Loading

Ubytovanie v Záhorskej nížine

(26 objektov)

Chata Emmy

Skalica, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Apartmánový dom u Bociana

Plavecký Štvrtok, v obci / v meste
Príjemné cenovo výhodné ubytovanie.

Horská chata Rojana

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata so saunou.

Chata Cementarka

Lozorno, na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA

Vinohradnícky dom

Skalica, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Pobyt s možnosťou ochutnávky vína!

Penzión PRIVÁT Stupava

Stupava, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie neďaleko Bratislavy

Ubytovanie Per Tutti

Moravský Svätý Ján, v obci / v meste
Fitness, sauna, reštaurácia s terasou

Privát Roman Mackovič

Plavecký Štvrtok, v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a turistov

Chalupa Lipová

Sobotište, na samote, pri lese / na okraji lesa
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!

Chata 51

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v pokojnom prostredí lesa
1 - 26 / 26

Záhorská nížina

Záhorská nížina 1

Túžite po dovolenke kdesi v teple? Máte radi dobré víno a chceli by ste ho ochutnať priamo na mieste, odkiaľ pochádza? V tom prípade máte viacero možností, kam sa vybrať na dovolenku. Francúzsko, Porto, Toskánsko. Je ale vašou podmienkou dovolenka na Slovensku? Ak áno, zavítajte na Záhorskú nížinu.

Záhorskú nížinu nájdete na samom západe našej krajiny. Najcharakteristickejšími sú všadeprítomné borovicové lesy, ktoré sú obľúbeným cieľom prechádzok v okolí. Ak máte radšej kopcovitejší terén, na okraji Záhorskej nížiny narazíte na chránenú krajinnú oblasť Malé Karpaty. Tie poskytujú viacero možností aktívneho vyžitia nielen cyklistom, ale aj peším turistom. Najpopulárnejším vrcholom celého pohoria sú Záruby. Tie sú zároveň najvyšším vrchom a ponúkajú panoramatické výhľady na celú Záhorskú nížinu. Obľúbené sú aj ďalšie vrcholy, ako napríklad Baba, či malý Javorník. Malé Karpaty ponúkajú obrovské množstvo turistických trás, ktoré sú určené aj pre menej náročných turistov.

Záhorská nížina 2

Veľmi pozoruhodnou je chránená krajinná oblasť Záhorie. Stretnete sa tu s typickým rastlinstvom tejto časti Slovenska. Záhorská nížina praje aj tým z vás, ktorí radi spoznávate mestá. Z tých najznámejších spomenieme Stupavu, Malacky či Skalicu. Tá je preslávená skalickým trdelníkom, ktorý určite ochutnajte. Na skok zo Záhorskej nížiny to je do Modry. Tu si kúpite typické výrobky z keramiky a v neďalekom Pezinku zapadnete do niektorej z vínnych pivníc. Ochutnáte tu tie najlepšie slovenské vína.

V oblasti Záhorskej nížiny sa nachádza aj mnoho zaujímavých zrúcanín hradov. Navštíviť budete môcť Plavecký hrad, mohutný hrad Červený kameň alebo sa pokochať pohľadom na romantický Smolenický zámok. Pokiaľ dávate prednosť menej známym miestam, urobte si výlet na hrad Pajštún alebo Branč. Vynechať nemôžete ani mohylu na Bradle, miesto, kde je pochovaný Milan Rastislav Štefánik. Z ostatných atraktivít spomenieme baziliku Panny Márie Šaštíne, zámok v Holíči, alebo jaskyňu Driny.

Záhorská nížina 3

Máte radi oddych vo vode? V blízkosti Šaštína nájdete rekreačné stredisko Gazárka, kde zažijete neopakovateľný relax. Rovnako poslúžia aj vodné nádrže BukováKunov. Zabaviť sa a oddýchnuť si na klasické kúpalisko môžete do Malaciek, alebo do Senice.

Čo robiť v prípade, že sa pre Záhorskú nížinu rozhodnete v zime? Napriek tomu, že nejde vyložene o lyžiarsku destináciu, nájdete tu niekoľko lyžiarskych stredísk. Najznámejším je asi Zochova chata, prípadne o čosi viac vzdialená Stará Myjava. Každopádne lyže neostanú ležať chladom.

Veľkosť Záhorskej nížiny predpokladá aj dostatok ubytovacích kapacít. Nebude tak najmenším problémom nájsť vyhovujúce ubytovanie. Lacné ubytovanie si nájdete v niektorej z mnohých dediniek, kde vás ochotní domáci radi privítajú v niektorom zo svojich privátov. Ďalšou možnosťou je využiť služby niektorého z apartmánov, alebo penziónov. Pokiaľ sa na dovolenku chystáte ako väčšia skupina, popremýšľajte nad možnosťou prenajať si útulnú chatku. Záhorie ich ponúka viac než dosť. Rovnako aj zážitkov.