Loading

Ubytovanie v Starej Turej

(1 objekt + 12 objektov v okolí 25 km)

Chata Eva

Stará Turá, v rekreačnej oblasti, v lese
Na okraji lesa v krásnom prostredí

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava (Stará Turá 6,6 km vzdušne), na okraji obce / m...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

Chalupa Bzince pod Javorinou

Bzince pod Javorinou (Stará Turá 6,9 km vzdušne), v rekreačn...
Rodinná chalúpka v prírode pre každého..

Chata Kolečko

Stará Myjava (Stará Turá 7,5 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Chata priamo pri lese, priehrade a vleku

Chata Adam

Stará Myjava (Stará Turá 7,5 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Chata s krbom v krásnom prostredí

U Hučku

Stará Myjava (Stará Turá 7,6 km vzdušne), na okraji obce / m...
15-31.3 len 120 noc.Min 3 noci

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Stará Turá 7,6 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové apartmánové ubytovanie!

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Stará Turá 7,8 km vzdušne), na okraji obce / m...
Pekná chalupa v tichom prostredí

Geržéch apartmán

Dolné Srnie (Stará Turá 9,7 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 6 rokov zadarmo

Ubytovňa Čachtice

Čachtice (Stará Turá 10,1 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny
1 - 13 / 13

Stará Turá

Stará Turá 1

Stará Turá, malebné mestečko ležiace v Trenčianskom kraji na západe našej domoviny. Prvá písomná zmienka o tomto meste sa spája s rokom 1932 a darovacou listinou kráľa Žigmunda. Obec v tom čase patrila Čachtickému hradu. Stará Turá kvôli chudobnej pôde nebola preslávená poľnohospodárstvom a preto museli jej obyvatelia hľadať iný spôsob obživy. Kvôli tomuto sa začali živiť výrobou dreveného riadu, ktorou je toto mestečko známe do dnes. Okrem tohto remesla boli v Starej Turej aj obuvníci, vyrábali sa tu kožuchy, robila múka, boli tu známy stolári, kováči či hrnčiari. Táto obec patrila medzi prvé obce na Slovensku, ktoré začali s výrobou bryndze. Varilo sa tu aj pivo a vyrábal sa tu papier. Toto všetko prispelo k jej rozvoju do dnešnej podoby.

Keďže sa mesto nachádza na severnej časti Myjavskej pahorkatiny, v regióne Kopaníc je často vyhľadávané milovníkmi turistiky, pre ktorých je Stará Turá východiskovou polohou k rôznym turistickým atrakciám. Veľmi obľúbená trasa je smerom na najvyšší vrch Bielych Karpát Veľkú Javorinu. V letnom období znamená cesta na tento vrch príjemnú prechádzku krásnou prírodou, v zime je zase ideálnym a vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Nádherné lesy, hory a skaly si môžete vychutnať aj pri výstupe na vrch Plešivec alebo Inovec. Vzhľadom na polohu obce, veľa trás a chodníkov končí aj v Českej republike.

Stará Turá 2

Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v tomto meste a máte radi históriu, určite nevynechajte návštevu hradov v okolí mesta. Obzrieť si môžete neďaleký hrad Čachtice, Beckov alebo Tematín. Históriu a kultúrne pamiatky nájdete aj priamo v srdci mesta kde sa nachádza evanjelický kostol KaplnkaSvätého kríža postavená už v roku 1820. Veľmi zaujímavou kultúrnou pamiatkou je stará Husitská veža, ktorá je súčasťou Starej Turej od roku 1569. Veža bola údajne podľa histórie súčasťou hradu, ktorý zhorel a bola strážnou vežou čachtického panstva. Výhľad z nej Vám ponúka pohľad až na samotný Čachtický hrad. V meste je aj Rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorého základy boli položené v roku 1748. Vzácnosťou kostola je v strede umiestnený obraz Nanebovzatia Panny Márie, ktorý pochádza z Viedne. Priamo pred kostolom sa nachádza pamätník padlým v prvej svetovej vojne, ktorý bol zhotovený v roku 1934 zo švédskej žuly. Je na ňom vyrytých 191 mien vojakov, ktorý zahynuli vo vojne.

Stará Turá 3

V budove bývalej rímsko-katolíckej školy môžete navštíviť mestské múzeum, ktoré sa zameriava predovšetkým na históriu tohto malebného mestečka. Nájdete tu exponáty z prvej dobrovoľníckej výpravy a bitky pri Starej Turej, dokumenty o rozvoji cechov a obchodu a to najmä drevárskej výroby. Milovníci histórie a hlavne vlakov určite radi absolvujú prehliadku Železničného múzea v Starej Turej. Múzeum sa orientuje najmä na dráhu Veselí nad Moravou - Nové Mesto nad Váhom. Nájdete tu množstvo historických exponátov, materiálov ale aj dokumentovanie udalostí z histórie až po súčasnosť.

Ak sa chcete počas horúcich letných dní na dovolenke v Starej Turej schladiť a zrelaxovať zavítajte do asi dva kilometre vzdialeného rekreačného strediska Dubník, ktorého súčasťou je aj vodná nádrž. V jeho okolí je aj množstvo ubytovacích zariadení, ktoré Vám ponúkajú možnosť ubytovania. Vodná nádrž Dubník láka aj milovníkov vodných športov alebo rybárov. Ubytovanie v meste Vám ponúkajú mnohé hotely, penzióny alebo bungalovy či chaty.

Mestečko Stará Turá je bohaté nielen na krásne lesy a prírodu ale aj na kultúru a históriu. Toto všetko Vás presvedčí o tom, že na našom Slovensku je mnoho miest, ktoré sa oplatí spoznať.

Názory a odporúčania

Ada (skupina - návštevník) 22.11.2019
Krasna oblast s vodnou nadrzou,prechadzky si naplanujete okolo chatky aj sami. V blizkosti mozete navstivit Haluzicku tiesnavu.
Paťo (mladý pár - návštevník) 21.8.2019
Krásne prostredie
Katarina Mihalikova (skupina - návštevník) 26.3.2019
Krasna priroda
Trubacova Trubacova (skupina - návštevník) 15.1.2018
Krásne mestečko poznáme to tam. Z BA za krásnych 45 minút. Ideál :)
Mirka Matošková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 14.7.2017
Možnosť kúpania na jazere Dubnik
Lucia Javorkova (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.7.2017
V Starej Turej je vsetko, co treba. Dostupnost obchodov, aj vacsich supermarketov, sluzieb...nechybalo nic.
Ĺubica Źittňanová (starší pár - návštevník) 29.7.2016
Príjemné pechádzky po lese, kúpanie a člnkovanie na vodnej nádrži Dubník.