Loading

Ubytovanie v Záhorskej nížine

(23 objektov)

Juhas dvor

Chropov, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Chata Cementarka

Lozorno, na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA

Horská chata Rojana

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata so saunou.

Apartmánový dom u Bociana

Plavecký Štvrtok, v obci / v meste
Príjemné cenovo výhodné ubytovanie.

Chata Gazárka

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v lesnom prostredí pri jazere

Rekreačná chata Kunov

Senica, v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderná, štýlovo a pekne zariadená chata

Chata Emmy

Skalica, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Chata 51

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v pokojnom prostredí lesa

Chata Emma

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri vode
Útulná chatka s krbom blízko priehrady

Privát Roman Mackovič

Plavecký Štvrtok, v obci / v meste
Voľné termíny na leto! Nízke ceny!
1 - 23 / 23

Záhorská nížina

Záhorská nížina 1

Túžite po dovolenke kdesi v teple? Máte radi dobré víno a chceli by ste ho ochutnať priamo na mieste, odkiaľ pochádza? V tom prípade máte viacero možností, kam sa vybrať na dovolenku. Francúzsko, Porto, Toskánsko. Je ale vašou podmienkou dovolenka na Slovensku? Ak áno, zavítajte na Záhorskú nížinu.

Záhorskú nížinu nájdete na samom západe našej krajiny. Najcharakteristickejšími sú všadeprítomné borovicové lesy, ktoré sú obľúbeným cieľom prechádzok v okolí. Ak máte radšej kopcovitejší terén, na okraji Záhorskej nížiny narazíte na chránenú krajinnú oblasť Malé Karpaty. Tie poskytujú viacero možností aktívneho vyžitia nielen cyklistom, ale aj peším turistom. Najpopulárnejším vrcholom celého pohoria sú Záruby. Tie sú zároveň najvyšším vrchom a ponúkajú panoramatické výhľady na celú Záhorskú nížinu. Obľúbené sú aj ďalšie vrcholy, ako napríklad Baba, či malý Javorník. Malé Karpaty ponúkajú obrovské množstvo turistických trás, ktoré sú určené aj pre menej náročných turistov.

Záhorská nížina 2

Veľmi pozoruhodnou je chránená krajinná oblasť Záhorie. Stretnete sa tu s typickým rastlinstvom tejto časti Slovenska. Záhorská nížina praje aj tým z vás, ktorí radi spoznávate mestá. Z tých najznámejších spomenieme Stupavu, Malacky či Skalicu. Tá je preslávená skalickým trdelníkom, ktorý určite ochutnajte. Na skok zo Záhorskej nížiny to je do Modry. Tu si kúpite typické výrobky z keramiky a v neďalekom Pezinku zapadnete do niektorej z vínnych pivníc. Ochutnáte tu tie najlepšie slovenské vína.

V oblasti Záhorskej nížiny sa nachádza aj mnoho zaujímavých zrúcanín hradov. Navštíviť budete môcť Plavecký hrad, mohutný hrad Červený kameň alebo sa pokochať pohľadom na romantický Smolenický zámok. Pokiaľ dávate prednosť menej známym miestam, urobte si výlet na hrad Pajštún alebo Branč. Vynechať nemôžete ani mohylu na Bradle, miesto, kde je pochovaný Milan Rastislav Štefánik. Z ostatných atraktivít spomenieme baziliku Panny Márie Šaštíne, zámok v Holíči, alebo jaskyňu Driny.

Záhorská nížina 3

Máte radi oddych vo vode? V blízkosti Šaštína nájdete rekreačné stredisko Gazárka, kde zažijete neopakovateľný relax. Rovnako poslúžia aj vodné nádrže BukováKunov. Zabaviť sa a oddýchnuť si na klasické kúpalisko môžete do Malaciek, alebo do Senice.

Čo robiť v prípade, že sa pre Záhorskú nížinu rozhodnete v zime? Napriek tomu, že nejde vyložene o lyžiarsku destináciu, nájdete tu niekoľko lyžiarskych stredísk. Najznámejším je asi Zochova chata, prípadne o čosi viac vzdialená Stará Myjava. Každopádne lyže neostanú ležať chladom.

Veľkosť Záhorskej nížiny predpokladá aj dostatok ubytovacích kapacít. Nebude tak najmenším problémom nájsť vyhovujúce ubytovanie. Lacné ubytovanie si nájdete v niektorej z mnohých dediniek, kde vás ochotní domáci radi privítajú v niektorom zo svojich privátov. Ďalšou možnosťou je využiť služby niektorého z apartmánov, alebo penziónov. Pokiaľ sa na dovolenku chystáte ako väčšia skupina, popremýšľajte nad možnosťou prenajať si útulnú chatku. Záhorie ich ponúka viac než dosť. Rovnako aj zážitkov.

Názory a odporúčania

Mária Cingelová (ubytovateľ) 23.5.2019
V okolí sa nachádza Holíčsky zámok, Smolenický hrad. Región hraničí s Česku republikou.
Dagmar Absolonová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 8.5.2019
Pekná priroda
Martin (skupina - návštevník) 4.3.2019
Silnou stránkou chaty je práve jej región. Chata je umiestnená vo vinici v Prietržke, kde sa dá zohnať alebo dohodnúť ochutnávka miestnych vín. Pár minút cesty autom je mesto Holíč a remeselný pivovar s množstvom špeciálnych pív. Ste na samote, ale zároveň máte všetko "po ruke". Môžete spoznávať kultúru a okolie alebo si len tak vychutnávať samotnú chatu.
Renáta (skupina - návštevník) 6.8.2018
Tanzania, bike park, hneď v blízkosti chaty kúpalisko
Karol Duba (skupina - návštevník) 31.7.2018
Krásne okolie, lesy, ticho. V noci srnky behajú okolo chaty.
Katarina (skupina - návštevník) 19.7.2018
Skalica je krásne mesto - nabudúce si musíme pre ňu ponechať výrazne viac času.
Michal Oravkin (skupina - návštevník) 3.7.2018
odporúčam navštíviť aj neďaleký salaš 10/10
Stanislav Šolc (skupina - návštevník) 5.6.2018
Super.
František (skupina - návštevník) 5.6.2018
V okolí vcelku dosť možností na videnie, príjemné prekvapenie - veľmi čisté a upravené kúpalisko za celkom prijateľný poplatok.
Silvia (skupina - návštevník) 30.5.2018
V blízkosti lanového parku Tarzánia, salaša, kúpaliska.
Palo (rodina s malými deťmi - návštevník) 8.5.2018
Zlatnícka dolina je naozaj nádherná s možnosťou pešej aj cykloturistiky.
Milo Sevak (skupina - návštevník) 13.10.2017
pekný kraj
Zobraziť viac...