Ubytovanie v Myjavskej pahorkatine

(13 objektov)

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji ...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

Ubytovňa Čachtice

Čachtice, v obci / v meste (NM 5,7 km vzdušne)
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Chata BARBI

Stará Myjava, v rekreačnej oblasti, pri vode (MY 6,0 km vzdušne)
Útulná chata len 100 km od Bratislavy!

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri vode (MY 3,5 km vz...
Pekná chalupa v tichom prostredí
1 - 13 / 13

Myjavská pahorkatina

Myjavská pahorkatina sa rozprestiera na západnom Slovensku, zahŕňa okresy Senica, MyjavaNové mesto nad Váhom a je súčasťou Slovensko-moravských Karpát. Rieka Myjava, ktorá sa tiahne oblasťou, je prírodnou pamiatkou.

V okolí Myjavskej pahorkatiny lyžiari môžu využiť dve lyžiarske strediská - Veľká Javorina a Ski Land Stará Myjava. Stredisko Veľká Javorina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom, na najvyššom vrchole Bielych Karpát, na rovnomennej Veľkej Javorine. Svah môžu využiť začiatočníci aj pokročilí lyžiari. Ubytovacie a stravovacie služby zabezpečuje Holubyho chata blízko svahu. Ski Land Stará Myjava je tiež vynikajúco vybaveným strediskom. Nájdete tu všetko cez požičovňu lyžiarskych potrieb, umelé zasnežovanie či osvetlenie na zjazdovkách na nočné lyžovanie.

V peknom počasí sa oplatí absolvovať výlet na Dobrovodský hrad, ktorý sa malebne týči nad obcou Dobrá Voda. Zrúcanina hradu pochádza už z 13. storočia, kedy bol strážnym hradom na obchodnej ceste cez Karpaty. Rovnako starý hrad je aj hrad Branč pri obci Podbranč. Zachovalá zrúcanina bola v minulosti miestom, kde väznili protestantských kňazov. K hradu sa dostanete pohodlnou 10 minútovou prechádzkou z obce.

Najznámejšou letnou destináciou okolia je areál Zelená Voda, asi 2 km od Nového Mesta nad Váhom. Rekreačné stredisko je vybavené všetkým čo turisti potrebujú. Na Zelenej Vode sa dá praktizovať veľké množstvo vodných športov – okrem klasického plávania či rybolovu sú tu vhodné podmienky aj na windsurfing a kajakovanie. Okrem oddychu vo vode je možné si zašportovať na tenisových kurtoch či volejbalových ihriskách. Deti si prídu na svoje na tobogane či na ihriskách s kolotočmi a hojdačkami. Okolie je vybavené rôznymi stánkami a reštauráciami, ubytovať sa môžete v hoteloch, v kempe aj v tzv. mobilných domčekoch.

K najnavštevovanejším atrakciám regiónu nepochybne patrí Čachtický hradČachtická jaskyňa v blízkosti obce Čachtice. Čachtická jaskyňa je najdlhšou jaskyňou v CHKO Malé Karpaty a je vyhlásená za národnú prírodnú pamiatku. Je dlhá až okolo 4 km a je domovom viacerých druhov netopierov. V súčasnosti je však pre verejnosť neprístupná. Blízky Čachtický hrad, pochádzajúci už z 13. storočia, je situovaný na čachtickom hradnom kopci, ktorý je prírodnou rezerváciou. V minulosti sa kvôli krutosti hradnej panej tomuto miestu ľudia vyhýbali, dnes je jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších hradov Slovenska. K hradu sa dá dostať viacerými trasami – buď sa vyberiete pešo z obce Čachtice, čo je ešte dobrých 45 minút stredne náročnej prechádzky alebo si vyberiete ľahšiu variantu a priamo pod hrad sa dostanete autom.

Ak sa vyberiete na dovolenku do regiónu obklopeného Myjavskou pahorkatinou, máte na výber z viacerých možností ubytovania. Samozrejmosťou sú hotely a penzióny, ale aj stále vyhľadávanejšie ubytovanie v súkromí. V okolí Zelenej Vody je aj autokemping, ubytovať sa môžete však aj vo viacerých chatkách alebo v klimatizovaných mobilných domčekoch.

Oblasť známa hojným výskytom hradov a zrúcanín, oblasť, ktorá má čo ponúknuť v lete aj v zime. Podniknite aj vy dobrodružný výlet do okolia Myjavskej pahorkatiny a spoznajte čo najviac krás, ktoré ponúka. Vychutnajte si atmosféru areálu Zelenej Vody, ktorá je v lete neopakovateľná, zalyžujte si v miestnych menších ale dobre vybavených strediskách alebo sa len tak túlajte krásnou prírodou a kde tu sa pokochajte panoramatickým pohľadom na nejednu zrúcaninu.