Loading

Ubytovanie v Rajčanoch

(2 objekty + 28 objektov v okolí 25 km)

Rodinný dom Rajčany 81

Rajčany, v obci / v meste, v centre mesta
Blízko Topoľčian a Duchonky.

Ubytovanie Rajčany

Rajčany, v obci / v meste
Výhodná cena a komfortné ubytovanie

Ubytovanie u dvoch bratov

Nadlice (Rajčany 1,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie neďaleko Partizánskeho!

Ubytovanie na Hrade

Krušovce (Rajčany 5,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Ideálne ubytovanie pre skupiny od 7,20 €

Apartmány v Motoreste Farmárik

Tovarníky (Rajčany 9,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Zrekonštruované apartmány pri cyklotrase

Chata Adela Duchonka

Prašice - Duchonka (Rajčany 11,4 km vzdušne), v rekreačnej o...
Príjemné ubytovanie za super cenu!

Chata Limba

Prašice - Duchonka (Rajčany 11,7 km vzdušne), v rekreačnej o...
Školské výlety a lacné letné tábory

Chata Tilia

Prašice - Duchonka (Rajčany 11,7 km vzdušne), v rekreačnej o...
VOLNA CHATA NA TRIDENT FEST 27-30.6.!!!!

Chata na Duchonke

Prašice - Duchonka (Rajčany 11,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
Skvelá dovolenka za výhodné ceny!

Chata Borska Duchonka

Prašice - Duchonka (Rajčany 11,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
januar, februar 2020 neprenajimame
1 - 30 / 30

Rajčany

Obec s bohatou históriou v Nitrianskom kraji - Rajčany

Rajčany 1

Obec Rajčany je situovaná na západnom Slovensku v Nitrianskom kraji s bohatou históriou a množstvom termálnych prameňov. Jej územie sa rozprestiera v strednej časti Nitrianskej sprašovej pahorkatiny, kde preteká rieka Bebrava, po ktorej je nazvaný aj región. Obec spadá pod okresné mesto Topoľčany, ktoré je vzdialené 8 kilometrov. Významná je aj obec Chynorany len 3,7 km od Rajčian, kde sa nachádza najbližšia základná škola a železničná stanica. Mestá Bánovce nad BebravouPartizánske sú z obce dostupné 15-minútovou jazdou autom.

Názov Rajčany považujú niektorí ľudia za starobylý a biblický, keďže pochádza od slova raj. Prvá písomná zmienka sa zachovala z 20. rokov 14. storočia, z ktorých vysvitlo, že už vtedy išlo o vyvinutú stredovekú dedinu s kostolom. Na pôvodných kostolných základoch sa v roku 1640 postavil rímsko-katolícky renesančný kostol Sťatia sv. Jána Krstiteľa s malebným dreveným oltárom. Neskôr sa k nemu pristavila aj veža a sakristia.

Obecný úrad v Rajčanoch sídli v naozaj neobyčajnej budove – pôvodne to bola renesančná kúria z roku 1638, ktorá patrí medzi kultúrno-historické pamiatky. Zaujímavou stavbou je tiež kaplnka so sochou v severnej časti obce z roku 1826 – Mechovička. Pokoj, lavičky a vyvierajúci prírodný prameň s pitnou vodou robia toto miesto príjemnou oázou pokoja.

Vďaka výhodnej polohe je z obce Rajčany dostupné veľké množstvo atrakcií a pamiatok. Vedľajšia dedina Chynorany ponúka miesto na oddych od rušných dní a povinností v obklopení nádhernej prírody v Chynorianskom Háji, ktorý je vskutku výnimočný. Zachoval sa tu totižto zvyšok jedinečných lužných lesov, ktorý bol vyhlásený za štátnu prírodnú rezerváciu Chynoriansky luh. V tomto dubovo-jaseňovom lese žije až 193 druhov motýľov a rastie mnoho vzácnych rastlín – znie to ako skutočný raj, čo poviete? Terén je nenáročný a dostupný v akomkoľvek ročnom období.

A čo takto zažiť western na vlastnej koži? Dá sa to – vo WesternklubeTopoľčanoch. Zoberte sa na rodinný výlet a zažite nezabudnuteľné chvíle s priateľskými koníkmi – či už na pár hodín alebo počas týždenných turnusov zameraných na výučbu jazdy na koni. O Vaše deti sa pri koňoch postará vyškolený personál a Vy môžete vyskúšať aj náročnejšiu terénnu jazdu, alebo si spoločne prezriete zvyšok zvieratiek v areáli. V lete má svoje čaro nočné jazdenie pod hviezdami, ktoré má tú správnu atmosféru.

Rajčany - oblasť s nekonečnými vodnými atrakciami

Keďže Nitriansky kraj patrí k najteplejším oblastiam s početným množstvom termálnych prameňov, okolie Rajčian zaujme nejedného nadšenca vody a letných športov.

