Loading

Ubytovanie v Myjavskej pahorkatine

(15 objektov)

Chalupa Lipová

Sobotište, na samote, pri lese / na okraji lesa
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!

Chalupa Bzince pod Javorinou

Bzince pod Javorinou, v rekreačnej oblasti, pri lese / na o...
Rodinná chalúpka v prírode pre každého..

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

U Hučku

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
pri dlhsom pobyte ako 3 dni velke zlavy,

Geržéch apartmán

Dolné Srnie, v obci / v meste
Deti do 6 rokov zadarmo

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri vode
Pekná chalupa v tichom prostredí

Ubytovňa Čachtice

Čachtice, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Chata Adam

Stará Myjava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata s krbom v krásnom prostredí

Chata Eva

Stará Turá, v rekreačnej oblasti, v lese
Na okraji lesa v krásnom prostredí

Ubytovňa R-Cars Servis

Nové Mesto nad Váhom, v obci / v meste, v centre mesta
Vhodná pre jednu partiu, dlhodobý nájom
1 - 15 / 15

Myjavská pahorkatina

Myjavská pahorkatina 1

Myjavská pahorkatina sa rozprestiera na západnom Slovensku, zahŕňa okresy Senica, MyjavaNové mesto nad Váhom a je súčasťou Slovensko-moravských Karpát. Rieka Myjava, ktorá sa tiahne oblasťou, je prírodnou pamiatkou.

V okolí Myjavskej pahorkatiny lyžiari môžu využiť dve lyžiarske strediská - Veľká Javorina a Ski Land Stará Myjava. Stredisko Veľká Javorina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom, na najvyššom vrchole Bielych Karpát, na rovnomennej Veľkej Javorine. Svah môžu využiť začiatočníci aj pokročilí lyžiari. Ubytovacie a stravovacie služby zabezpečuje Holubyho chata blízko svahu. Ski Land Stará Myjava je tiež vynikajúco vybaveným strediskom. Nájdete tu všetko cez požičovňu lyžiarskych potrieb, umelé zasnežovanie či osvetlenie na zjazdovkách na nočné lyžovanie.

V peknom počasí sa oplatí absolvovať výlet na Dobrovodský hrad, ktorý sa malebne týči nad obcou Dobrá Voda. Zrúcanina hradu pochádza už z 13. storočia, kedy bol strážnym hradom na obchodnej ceste cez Karpaty. Rovnako starý hrad je aj hrad Branč pri obci Podbranč. Zachovalá zrúcanina bola v minulosti miestom, kde väznili protestantských kňazov. K hradu sa dostanete pohodlnou 10 minútovou prechádzkou z obce.

Myjavská pahorkatina 2

Najznámejšou letnou destináciou okolia je areál Zelená Voda, asi 2 km od Nového Mesta nad Váhom. Rekreačné stredisko je vybavené všetkým čo turisti potrebujú. Na Zelenej Vode sa dá praktizovať veľké množstvo vodných športov – okrem klasického plávania či rybolovu sú tu vhodné podmienky aj na windsurfing a kajakovanie. Okrem oddychu vo vode je možné si zašportovať na tenisových kurtoch či volejbalových ihriskách. Deti si prídu na svoje na tobogane či na ihriskách s kolotočmi a hojdačkami. Okolie je vybavené rôznymi stánkami a reštauráciami, ubytovať sa môžete v hoteloch, v kempe aj v tzv. mobilných domčekoch.

K najnavštevovanejším atrakciám regiónu nepochybne patrí Čachtický hradČachtická jaskyňa v blízkosti obce Čachtice. Čachtická jaskyňa je najdlhšou jaskyňou v CHKO Malé Karpaty a je vyhlásená za národnú prírodnú pamiatku. Je dlhá až okolo 4 km a je domovom viacerých druhov netopierov. V súčasnosti je však pre verejnosť neprístupná. Blízky Čachtický hrad, pochádzajúci už z 13. storočia, je situovaný na čachtickom hradnom kopci, ktorý je prírodnou rezerváciou. V minulosti sa kvôli krutosti hradnej panej tomuto miestu ľudia vyhýbali, dnes je jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších hradov Slovenska. K hradu sa dá dostať viacerými trasami – buď sa vyberiete pešo z obce Čachtice, čo je ešte dobrých 45 minút stredne náročnej prechádzky alebo si vyberiete ľahšiu variantu a priamo pod hrad sa dostanete autom.

