Loading

Ubytovanie v Starej Lehote

(3 objekty + 36 objektov v okolí 25 km)

ŠPORT CHATA Bezovec

Stará Lehota, v rekreačnej oblasti, v lese (NM 13,7 km vzdušne)
Chata blízko hradu Tematín

Chata Klaudia

Stará Lehota, v rekreačnej oblasti, v lese (NM 14,3 km vzdušne)
Len 200 m od lyž. strediska Ski Bezovec!

Chata Eva Bezovec

Stará Lehota, v rekreačnej oblasti, v lese (NM 14,2 km vzdušne)
Zľava 5% pre rodiny s deťmi do 12 rokov

Chata Modrová a Chata Pohoda

Modrová (Stará Lehota 2,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chaty s kaďou, pingpongom a kalčetom!
1 - 39 / 39

Stará Lehota

Dovolenka ako na kraji sveta. Hlboké lesy, cestička šplhajúca sa kamsi do hôr, široko ďaleko žiadne domy. Ak túžite prežiť svoju dovolenku v takejto slovenskej „divočine“, máme pre Vás perfektný tip. Je ním dedinka Stará Lehota, ukrytá hlboko v horách Považského Inovca.

Obec Stará Lehota, podobne ako ostatné obce s názvom Lehota, na Slovensku spočiatku ťažila zo svojej polohy. Je totiž učupená v horách, ide teda o nevľúdne prostredie, kde je obtiažny prístup ale aj život. Obzvlášť to platilo v minulosti. Preto bola spočiatku oslobodená od zemepánskych poplatkov. Dnes takéto výhody už nie sú a nedostupná poloha sa z nevýhody stala výhodou. Ide o miesto, ktoré vyhľadáva čoraz viac turistov.

Dedinka Stará Lehota sa nachádza v samom centre Považského Inovca. Prechádza ňou červená turistická značka, ktorá vedie po hrebeni pohoria. Ide teda o ideálny východiskový bod pre hrebeňovku pohorím. Ak si neviete dovolenku predstaviť bez bicykla, ťažko u nás nájdete lepšie podmienky. Mnohé lesné cesty a chodníčky, ktoré sa kľukatia okolitými horami Vám nedovolia ani na sekundu vydýchnuť. Vrcholy ako Inovec, Bezovec či Marhát preveria kondíciu každého turistu.

Okolie dýcha históriou. Takmer v každej z dediniek v okolí nájdete starý kaštieľ či typické sedliacke domčeky. Stará Lehota bola kedysi poddanskou obcou neďalekého hradu Tematín, na ktorý sa určite musíte vybrať. Ide už len o zrúcaninu, no nedostupná poloha z neho robia cennú trofej. Ak ste pohodlnejší typ, neďaleký hrad Beckov Vám umožní návštevu takmer bez námahy. Prípadne si spravte výlet do Trenčína. Hrad, krásne námestie a mnohé iné zaujímavosti radia toto mesto k tým najkrajším na Považí. Medzi ne rozhodne patria aj Piešťany. Zo Starej Lehoty je to len niekoľko kilometrov. Kolonádový most, svetoznáme kúpele a atmosféra tohto mesta Vás zaručene dostanú. Ak dávate prednosť kúpaniu vo voľnej prírode pred termálnymi kúpaliskami, zájdite si na vodnú nádrž Sĺňava. Aj pri Hornej Strede nájdete malé jazierko, vhodné na rekreáciu. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom zase musíte navštíviť Zelenú vodu. Kúpanie a najrôznejšie festivaly z nej robia obľúbené miesto hlavne pre mladých.

Ani v zime sa v Starej Lehote nudiť nebudete. Okolité hory prajú priaznivcom bežeckého lyžovania a zimnej turistiky. Ak milujete zjazdové lyžovanie, ste tu správne. Kúsok od dedinky sa nachádza lyžiarske stredisko Bezovec, kde nájdete aj trate pre skutočných fajnšmekrov. K dispozícií Vám je aj neďaleká Kálnica, kde si v lete môžete zajazdiť na bicykli v miestnom bikeparku.

V Starej Lehote sa ubytujete v mnohých chatkáchchalupách. Ak nechcete bývať priamo v dedine, v blízkych lesoch nájdete mnohé rekreačné chalupy, ktoré môžu byť len a len Vaše. Panenská príroda, pokoj a štebot vtákov či jemné padanie snehu budú Vašim budíčkom.

Stará Lehota je len malou dedinkou, no má obrovský potenciál. Predovšetkým v prípade, že chcete odísť ďaleko od civilizácie do ticha prírody. Ak je toto pre Vás dokonalá predstava dovolenky, nič lepšie si ani nemôžete vybrať.