V spomínaných Topoľčanoch nájdete Letné kúpalisko Topoľčany s tromi bazénmi a toboganom. V areáli sa nachádza ihrisko na futbal, volejbalové ihrisko, stolný tenis či petanque, a tak si na svoje prídu aj športovci. V Partizánskom je obrovským lákadlom Kúpalisko Dúha, ktoré získalo množstvo významných ocenení. Bazény s termálnou vodou obkolesené lesnou scenériou mimo mestského ruchu sú ideálne na oddych. K tomu jeden krytý bazén, rozsiahly areál pre deti a prijateľné ceny za vstup aj občerstvenie. Nečudo, že sa kúpalisko teší tak veľkej obľube.

Bazény napustené termálnou vodou si môžete užiť aj v Termálnych kúpeľoch Malé Bielice, ktoré sa tiež nachádzajú v Partizánskom. Liečivá voda, ktorá tu vyviera, má obohacujúce účinky – priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo aj nervový systém a regeneruje organizmus. Na umocnenie relaxu a oddychovej atmosféry je tu aj wellness centrum s rôznymi saunami, mentolovou inhaláciou a tureckými kúpeľmi. Ak by sa Vám však málilo, v Bánovciach nad Bebravou (20 minút autom od Rajčian) sa nachádza ďalšie Termálne kúpalisko Pažiť.

Rajčany 2

Turisticky obľúbená je aj oblasť s rekreačným strediskom pri vodnej nádrži Duchonka vedľa obce Prašice. Z Rajčian sa sem dá dostať autom, trvá to približne 25 minút. Nájdete tu bohatý výber vodných a letných športov, cyklotrás aj peších turistických chodníkov a západná časť brehu nádrže je dokonca lemovaná piesočnou plážou, čo vyvoláva atmosféru exotickej dovolenky.

V prípade, že je počas Vášho pobytu nepriaznivé počasie, alebo stredné Ponitrie navštívite v zimných mesiacoch, je tu krytá plaváreň Topoľčany s 25 metrovým bazénom, detským bazénom a možnosťou masáží. Alternatívou môže byť o trochu vzdialenejšia plaváreň v Bánovciach nad Bebravou, kde nájdete okrem relaxačného bazéna s masážnymi tryskami aj solárium a saunu, ktorá je perfektná na zakončenie svojho pobytu vo vode.

Za návštevu v meste Partizánske určite stojí aj hvezdáreň, ktorá láka všetky zvedavé deti. Ale povedzme si pravdu - nechceli by sa na chvíľu odpútať zo Zeme a vydať na Mliečnu dráhu aj dospelí? Určite. Moderná audio-vizuálna technika a špeciálny ďalekohľad s kamerou prenesie do sveta hviezd malých aj veľkých.

Nenáročné turistické trasy v okolí obce Rajčany

Aby ste si však oddych zaslúžili a viac vychutnali, odporúčame pred tým zájsť na peknú turistiku, ktorých tento región ponúka dostatok. Asi najznámejší vrch v širokom okolí je Veľký Tribeč kvôli tajomným príbehom, ktoré o ňom ľudia zvyknú rozprávať. To však nič nemení na tom, že túra na jeho vrchol je veľmi príjemná prechádzka krásnou prírodou. Okrem toho vedie z obce Solčany na vrchol náučný chodník, takže sa dozviete veľa nových zaujímavostí.

Na nenáročnú prechádzku s deťmi je ideálna turistická trasa na Oselný vrch, ktorá trvá približne hodinu a pol z obce Veľké Uherce a končí výhľadom na Hornú Nitru a okolité pohoria. Po ceste naspäť si môžete spraviť zastávku pri posedení s ohniskom a opiecť si špekáčiky. Z Veľkých Uheriec sa tiež môžete dostať na Dobrotínske skaly. Tie sú súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie a obrovskou atrakciou – na vrchu sa týčia skaliská najrôznejších tvarov a skalnaté stepi. Dokonca v sebe ukrýva 26 metrov hlbokú Dobrotínsku jaskyňu - tá je bohužiaľ verejnosti neprístupná.

Odporúčame aj prechádzku na nevysoký kopec nazývaný Jankov vŕšok, na ktorom sa otvára nádherný panoramatický výhľad do šíreho okolia. Okolitý areál však skrýva ešte viac - pôvodné partizánske bunkre s expozíciou zbraní a historických predmetov po padlých partizánskych hrdinoch. Na ich počesť postavili na Jankovom vŕšku mohylu, čo tomuto výletu dodáva zaujímavú atmosféru.

Rajčany 3

Rôzne formy ubytovania v obci a jej okolí

Či už ste milovník vody a aktívnej dovolenky, letných športov či ľahkej turistiky v prírode, obec Rajčany a jej okolie Vám určite majú čo ponúknuť. Neváhajte si vybrať z rôznych možností ubytovania. Preferujete útulné rodinné priváty priamo v obci či komfortné apartmány s reštauráciou na okraji mesta? Taktiež sú v ponuke prírodou obklopené rekreačné chatychalupy v blízkom okolí Rajčian, prípadne iné ubytovania vhodné pre detské táboryfiremné akcie. Pre nenáročných sú tu bungalovy v campingovej oblasti len na skok od vodnej nádrže Duchonka.

Táto čarovná oblasť termálnych prameňov a prírodných vzácností si získa celú Vašu rodinu. Zarezervujte si ubytovanie ešte dnes!