo Slnečných jazier. Na tento značený okruh nadväzujú trasy SenecRecaSenecNový Svet. Trasa je dlhá 18 km a samozrejmosťou je jej prehľadné značenie. 31 km dlhý výlet Vás čaká, ak na bicykel nasadnete v Senci a ako cieľ Vašej cesty si zvolíte Jelku. Približne 23 km budete mať v kolesách, ak sa vyberiete zo Senca cez TureňNovú Dedinku do Bernolákova. Čaká Vás asfaltová cesta, poľná cestička i asi 4 km dlhý cyklochodník. Cestou narazíte na detské ihrisko aj odpočívadlá, na ktorých doplníte vynaloženú energiu, aj na kŕdle kačiek, ktoré môžete pozorovať z mosta na vodnej hladine. Informácie o faune a flóre v oblasti si prečítate na informačných tabuliach, ktoré nájdete pri väčšine odpočívadiel s lavičkami.
 

Hrad Čeklís

Príjemná prechádzka sa snúbi s príjemným výhľadom a históriou počas výletu na hrad Čeklís. Priamo z obce sa pohodlne dostanete po asfaltových cestách a chodníkoch až na miesto. Zrúcanina hradu z 13. storočia sa týči na vyvýšenine nad obcou Bernolákovo. Malý strážny hrad, zapustený do krajiny, kontroloval cestu do Bratislavy. Už v 15. storočí bol len ruinou a dnes nájdete na hradnom kopci len jeho nepatrné zvyšky. Nenechajte sa pomýliť starou vodárňou, ktorá bola postavená v tvare hradnej veže. Nie je súčasťou pôvodnej architektúry. Poteší Vás však výhľad na Podunajskú nížinu, Bratislavský hrad aj samotné mesto Bratislava. V minulosti viedla z hradu tajná chodba, budovaná na výšku jazdca, ktorá ústila na hrade Biely kameň.
 

Black River Golf Resort Bratislava a Golfový klub Chorvátsky Grob

Snáď každou sezónou si golf získava na Slovenku viac fanúšikov. Inak tomu nie je ani na západnom Slovensku. V blízkosti Slnečných jazier sú Vám k dispozícii dve ihriská na vysokej úrovni - Black River Golf Resort Bratislava a Golfový klub Chorvátsky Grob. Prvé menované sa môže pochváliť viacerými oceneniami aj prvým vybudovaným 9-jamkovým ihriskom na Slovensku. Vášnivým aj začínajúcim hráčom je tu k dispozícii 55 grínov. Na výber sú 4 ihriská rôznej úrovne. Najmenej náročné je ihrisko Park. Opakom je európske športovo najnáročnejšie ihrisko Black River Golf Resort. Chorvátsky Grob sa zasa môže pochváliť najstarším slovenským golfovým klubom. Počet jeho členov sa pohybuje okolo troch stovák. V golfovom areáli si môžete počas celého týždňa zahrať na 9-jamkovom akademickom business ihrisku. Kratšie dĺžky jednotlivých jamiek sú ako stvorené pre začiatočníkov aj na trénovanie techniky pre pokročilých. Vaše schopnosti preveria vodné prekážky, pieskové bunkre aj biotop. Oči poteší pohľad na Malé Karpaty.

 

Splav Malého Dunaja

Malí aj veľkí. Rodiny aj skupiny priateľov. Skúsení vodáci aj úplní amatéri. Na poldňový aj niekoľkodňový výlet. Toľko možností má splav Malého Dunaja, ktorý patrí už po mnoho rokov k vodáckej klasike. Keď už budete v okolí Senca, bola by škoda túto aktivitu vynechať. Z vodnej hladiny sa Vám naskytne netradičný pohľad na nedotknutú prírodu lužných lesov. Tešiť sa môžete na vodné vtáctvo, ryby aj príjemné miesto na piknik či kemping. Splav je potrebné dohodnúť si vopred, aby ste mali pripravené vybavenie aj dopravu. Potom Vás už čaká inštruktáž a hor sa za dobrodružstvom. Záleží od dĺžky výletu a od preferencií, kam sa vďaka lodi pozriete. Vodný prúd Vás dovedie napríklad do obce Tomášov, Eliášovce, Topoľníky či k vodným mlynom v Jelke alebo Jahodnej. Neďaleko vodného mlynu v Jelke nájdete skanzen zameraný na poľnohospodársku minulosť v obci.

