Loading

Ubytovanie v Trenčianskej Turnej

(0 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Noviny

Trenčín (Trenčianska Turná 3,9 km vzdušne), v obci / v meste...
Novopostavené apartmány v Trenčíne

Apartmán Zlatovská

Trenčín (Trenčianska Turná 5,0 km vzdušne), v obci / v meste
Priestranný apartmán blízko centra!

Apartmány Vinohrady

Trenčín (Trenčianska Turná 5,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v nových apartmánoch

Penzión Jasminka

Trenčín (Trenčianska Turná 6,2 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión s výhľadom na hrad!

Penzión Magnólia

Trenčín (Trenčianska Turná 6,5 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión prevádzkovaný rodinou

Rekreačné zariadenie a chaty Kubrica

Trenčín (Trenčianska Turná 7,6 km vzdušne), v rekreačnej obl...
V súčasnej dobe vhodne pre tur ubytovan

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice (Trenčianska Turná 12,5 km vzdušne), v o...
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Trenčianska Turná 12,7 km vzdušne), v o...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!

Apartmán Mary

Trenčianske Teplice (Trenčianska Turná 12,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Apartmán v kúpeľnom meste za super cenu!

Kúpeľný pobyt - Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice (Trenčianska Turná 12,9 km vzdušne), v o...
od 2.1.2019 hotel KRYM**** zľava 25 %
1 - 18 / 18

Trenčianska Turná

Trenčianska Turná 1

Považie patrí medzi tie najatraktívnejšie lokality na Slovensku. Preslávené je predovšetkým vysokým počtov strážnych hradov. Pokiaľ by ste chceli vidieť niektoré z nich, prípadne si aspoň kráľovsky oddýchnuť, ide o jedno z najlepších miest na Slovensku. Ak nechcete byť priamo v niektorom z väčších miest, vyberte sa napríklad do dedinky Trenčianska Turná.

Prvá písomná zmienka o Trenčianskej Turnej pochádza už z roku 1269. Obec patrila trenčianskemu panstvu a od počiatku bola zameraná skôr na poľnohospodárstvo. Postupne sa rozrastala a naberala na význame. Dnes tu žije viac ako 3 000 obyvateľov, čo rozhodne nie je málo. Vďaka tomu nájdete v Trenčianskej Turnej všetko, čo budete potrebovať. Pokiaľ by ste sa chceli vybrať poznávať priamo minulosť Trenčianskej Turnej, najvýznamnejšou pamiatkou je jednoznačne kostol sv. Martina priamo v centre obce.

Trenčianska Turná 2

Počas dovolenky v Trenčianskej Turnej sa určite vyberte spoznávať aj okolie. Je tu viac než dosť zaujímavých miest. Prúdi vo Vašich žilách krv turistu a trampa? Do hôr to nebudete mať vôbec ďaleko. Považský Inovec patrí k jedným z našich najkrajších pohorí. Je tu množstvo turistických chodníkov a pre priaznivcov horskej cyklistiky sú určené lesné cesty v krásnych lesoch. Nemenej obľúbeným cieľom ľudí v túlavých topánkach sú Biele Karpaty, ktoré tvoria prirodzenú hranicu medzi Slovenskom a Českom. Vyhliadky na ich hrebeni ponúkajú prekrásny výhľad široko ďaleko.

Prišli ste na Považie práve kvôli spomínaným hradom? V tom prípade máte postarané o program na niekoľko dní. Priamo na dohľad budete mať známy Trenčiansky hrad. Z jeho veže budete mať pocit, že celé Považie patrí len a len Vám. Mimoriadne navštevovaným je aj hrad Beckov, ktorý je z Trenčianskej Turnej vzdialený len necelých 10 km. Obľube sa teší taktiež hrad Tematín, ukrytý v horách Považského Inovca. Prípadne sa vydajte na legendami preslávený Čachtický hrad.

Trenčianska Turná a jej okolie ponúka aj mnoho iných možností, ako tráviť svoj voľný čas. Určite si doprajte prehliadku mesta Trenčín. Jeho historické námestie, dom mestského kata či židovská synagóga patria medzi pamiatky, ktoré je potrebné určite vidieť. Trenčianska Turná 3Ak sa chcete dozvedieť viac o krutej Alžbete Bátoriovej, vydajte sa do Čachtického múzea v Čachticiach. Alebo si urobte výlet do sklárskeho skanzenu vo Valaskej Belej. Máte radi zvieratká? Tak potom sa vydajte na niektorý z rančov v okolí a vyskúšajte si jazdu na koni.

Máte radšej oddych vo vode? Len niekoľko kilometrov z Trenčianskej Turnej sú známe kúpele Trenčianske Teplice. Ak máte radšej kúpanie sa v prírodných vodných nádržiach, vyberte sa na Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom. Ďalšou možnosťou je obľúbené termálne kúpalisko Pažiť Bánovciach nad Bebravou. Hovorí Vám viac voda v pevnom skupenstve? Lyžiarske strediská nájdete vo Valaskej Belej, Starej Turej či pri Piešťanoch. Je tak celkom jedno, či sa do Trenčianskej Turnej vydáte v lete alebo v zime, o program budete mať postarané stále.

Trenčianska Turná patrí k tým väčším obciam u nás. Z toho vyplýva, že tu nájdete najrôznejšie možnosti ubytovania. Od prepychových penziónov až po najjednoduchšie ubytovne. Čoraz väčšej obľube sa tešia priváty, v ktorých budete mať k dispozícií kompletné vybavenie a spravíte si tu svoj druhý domov. Pekné ubytovanie a pestrý program. Čo viac si na dovolenke priať? Príďte si po oboje do Trenčianskej Turnej.