Loading

Ubytovanie v Čachticiach

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Čachtice

Čachtice, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Bačov dvor

Nové Mesto nad Váhom (Čachtice 5,0 km vzdušne), v obci / v meste
S reštauráciou, saunou a vírivou kaďou.

Chata Babula s bazénom

Stará Turá (Čachtice 9,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji l...
Bazén, sauna, fitness...

Chata Borovina

Stará Turá (Čachtice 9,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v peknom horskom prostredí
1 - 29 / 29

Čachtice

K Slovenskej histórií patria bezpochyby mnohé hrady, dnes už zrúcaniny. Jednou z najbohatších oblastí na takéto historické bohatstvo je Považie. Na Dolnom Považí, len kúsok od vrchov Malých Karpát sa nachádza obec Čachtice.

Netreba hovoriť, čím sa táto obec preslávila. Ide hlavne o legendami opradený hrad. Predstavme si však aj históriu samotnej obce. Prvá písomná zmienka o nej pochádza z roku 1248. Obec nepatrila medzi bezvýznamné dedinky, dostala dokonca právo trhujarmočné právo. Jej obyvatelia boli zruční hrnčiari a svoje výrobky predávali široko ďaleko. Tým najznámejším, čo v Čachticiach nájdete je však bezpochyby Čachtický hrad.

Tento legendárny hrad uzrel svetlo sveta už v 13. storočí. Nájdete ho priamo nad Čachticami, prípadne sa k nemu dostanete aj z obce Višňové. Hrad prešiel rukami tých najznámejších slovenských panovníkov, ako napríklad Matúša Čáka Trenčianskeho či Ctibora zo Ctiboríc. Určite ste však počuli aj o Alžbete Bátoriovej, tunajšej krvilačnej vládkyni. V hrade sa dostanete medzi múry, ktoré sa všetkým jej ohavnostiam museli len mlčky prizerať. Pokiaľ máte v ostatných hradoch, ktoré ste v minulosti navštívili, pocit ako len kdesi v nič nevraviacej historickej pamiatke, tu sa to zmení.

Čachtice sú pomerne rozľahlé a nájdete tu viacero zaujímavých miest. Príkladom je baroková Golgota či Mariánsky stĺp na námestí. V blízkosti nájdete aj zaujímavé kaštiele a ak by ste chceli vedieť o Čachticiach ešte viac, vydajte sa do miestneho Čachtického múzea.

Ani v okolí obce nebudete mať núdzu o to, čo robiť. Turisti ocenia blízke Malé Karpaty s prenádhernými výhľadmi do okolia. Zaujímavým tipom je určite výstup na Bradlo, na ktorom sa nachádza Mohyla generála M. R. Štefánika. V blízkych Košariskách je tomuto významnému rodákovi venované aj menšie múzeum.

V blízkosti Čachtíc sa nachádzajú dve známe mestá, PiešťanyNové Mesto nad Váhom. Ponúkajú nielen kultúrne vyžitie, ale aj možnosť nákupov či nočnej zábavy. Nebudete sa nudiť ani v lete, pri Novom Meste nad Váhom nájdete rekreačné stredisko Zelená voda, v Piešťanoch zas Sĺňavu, kúpaliská či preslávené kúpele. V nich si nielen dobre oddýchnete, ale spravíte aj niečo pre svoje zdravie.

V zimnom období si na svoje prídu aj lyžiari. Okolité hory Čachtíc majú v zime dostatok snehu. Na výber máte Ski centrum Kálnica, Ski Bezovec, Ski Land Stará Myjava alebo lyžiarske stredisko pri obci Stará Turá. Na každého lyžiara tu čakajú kilometre zjazdoviek, pričom samozrejmosťou sú tu aj trasy pre bežcov na lyžiach umiestnené v prekrásnej prírode.

Čachticiach, sídle najkrvavejšej grófky Slovenska si budete môcť vybrať z pestrej ponuky ubytovania. Od moderných penziónov, cez útulné priváty až po lacné ubytovanie v ubytovni tu nájdete takmer všetko. Nezáleží na Vašom rozpočte, do Čachtíc sa určite vyberte.

Názory a odporúčania

Alena Papaiová (ubytovateľ) 4.9.2018
Pamätná izba Ľudmily Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou, Chranená krajinná oblasť Malé Karpaty, výučba jazdy na koňoch - hypoterapia.
Beatrix Pavleova (skupina - návštevník) 7.8.2018
Hlavne hrad Beckov a Piešťany.
Štefan Chovan (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.7.2018
Obec Modrová - potraviny ok, pošta.
Anastázia Bc. Babirátová (skupina - návštevník) 10.5.2018
Krásna príroda, vhodné na turistiku
Katarína Ďurišková (ubytovateľ) 7.5.2018
Svetoznáme kúpelne mesto a možnosťou liečby, relaxu a športového i kultúrneho vyžitia.
Ing. Eva Bezručková (ubytovateľ) 28.4.2018
V Novej Lehote - Natáčanie seriálu Horná - Dolná. je to 2 km od chaty
Patrícia Pekarová (skupina - návštevník) 13.2.2018
Krásna príroda cez leto a lyžovačka alebo sánkovačka zime.
Dominika Zsigová (skupina - návštevník) 17.1.2018
10minút od chatky autom - známa dedinka Horná Dolná, na druhý smer zase Piešťany :)
Trubacova Trubacova (skupina - návštevník) 15.1.2018
Krásne mestečko poznáme to tam. Z BA za krásnych 45 minút. Ideál :)
Želmíra Jamrichová (ubytovateľ) 7.12.2017
Hrad, múzeum, katakomby
Annamaria Hromadova (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.10.2017
Tiché prostredie.
Marianna (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.10.2017
Obec je úžasná aj v tom, že majú reštauráciu kde si objednáte jedlo, pizzu a privezú Vám ju priamo pred chatu. Osobne ma potešil domček na knihy v dedine pri knižnici.
Lucia (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.10.2017
Obec malá tichá, v blízkosti ubytovania rybníky, ihriská, reštaurácie, krásna príroda s možnosťou výletov do blízkeho okolia
Jana Varhaníková (skupina - návštevník) 24.8.2017
Odporúčame s deťmi navštíviť Rozprávkový domček
Zobraziť viac...