 

Jazda na koni či Malokarpatská vínna cesta

Sedem kilometrov od Senca si na svoje prídu aj milovníci jazdy na koni. V obci Hrubá Borša nájdu farmu, kde si zajazdia na koni aj koči. Na výber sú prechádzky do okolia na koči alebo konskom chrbte aj jazda v jazdiarni. Je len na Vás a Vašich schopnostiach, či sa vydáte na výlet sám alebo Vám cenné rady a inštrukcie odovzdá skúsený cvičiteľ. V jazdeckej škole Vás kvalifikovaný tréner naučí, ako zaobchádzať s koňom aj s poníkom. Energiu doplníte v tematickej reštaurácii alebo vo farmárskej stodole.

Juhozápad Slovenska sa môže pochváliť nielen vodou, ale aj vínom. Na slnko bohaté územie je plné vinohradníckych dedín, do ktorých sa oplatí zavítať po celodennom kúpaní sa vo vodách Slnečných jazier. Nakoľko je malokarpatský vinohradnícky región najväčším na Slovensku, môžete si byť istý kvalitou a nezabudnuteľným zážitkom pre Vaše chuťové poháriky. Príjemné prostredie malokarpatských vinární si najlepšie vychutnáte ak sa vyberiete po Malokarpatskej vínnej ceste. Tá vedie cez bývalé kráľovské mestá Trnava, Bratislava, Svätý Jur, ModruPezinok. V oblasti nájdete 12 vinohradníckych regiónov a 120 vinohradníckych obcí.
 

O regióne Slnečné Senecké jazerá

Slnečné Senecké jazerá 1

Chcete prežiť letnú dovolenku v krásnom prostredí pri vode? Navštívte Slnečné jazerá v Senci. Slnečné (alebo Senecké) jazerá sa nachádzajú na východnej strane Senca. Je to veľké rekreačné stredisko, ktoré počas horúcich letných dní navštívi množstvo turistov. Slnečné jazerá sú výborne dostupné, nachádzajú sa na hlavnom cestnom ťahu medzi Bratislavou a Trnavou. Areál Slnečných jazier vznikol na mieste bývalého štrkoviska. Bagroval sa tu štrk, ktorý sa využíval na stavbu železnice. Dnes má toto prírodné kúpalisko rozlohu vyše 100 ha a miestami dosahuje hĺbku 12 m.

Rozmanité možnosti ubytovania

Slnečné jazerá sú rozdelené na dve strediská - Sever a Juh. Stredisko Sever je určené hlavne mladým ľuďom a dovolenkárom, ktorí sa chcú zabávať. Návštevníci majú na výber množstvo ubytovacích zariadení rôznej kvality: hotely, chaty, ubytovne a tiež veľký kemp. Priamo v areáli sa počas letnej sezóny konajú diskotéky a rôzne hudobno-zábavné podujatia.

Zaujímavé atrakcie a relax v okolí

Slnečné Senecké jazerá 2

Teplá a čistá voda láka dovolenkárov zaplávať si, a je tu tiež požičovňa vodných bicyklovčlnov. Rodinky s deťmi majú možnosť využiť detské ihriská, tobogany, šmykľavky, hojdačky, sú tu aj plážové volejbalové, futbalové ihriská, tenisové kurty a množstvo iných atrakcií. Hotelové komplexy ponúkajú možnosť zahrať si tenis, squash, bowling, kolky, biliard, minigolf, šípky, stolný tenis. V stredisku Slnečné jazerá - Sever sa nachádza Aquapark využívajúci termálnu vodu z neďalekého vrtu. Stredisko Juh je určené hlavne návštevníkom, ktorí hľadajú oddych v kľudnejšom prostredí. Aj tu je množstvo ubytovacích, stravovacích zariadení, možnosť rybolovu a pestrá paleta športových atrakcií.

Ste po horúcom dni na pláži príjemne unavení a nechce sa Vám chodiť pešo? Odvezie Vás „Senecký express“. Je to vláčik, ktorý premáva každú hodinu po okružnej ceste okolo Slnečných jazier a odvezie Vás až tesne k centru mesta. Takže neváhajte a počas najbližšej letnej sezóny navštívte so svojou rodinou Slnečné jazerá so všetkými atrakciami, čo ponúkajú.