Loading

Ubytovanie v Topoľčanoch

(1 objekt + 35 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie na Hrade

Krušovce, na okraji obce / mesta
Ideálne ubytovanie pre skupiny od 7,20 €

Apartmány v Motoreste Farmárik

Tovarníky (Topoľčany 2,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Zrekonštruované apartmány pri cyklotrase

Ubytovanie Rajčany

Rajčany (Topoľčany 7,3 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodná cena a komfortné ubytovanie

Rodinný dom Rajčany 81

Rajčany (Topoľčany 7,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Blízko Topoľčian a Duchonky.

Rekreačné stredisko Tesáre - Nové Mlyny

Tesáre (Topoľčany 9,8 km vzdušne), na samote, v lese
Multifunkčný areál pre náročných!

Chata Adela Duchonka

Prašice - Duchonka (Topoľčany 12,1 km vzdušne), v rekreačnej...
Príjemné ubytovanie za super cenu!

Chata Limba

Prašice - Duchonka (Topoľčany 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Školské výlety a lacné letné tábory

Chata Tilia

Prašice - Duchonka (Topoľčany 12,6 km vzdušne), v rekreačnej...
Školské výlety a lacné letné tábory

Chata na Duchonke

Prašice - Duchonka (Topoľčany 12,6 km vzdušne), v rekreačnej...
Skvelá dovolenka za výhodné ceny!

Rekreačná chata Duchonka

Prašice - Duchonka (Topoľčany 12,6 km vzdušne), v rekreačnej...
Útulná chata za výborné ceny!
1 - 36 / 36

Topoľčany

Topoľčany 1

Mesto pochádzajúce už z deviateho storočia nachádzajúce sa na brehu rieky Nitra. To sú Topoľčany, dnes sú už okresným mestom, ukrytým v pohorí Považského Inovca.

Asi najkrajším kúskom okolia Topoľčian, je kaštieľ s historickým anglickým parkom v Tovarníkoch. Tovarníky sú bývalá časť Topoľčian, dnes už samostatná obec. Pôvodný renesančný kaštieľ bol postavený už začiatkom 17. storočia, neskôr bol prestavaný v štýle barokovej architektúry. Dookola kaštieľa boli postavané vodné priekopy, ktoré zvyšovali jeho bezpečnosť. Kaštieľ tvorí krásnu dominantu parku, jeho panoráma dodnes láka turistov aby si ho prezreli zblízka. Rozsiahly, až 16 árový park okolo kaštieľa je dnes už vyhlásený za chránený areál. V parku je aj pôvodné jazierko, preteká ním potôčik. Množstvo krásnych drevín, pokojné, ničím nerušené prostredie parku z neho robí obľúbené miesto na oddych či vychádzku nie len turistov ale aj domácich.

Topoľčany 2

Za kultúrou sa vyberte priamo v meste do galérie mesta Topoľčany, ktorá návštevníkom ponúka vystavené diela od významných umelcov, ale aj od pedagógov umeleckých škôl. Navyše v priestoroch galérie sú pravidelne usporadúvané rôzne spoločenské podujatia či koncerty.

Nad obcou Podhradie vzdialenou asi 15 km od Topoľčian, sa vypína zrúcanina Topoľčianskeho hradu pochádzajúca z 13.storočia. Hradu dominuje najmä hradná veža, ktorá bola prestavaná a zakonzervovaná koncom 19. storočia. Veža je typická svojím stupňovitým ukončením, ktoré prispieva k tradičnej siluete hradu. K hradu sa pohodlne dá dostať priamo z obce Podhradie po vyznačenom turistickom chodníku. Hrad je sprístupnený takmer celý rok, s výnimkou zimných mesiacov. Turisti sa okrem hradnej veže dostanú do celého hradného areálu.

Neďaleko od Topoľčian, sa nachádza rekreačné stredisko Duchonka. V areáli je množstvo príležitostí pre športové využitie. Ponúka sa možnosť využiť tenisové kurty, volejbalové ihrisko, minigolf, stolný tenis. Pre návštevníkov, ktorí obľubujú vodné športy je k dispozícií ponuka surfovania, člnkovania a vodného bicyklovania. Milovníci turistiky si prídu na svoje na výborne značených peších turistických či cykloturistických chodníkoch. Vo večerných hodinách stredisko žije bohatým kultúrnym a spoločenským životom, každoročne v lete sa tu koná aj známy festival Orange Music Summer Duchonka. Je tu početné množstvo príležitostí na ubytovanie i stravovanie, ktoré môžu využiť návštevníci z celého Slovenska.

Topoľčany 3

V letných mesiacoch sa môžete ochladiť aj v samotných Topoľčanoch, či už v mestskom kúpalisku alebo v krytej plavárni. Mestské kúpalisko ponúka tri druhy bazénov- plavecký, relaxačný i detský a k dispozícií je aj tobogan. Na kúpalisku si môžete aj zašportovať na ihrisku pre plážový volejbal alebo na ihrisku s umelou trávou určenou pre nohejbal.

Možností ubytovania je v Topoľčanoch a jeho okolí hneď niekoľko. Využiť môžete penzióny, napr. aj penzión v blízkosti Tovarníckeho kaštieľa, viaceré druhy ubytovania v súkromí a samozrejmosťou sú aj chatové osady, najmä v okolí Duchonky.

Topoľčany je krásne mestečko dýchajúce históriou, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa aj vy rozhodnete vybrať na dovolenku či výlet do Topoľčian, prípadne do blízkeho okolia, ponúkajú sa Vám viaceré možnosti ako využiť svoj voľný čas. Určite sa zastavte v Tovarníkoch, poprechádzajte sa romantickým parkom okolo kaštieľa alebo si odskočte na Duchonku, kde okrem letného osvieženia nájdete aj bohaté spoločenské vyžitie, čo ocenia najmä mladí.

Názory a odporúčania

Peter Laučík (starší pár - návštevník) 17.7.2018
Topoľčany sú dobré miesto na bývanie, nie už tak pre turistov. Niet tu totiž veľmi čo vidieť. Zato sú v nich sústredené rôzne služby, ktoré sa dajú pri pobyte využiť.