Ubytovanie v Modrovej

(3 objekty + 33 objektov v okolí 25 km)

Chata pri Horárni

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (N...
Komfortná chata s kaďou,bazénom, saunou!

Chata Modrová a Chata Pohoda

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (N...
Krásna chata s kaďou alebo pingpongom!

Chaty Rawa a chata Studienka

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NM 15,4 km vzdušne)
Chaty v nádhernom horskom prostredí

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Modrová 5,1 km vzdušne), v obci / v meste (PN 3,2 km vzdušne)
Prijemné ubytovanie pre rodinky
1 - 36 / 36

Modrová

Obec Modrová sa rozprestiera na západnom úpätí strednej časti Považského Inovca v údolí Modrovského potoka. Je obkolesená vrchmi. Patrí medzi najjužnejšie obce okresu Nové Mesto nad Váhom. Vzdialenosťou je však bližšie ku Piešťanom.

Prvá zmienka o obci s názvom Madro et alia Madro je z roku 1348. Vtedy sa obec Modrová spolu s obcou Modrovka a ďalšími obcami stala súčasťou tematínskeho panstva. Obec niesla aj mená ako Nagmodro, Welka Modrova, Veľká Modrovka, Modrová, či Nagymodró.

Dá sa usudzovať, že územie, kde obec Modrová leží, bolo osídlené už v mladšej dobe kamennej. Nasvedčuje tomu kostrový hrob nájdený v roku 1958 v obci Modrovka. V neďalekej lokalite Ducové - Kostelec bol v roku 1998 odkrytý veľkomoravský dvorec. Jeho súčasťou bola aj rotunda so zachovalými základmi a časťou muriva. Zvyšky kostolíka boli vysvätené v roku 1990 na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Odvtedy sa tu každoročne konajú sväté omše ako pamiatka na príchod Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu z Byzantskej ríše. V obci predstavuje najstaršiu historickú pamiatku rímsko-katolícky kostol sv. Michala archanjela. Postavili ho v roku 1157. Radí sa k vzácnym románskym pamiatkam a každý deň sa v ňom slúžia omše.

V najvyšších častiach masívu Grnica nad obcou v nadmorskej výške 523 m.n.m. je Modrovská jaskyňa. Bola objavená v roku 1991. Je to najväčšia jaskyňa v Považskom Inovci. Jej celková dĺžka je 570 metrov - pri hĺbke 45 metrov. Jaskyňa nie je prístupná pre verejnosť z dôvodu jej ochrany. Navštíviť ju však môžete spolu s členmi skupiny Inovec, ktorá tu vykonáva prieskum. 

Na severovýchod od obce Modrová sa nachádza prírodná rezervácia Kňaží vrch. Prírodná rezervácia je od roku 2004 súčasťou územia európskeho významu Tematínske vrchy. Na jej území platí najvyšší 5. stupeň ochrany. Predmetom ochrany sú územia skalných stepí a teplomilné dubiny duba plstnatého. Jeho pokrútené kmene a konáre vytvárajú často veľmi zaujímavé tvary. Z dôvodu najvyššej ochrany do týchto miest pochopiteľne nevedú turistické značky.

Kúsok za obcou smerom na Starú Lehotu sa nachádza zaujímavá zoo farma New Zealand. Ako napovedá jej názov, môžete tu obdivovať mnohé hospodárske zvieratá, ktoré sa chovajú na Novom Zélande. Na farme nájdete ovce, klokany, emu, ale aj škótsky horský dobytok, lamy, či bizóny. Toto miesto určite poteší predovšetkým najmenších návštevníkov.

Ak pokračujete od Starej Lehoty vyššie ku kopcom, prídete do turistického strediska Bezovec. Odtiaľto začínajú viaceré turistické značky. Stredisko s obľubou navštevujú aj chatári. Najvyšším vrchom je vrch Bezovec (743 m.n.m.) s peknými výhľadmi na hrebene Bielych Karpát, Považie, Tribeč a oblasť Ponitria. Bezovec je hojne využívaný aj v zime lyžiarmi. Zjazdové trate lyžiarskeho strediska Ski Bezovec sú úplne alebo čiastočne zasnežované. Na svoje si tu prídu začiatočníci, ako aj náročnejší lyžiari a snowboardisti.

Ďalšou zaujímavou lokalitou je bezpochyby hrad Tematín, situovaný na vysokom horskom hrebeni, čo z neho robilo v minulosti prakticky nedobytný hrad. Na hrad môžete prísť pešo aj od Bezovca po modrej turistickej značke alebo z obce Lúky. Prvá písomná zmienka o hrade je uchovaná z roku 1347. Neskôr v roku 1524 hrad získal rod Turzovcov, pochádzajúci z obce Betlanovce. Jeho vlastníkmi boli aj moravskí šľachtici, Čákiovci Beréniovci. Od začiatku 18. storočia, potom, ako bol hrad poškodený cisárskym vojskom, už nebol strážený posádkou a postupne chátral. Dnes je hrad v ruinách. Hoci vedú prístupové cesty ku hradu prevažne lesom, z jeho najvyšších častí je veľmi pekný výhľad do okolia - na južnú časť Považského Inovca a časť Podunajskej nížiny (od Nového Mesta nad Váhom cez Piešťany až k Hlohovcu). Z pohorí výhľadom dominujú najmä Malé Karpaty, Myjavská pahorkatina a Biele Karpaty. Ak máte radi hrady a históriu, dobrým tipom na návštevu sú aj hrad Beckov, či Topoľčiansky hrad. Tieto spolu s Tematínom chránili severozápadnú hranicu uhorského kráľovstva.

V okolí obce Modrová môžete krásy prírody spoznávať aj na cyklistických výletoch. Až pod Bezovec vedie z obce červená cyklistická značka. Odtiaľ Vás trasa zavedie na sedlo Panská Javorina, či na najvyšší vrch Inovec (1042 m.n.m.). Ak máte radšej rovinatý terén, k dispozícii sú cyklotrasy vedúce z Modrovej popri pravej strane Váhu na sever cez obce Lúky, Hrádok a ďalšie. Po cyklotrase sa dostanete až ku spomínanému Beckovu, prípadne až do vzdialenejšieho Trenčína. V smere na juh môžete bicyklovať napríklad až ku Kúpeľnému ostrovuPiešťanoch. Cyklotrasy vedú aj okolím Biskupického kanála, a tak je určite z čoho vyberať.

Okrem turistiky sa môžete v teplých letných mesiacoch plne venovať aj kúpaniu a leňošeniu pri vode. Na kúpanie dobre poslúži Zelená Voda neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Pri bližších Piešťanoch môžete na kúpanie využiť vodnú nádrž Sĺňava. Na jej Vtáčom ostrove je vtáčia rezervácia.

Obec Modrová a jej okolie poskytuje širokú paletu ubytovaniachatách, penziónoch, horských hoteloch, či v privátoch. Ubytovacie kapacity sú aj v turistickom stredisku Bezovec. Každý návštevník si tu nájde to svoje. Navštíviť túto lokalitu pod svahmi Považského Inovca sa oplatí v každom ročnom období.