Ubytovanie v Moravanoch nad Váhom

(2 objekty + 34 objektov v okolí 25 km)

Privát Bednár

Moravany nad Váhom, v obci / v meste (PN 3,3 km vzdušne)
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom, v obci / v meste (PN 3,2 km vzdušne)
Prijemné ubytovanie pre rodinky

Pension Danninger

Piešťany (Moravany nad Váhom 1,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku (PN 2,5 km vzdušne)
Bezbariérové ubytovanie blízko kúpeľov!

AA ubytovanie

Ratnovce (Moravany nad Váhom 4,3 km vzdušne), v obci / v meste (PN 3,2 km vzdušne)
Pri pobyte na viac ako 3 noci 15% zľava
1 - 36 / 36

Moravany nad Váhom

Považie patrí medzi priemyselné centrá Slovenska, rovnako je vyhľadávané aj turistami. Nachádza sa tu niekoľko významných miest ako Žilina, Trenčín či Piešťany. Práve do tesnej blízkosti toho posledného z nich Vás zoberieme. Vitajte v Moravanoch nad Váhom.

Dedinka leží na východnom brehu našej najdlhšej rieky Váh. Od Piešťan je vzdialená len niekoľko stovák metrov, dokonca aj časť preslávených piešťanských kúpeľov sa rozprestiera v katastri Moravian na Váhom.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1348. Je však možné, že samotná obec existovala už skôr. Bola väčšinou poddanskou obcou a dlhé obdobie patrila hradu Tematín. Ten stojí dodnes hlboko v horách Považského Inovca. Neskôr vďaka blízkosti lesov sa stali Moravany nad Váhom významnou drevorubačskou obcou. Viedla do nej 12 km dlhá lesná železnica, ktorou sa zvážalo drevo. Dnes je pokojnou dedinkou s veľmi dobrou polohou na spoznávanie všetkého pozoruhodného v Piešťanoch a ich okolí.

V obci nájdete dva kostoly. Ten „horný“, kostol sv. Martina, je najstaršou pamiatkou v obci. Najznámejším a najpozoruhodnejším je v dedine však renesančný kaštieľ. Bol postavený v 16. storočí a dodnes vyniká svojou krásou.

Moravany nad Váhom ponúkajú možnosť spoznať mnohé krásne miesta. Tým najznámejším a aj najbližším sú rozhodne Piešťany. Socha barlolámača alebo krásny presklený kolonádový most sú miesta, z ktorých by ste si mali určite odniesť nejakú tú spomienkovú fotografiu. Pri prechádzke po nábreží Váhu môžete kŕmiť labute a potom sa vydať za oddychom do slávnych piešťanských kúpeľov. Tie liečia nielen telo, ale povzbudzujú aj ducha.

K takémuto typickému oddychu sa radia aj kúpaliská. Nájdete ich nielen v Piešťanoch ale aj v okolí. Zaujímavejšou možnosťou môže byť výlet na Sĺňavu, vodnú nádrž, kde budete môcť vykonávať všetky možné vodné športy. A nemyslíme len klasické plávanie, vyskúšate si vodné bicykle, jachting, vodné skútre či lyže. Z Moravian nad Váhom to nie je ďaleko ani na podobné vodné nádrže Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom či na Duchonku.

Pokiaľ máte radšej aktívnejší a možno trošku netradičnejší oddych, aj v tomto Vám Moravany nad Váhom vychádzajú v ústrety. Len niekoľko metrov od nich je moderné 9 jamkové golfové ihrisko. Skúsiť to budete môcť aj v konskom sedle na neďalekom ranči. Všetky možnosti, ktoré Moravany nad Váhom ponúkajú, možno ani nestihnete využiť.

Turisti sa vydajú na potulky Považským Inovcom. Spojenie histórie a turistiky si vychutnáte pri návšteve hradu Tematín či Čachtického hradu. Na svoje si v Moravanoch nad Váhom prídete aj počas zimnej dovolenky. V ich blízkosti sú dve známe lyžiarske strediská, Ski Bezovec Ski centrum Kálnica.

Moravanoch nad Váhom nie je núdza ani o ubytovanie, nachádzajú sa tu hlavne príjemné rodinné penziónylacné ubytovanie na privátoch. Ide o skvelú alternatívu k ubytovaniu v Piešťanoch. Pokiaľ nechcete ruch mesta ale naopak, túžite po oddychu na pokojnom vidieku, v Moravanoch nad Váhom nájdete, čo hľadáte.