Loading

Ubytovanie v Mojmírovciach

(4 objekty + 25 objektov v okolí 25 km)

Jenny home

Mojmírovce, v obci / v meste
Ubytovanie blízko Thermalparku Nitrava

Kimy home

Mojmírovce, v obci / v meste, pri kúpalisku
Ubytovanie neďaleko Thermalparku Nitrava

Penzión Bruder

Mojmírovce, v obci / v meste, pri aquaparku
Penzión neďaleko Thermalparku Nitrava!

Privát TAJÁR

Mojmírovce, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Turistická ubytovňa Ranč Nové Sedlo

Cabaj - Čápor (Mojmírovce 4,2 km vzdušne), mimo obce / mesta...
Ubytovanie v chatke na ranči, super cena

Ubytovňa Ubytuj sa

Cabaj - Čápor (Mojmírovce 4,9 km vzdušne), v obci / v meste,...
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí

Penzión L

Poľný Kesov (Mojmírovce 5,0 km vzdušne), na okraji obce / me...
Ubytovanie za výhodné ceny! LAST MINUTE!

Chalúpkovo Poľný Kesov

Poľný Kesov (Mojmírovce 5,2 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Pravý vidiecky oddych a výhodná cena!

Hotel AUTOJAS

Nitra (Mojmírovce 8,9 km vzdušne), v obci / v meste
Bowling, sauna, tenis, svadby, školenia

Apartmány Agrotur

Nitra (Mojmírovce 10,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie v tichom prostredí
1 - 29 / 29

Mojmírovce

Mojmírovce 1

Čo by ste povedali na dovolenku kdesi v teple, za príjemného stáleho počasia na mieste, kde sa nebudete mať čas nudiť? Že je to presne to, čo hľadáte? Potom pre Vás máme mimoriadne potešujúcu správu. Miesto oddychu hľadať už nemusíte, spravili sme to za Vás. Zoberte do ruky mapu a nájdite si na nej Mojmírovce. Tam budú smerovať Vaše kroky.

Aby sme Vám hľadanie predsa len o niečo uľahčili, prezradíme, že budete musieť hľadať južne od Nitry. Mojmírovce nájdete len malý kúsok od nej. Nitra je prastarým mestom, no Mojmírovce za ňou v ničom nezaostávajú. Tiež majú za sebou poriadne dlhú históriu, ktorá sa začala písať už v roku 1156. Mojmírovce mali štatút mestečka a disponovali svojim vlastným erbom a pečaťou. Neskôr dostali právo usporadúvať trhy. Žiaľ nie všetko bolo v dejinách Mojmíroviec až tak idylické. Domáce obyvateľstvo sa nevyvarovalo tureckým nájazdom a v roku 1710 ich sužovala aj morová epidémia. Dnes už sú Mojmírovčania šťastní a zdraví a radi privítajú v svojom nádhernom prostredí každého turistu.

Mojmírovce 2

Samotné Mojmírovce sú plné historických pamiatok, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Samozrejmosťou je návšteva Kostola sv. Ladislava, najkrajším a najpozoruhodnejším objektom je však bezpochyby miestny kaštieľ s priľahlým parkom. Patril rodu Huňadyovcov a bol tu žrebčín vzácnych plemien arabských či talianskych koní. Usporadúvali sa tu aj konské preteky a dnes je z kaštieľa príjemný hotel, ktorý ponúka jedinečné dobové ubytovanie. V blízkosti je aj budova takzvaného malého kaštieľa, tým však výpis zaujímavostí Mojmíroviec ešte nekončí. Nájdete tu taktiež dobový mlyn, ktorý dával kedysi chlieb stovkám domácich. Počas pohodovej prechádzky miestnym parkom iste narazíte aj na bývalú koniareň, prípadne si zájdite na starobylý židovský cintorín.

Pokiaľ Vás to ťahá skôr kamsi do prírody, nemusíte zúfať. Len kúsok od Mojmíroviec nájdete spomínanú Nitru, nad ktorou sa týči bájny vrch Zobor. Z jeho najvyššieho bodu je skvelý výhľad do širokého okolia. Miestne lesy ponúkajú dostatok turistických chodníkov určených predovšetkým menej náročným turistom. Zvlnený terén ocenia aj cyklisti, ktorí sa v nich budú naozaj kráľovsky baviť.

Mojmírovce 3

Okolie Mojmíroviec je bytostne späté s vínomhistóriou. Pokiaľ Vás skôr zaujíma to prvé, lahodné víno, nie je problém zapadnúť do niektorej z vínnych pivníc. A ak máte bližšie k tomu druhému, vydáte sa do historickej Nitry. Pekným miestom je aj Drážovský kostolík či zrúcanina hradu Gýmeš. Máte radi rôzne druhy drevín a svet rastlín by ste chceli spoznať aj inak ako z dokumentárnych filmov? Potom budú Vaše kroky smerovať do arboréta MlyňanyChceli by ste to skôr skúsiť v konskom sedle? V blízkom okolí je viacero rančov, ktoré Vám umožnia zažiť tento jedinečný zážitok na vlastnej koži.

Správna dovolenka je predovšetkým o dokonalom relaxe. A ten si doprajete aj vo vode niektorého z miestnych kúpalísk. Juh Slovenska je charakteristický bohatstvom termálnych prameňov a účinky horúcej vody si môžete vyskúšať na kúpaliskuPoľnom Kesove, Diakovciach, Horných Salibách, Nových Zámkoch či aquaparku Galandia v Galante. Ako vidíte, nuda Vám v Momírovciach rozhodne hroziť nebude.

Táto dedinka s takmer 3 000 obyvateľmi ponúka nielen množstvo možností využitia voľného času, ale aj dostatok ubytovacích kapacít. Nájdete tu všetko od ubytovania v kaštieli, cez penzióny, zariadené priváty až po najjednoduchšie chalupychaty. Rodinka, partia kamarátov aj zaľúbená dvojica. Každý si tu nájdete svoje miestečko, s ktorým bude určite spokojný.

Názory a odporúčania

Jana Žerdíkova (starší pár - návštevník) 10.11.2019
V obci kulturní vyžití v blizkosti, ocenili jsme bowling a blízké thermaly v Nitrave
Jarmila Diňová (skupina - návštevník) 1.10.2019
Pekná, väčšia obec, plná zelene
Štefan Holekši (rodina s malými deťmi - návštevník) 21.9.2019
Čistota ,málo času na pozretie obce
Denisa Budinaka (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.6.2019
Pekna, udrziavana a cista obec, mali sme to stastie, ze sme si uzili aj obecne hodove slavnosti :)
Marcela (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.5.2019
Cokoladovna Lyra vo vedlajsej obci, bola by chyba ju obist :)
Valerián Valášek (sólo hosť - návštevník) 30.4.2018
Na danom mieste "zdochol pes", ale v rámci blízkeho okolia Nitry ide o veľmi lacné ubytovanie.