Myjavská pahorkatina 3

Ak sa vyberiete na dovolenku do regiónu obklopeného Myjavskou pahorkatinou, máte na výber z viacerých možností ubytovania. Samozrejmosťou sú hotely a penzióny, ale aj stále vyhľadávanejšie ubytovanie v súkromí. V okolí Zelenej Vody je aj autokemping, ubytovať sa môžete však aj vo viacerých chatkách alebo v klimatizovaných mobilných domčekoch.

Oblasť známa hojným výskytom hradov a zrúcanín, oblasť, ktorá má čo ponúknuť v lete aj v zime. Podniknite aj vy dobrodružný výlet do okolia Myjavskej pahorkatiny a spoznajte čo najviac krás, ktoré ponúka. Vychutnajte si atmosféru areálu Zelenej Vody, ktorá je v lete neopakovateľná, zalyžujte si v miestnych menších ale dobre vybavených strediskách alebo sa len tak túlajte krásnou prírodou a kde tu sa pokochajte panoramatickým pohľadom na nejednu zrúcaninu.

Názory a odporúčania

Alena Papaiová (ubytovateľ) 17.4.2019
Rekreačný dom sa nachádza na moravsko-slovenskom pomedzi, 4 km od hraníc s ČR. Vrch Javorina vo vzdialenosti 5 km, v okolí možnosť isť na kone, hrady Beckov a Čachtice, kúpele Piešťany 22 km, Bošáca a Haluzice, Stará Turá, Myjava. Turistické vyznačené trate, cykloturistika, v blízkosti vynikajúca reštaurácia Saloon v Cetuni. 2 obchody. Kúpanie v Kvetnej - Stráni, na Zelenej Vode, priehrada Dubník. Slávnosti Čechov a Slovákov na Rohu a na vrchu Javorina.
Peter Nemček (ubytovateľ) 15.4.2019
Kopanice - región na západe Slovenska - leží z veľkej časti v Myjavskej pahorkatine medzi Malými a Bielymi Karpatmi. Zo severu hraničí s Českou republikou, kde sa nad oboma štátmi týči majestátna Veľká Javorina – symbol česko-slovenského priateľstva. Zo západu je ohraničený Čachtickým hradom, známym povesťami o krvilačnej grófke Alžbete Báthory, z východu zrúcaninou Brančského hradu, oddeľujúceho tento región od Záhoria a z juhu vrchom Bradlo s Mohylou Milana Rastislava Štefánika – významného predstaviteľa 1. česko – slovenskej republiky. Tento pahorkovitý kraj je popretkávaný turistickými a náučnými chodníkmi a cestičkami vhodnými na cykloturistiku či jazdeckú turistiku. Lesy Bielych i Malých Karpát sú vhodné i poľovníctvo. Región je aj významnou etnografickou lokalitou s vlastnými folklórnymi tradíciami a je známy hlavne 3. najväčším folklórnym podujatím na Slovensku - Myjavským folklórnym festivalom, ktorého návštevnosť každoročne presahuje 10 000 účastníkov.
Evka a Tomáš (skupina - návštevník) 25.3.2019
Krasne okolie,priroda,v blizkosti jazera,mnohe kulturne pamiatky,5 minut autom od chaty vsetky obchody,idealna dovolenka pre pariky,rodiny s detmi,mensie partie.
Želmíra Jamrichová (ubytovateľ) 14.3.2019
Hrad: Trenčín .Beckov, Tematín. Kúpele Piešťany. Múzeum miniatúr Podolie
veronika loffler (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.3.2019
skvele
Zobraziť viac...