Loading

Ubytovanie v Trebaticiach

(1 objekt + 20 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Trebatice

Trebatice, v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Apartmány Centro

Piešťany - Centrum (Trebatice 5,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Apartmány v tichej lokalite, s klímou

LakeView Apartments

Piešťany (Trebatice 6,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Výhľad na jazero

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Trebatice 7,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Útulný penzión na okraji obce

Spa hotel Splendid 47% zľava v Kúpeľoch Piešťany

Piešťany (Trebatice 7,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Bohatý kúpeľný balík v 47% zľave

Pension Danninger

Piešťany (Trebatice 7,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri k...
Štýlové, blízko kúpeľov a super cena!

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Trebatice 8,0 km vzdušne), v obci / v me...
Prijemný pobyt nielen pre rodiny s deťmi

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Trebatice 8,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Privát Bednár

Moravany nad Váhom (Trebatice 8,4 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Chalupa Marek

Moravany nad Váhom (Trebatice 13,0 km vzdušne), na samote, v lese
Príjemný pobyt v chalupe na horách
1 - 21 / 21

Trebatice

Trebatice 1

Na Slovensku nie je veľa miest, kde sa môžete vybrať na túru do hôr a popoludní za horúceho počasia sa ísť osviežiť kdesi k vode. Tam, kde sú hory, je väčšinou chladno a tam, kde je teplo, hory zas nebývajú. Je však jedno miesto, kde si môžete vychutnávať oboje. Vydajte sa do blízkosti jedného z našich najslávnejších kúpeľných miest, Piešťan. Kúsok od nich leží dedinka Trebatice.

Trebatice sa po prvýkrát spomínajú už v roku 1113 a majú za sebou už poriadne dlhý kus histórie. Spočiatku sa zodpovedali panstvu Beckovského hradu, neskôr pripadli nitrianskemu biskupstvu. Už od svojich počiatkov sa domáci v obci zaoberali predovšetkým poľnohospodárstvom, vynikali v pestovaní kvalitnej kapusty. Dnes je obec turistami vyhľadávaná ako veľmi dobrý východiskový bod za poznávaním krás Dolného Považia.

Trebatice 2

V okolí Trebatíc je krásnej prírody na rozdávanie. Západne od nich sa nachádzajú Malé Karpaty. Turistiku v nich zvládnu aj menej zdatní turisti, preto ide o ideálne miesto pre dovolenku s celou rodinkou. Smerom na východ sa zas nachádza pohorie Považský Inovec. Dobrým tipom na výlet je napríklad výstup na najjužnejší vrch pohoria, na Marhát. Nachádza sa tu aj rozhľadňa, vďaka ktorej budete mať celé okolie Piešťan ako na dlani.

Pokiaľ radi spájate svoju dovolenku s poznávaním kultúry a histórie daného miesta, máme pre Vás hneď niekoľko tipov, kam sa pri návšteve Trebatíc pozrieť. V prvom rade spomenieme Čachtický hrad. Nachádza sa v krásnom prostredí a pokiaľ by ste sa chceli o jeho krvavej minulosti dozvedieť viac, zavítajte do múzea v dedine Čachtice, umiestnenej priamo pod ním. Bolo Vám hradov málo? Ďalej tu potom máte Dobrovodský hrad, Tematín, Beckov či Smolenický zámok. Z Trebatíc je to len kúsok aj k ďalším, historicky veľmi významným miestam. Ide o Múzeum M. R. Štefánika v jeho rodných Košariskách, rovnako aj o Mohylu na Bradle. Pokiaľ Vás zaujíma skôr naša politická minulosť, čerešničkou na torte bude návšteva Múzea Slovenských národných rád na Myjave.

Trebatice 3

Okolie Piešťan sa vyznačuje vysokými teplotami a takmer vždy slnečným počasím. Môžete si tu byť zároveň istý, že nebude problém nájsť miesto, kde sa schladíte v príjemnej vode. Pre milovníkov kúpania v prírodných vodných nádržiach je tu ČerenecSĺňava. Obľúbenými kúpaliskami sú tie v Piešťanoch alebo v Dobrej Vode. Naprázdno neobídete ani v prípade zimnej dovolenky, preto si smelo pribaľte lyžiarsku výstroj. V blízkosti máte dvojicu lyžiarskych stredísk Bezovec a Kálnica.

Trebatice sú obcou v jednom z najkrajších miest Považia. V ich blízkosti si na svoje príde skutočne každý turista. Na to, aby ste si dosýta vychutnali všetky zaujímavosti, ktoré Trebatice ponúkajú Vám bude len jeden deň málo. Preto v nich nájdete pestrú ponuku ubytovania, od príjemných a komfortných penziónov, až po priváty, apartmánychaty pre tých menej náročných. V Trebaticiach zistíte, že za skvelou dovolenkou nemusíte cestovať niekam do zahraničia, ale všetko, čo chcete nájdete aj priamo doma.

Názory a odporúčania

Taťána Sedláková (starší pár - návštevník) 10.6.2019
nevím