Loading

Ubytovanie v Čachticiach

(1 objekt + 29 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Čachtice

Čachtice, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Ubytovňa R-Cars Servis

Nové Mesto nad Váhom (Čachtice 6,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Vhodná pre jednu partiu, dlhodobý nájom

Chata Borovina

Stará Turá (Čachtice 9,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v peknom horskom prostredí

Geržéch apartmán

Dolné Srnie (Čachtice 10,2 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 6 rokov zadarmo

Chata Eva

Stará Turá (Čachtice 10,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Na okraji lesa v krásnom prostredí

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Čachtice 11,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Ubytovanie Trebatice

Trebatice (Čachtice 12,7 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Čachtice 13,3 km vzdušne), v obci / v me...
Prijemný pobyt nielen pre rodiny s deťmi

Rekreačný dom pod Bezovcom

Stará Lehota (Čachtice 13,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okr...
Komfortné ubytovanie v Starej Lehote

Chata pri Horárni

Modrová (Čachtice 13,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Komfortná chata s kaďou,bazénom, saunou!
1 - 30 / 30

Čachtice

Čachtice 1

K Slovenskej histórií patria bezpochyby mnohé hrady, dnes už zrúcaniny. Jednou z najbohatších oblastí na takéto historické bohatstvo je Považie. Na Dolnom Považí, len kúsok od vrchov Malých Karpát sa nachádza obec Čachtice.

Netreba hovoriť, čím sa táto obec preslávila. Ide hlavne o legendami opradený hrad. Predstavme si však aj históriu samotnej obce. Prvá písomná zmienka o nej pochádza z roku 1248. Obec nepatrila medzi bezvýznamné dedinky, dostala dokonca právo trhujarmočné právo. Jej obyvatelia boli zruční hrnčiari a svoje výrobky predávali široko ďaleko. Tým najznámejším, čo v Čachticiach nájdete je však bezpochyby Čachtický hrad.

Čachtice 2

Tento legendárny hrad uzrel svetlo sveta už v 13. storočí. Nájdete ho priamo nad Čachticami, prípadne sa k nemu dostanete aj z obce Višňové. Hrad prešiel rukami tých najznámejších slovenských panovníkov, ako napríklad Matúša Čáka Trenčianskeho či Ctibora zo Ctiboríc. Určite ste však počuli aj o Alžbete Bátoriovej, tunajšej krvilačnej vládkyni. V hrade sa dostanete medzi múry, ktoré sa všetkým jej ohavnostiam museli len mlčky prizerať. Pokiaľ máte v ostatných hradoch, ktoré ste v minulosti navštívili, pocit ako len kdesi v nič nevraviacej historickej pamiatke, tu sa to zmení.

Čachtice sú pomerne rozľahlé a nájdete tu viacero zaujímavých miest. Príkladom je baroková Golgota či Mariánsky stĺp na námestí. V blízkosti nájdete aj zaujímavé kaštiele a ak by ste chceli vedieť o Čachticiach ešte viac, vydajte sa do miestneho Čachtického múzea.

Ani v okolí obce nebudete mať núdzu o to, čo robiť. Turisti ocenia blízke Malé Karpaty s prenádhernými výhľadmi do okolia. Zaujímavým tipom je určite výstup na Bradlo, na ktorom sa nachádza Mohyla generála M. R. Štefánika. V blízkych Košariskách je tomuto významnému rodákovi venované aj menšie múzeum.

Čachtice 3

V blízkosti Čachtíc sa nachádzajú dve známe mestá, PiešťanyNové Mesto nad Váhom. Ponúkajú nielen kultúrne vyžitie, ale aj možnosť nákupov či nočnej zábavy. Nebudete sa nudiť ani v lete, pri Novom Meste nad Váhom nájdete rekreačné stredisko Zelená voda, v Piešťanoch zas Sĺňavu, kúpaliská či preslávené kúpele. V nich si nielen dobre oddýchnete, ale spravíte aj niečo pre svoje zdravie.

V zimnom období si na svoje prídu aj lyžiari. Okolité hory Čachtíc majú v zime dostatok snehu. Na výber máte Ski centrum Kálnica, Ski Bezovec, Ski Land Stará Myjava alebo lyžiarske stredisko pri obci Stará Turá. Na každého lyžiara tu čakajú kilometre zjazdoviek, pričom samozrejmosťou sú tu aj trasy pre bežcov na lyžiach umiestnené v prekrásnej prírode.

Čachticiach, sídle najkrvavejšej grófky Slovenska si budete môcť vybrať z pestrej ponuky ubytovania. Od moderných penziónov, cez útulné priváty až po lacné ubytovanie v ubytovni tu nájdete takmer všetko. Nezáleží na Vašom rozpočte, do Čachtíc sa určite vyberte.

Názory a odporúčania

Želmíra Jamrichová (ubytovateľ) 10.7.2019
Hrad, múzeum, katakomby
Pavol Mica (sólo hosť - návštevník) 4.7.2019
hrad a podzemie