Ubytovanie v Hrádku

(1 objekt + 37 objektov v okolí 25 km)

Chata Javorníček

Hrádok, na samote, v lese (NM 13,5 km vzdušne)
Chata na samote uprostred lesov a hôr!

ŠPORT CHATA Bezovec

Stará Lehota (Hrádok 6,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese (NM 13,7 km vzdušne)
Chata blízko hradu Tematín

Chata Eva Bezovec

Stará Lehota (Hrádok 7,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, ...
Zľava 5% pre rodiny s deťmi do 12 rokov

Chata Klaudia

Stará Lehota (Hrádok 7,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, ...
Len 200 m od lyž. strediska Ski Bezovec!
1 - 38 / 38

Hrádok

Stojíte pred dilemou, kam na tohtoročnú dovolenku? Určite máte plnú hlavu všakovakých nápadov, kde tráviť svoj voľný čas. Ak ste obmedzili svoj okruh záujmu na našu rodnú domovinu, na Slovensko, máme pre Vás skvelý tip. Príďte sa pozrieť do dedinky Hrádok. Ponúkne Vám mnoho možností trávenia voľného času v horách, lesoch ako aj v okolitých mestách.

Hrádok sa po prvýkrát spomína už v roku 1246. Názov obce je odvodený od malého hrádku na kopčeku v nej. Tato malá pevnosť mala mnoho spoločného s významnejším hradom, Tematínom, okrem iného mali aj spoločného majiteľa. Domáce obyvateľstvo Hrádku sa zaoberalo predovšetkým poľnohospodárstvom, no dnes je dedinka vďaka svojej vynikajúcej polohe obľúbeným turistickým cieľom.

Kde sa ten Hrádok teda vlastne nachádza? Nájdete ho medzi Novým Mestom nad VáhomPiešťanmi, priamo v srdci Považia. Vďaka tomu máte tie najväčšie zaujímavosti Považia skutočne na dosah ruky. Všetci turisti si tu určite prídu na svoje. V bezprostrednej blízkosti Hrádku sa nachádza nielen pohorie Malé Karpaty, ale aj Považský Inovec. Je v nich množstvo turistických trás, ktoré sú vhodné nielen pre skúsenejších, ale aj začínajúcich turistov. Tí uprednostnia určite prechádzky početnými dolinami, náročnejší sa zas vydajú na Marhát, prípadne samotný Inovec, najvyšší vrchol pohoria.

Považie je preslávené bohatou históriou a množstvom hradov v okolí. Najbližšie sa nachádza už spomínaný hrad Tematín. Ide o hrad s veľmi pekným výhľadom, ktorý spája spoznávanie histórie s turistikou v krásnej prírode. Určite z počutia poznáte aj Čachtický hrad, vďaka dovolenke v Hrádku ho budete môcť vidieť aj na vlastné oči. Je preslávený svojou krvavou históriou, vďaka čomu je dnes početne navštevovaný aj zahraničnými návštevníkmi. Navštevovaným je aj hrad Beckov na strmom skalnom brale. No a nesmieme vynechať ani Trenčiansky hrad, ktorý patrí k najobľúbenejším na Slovensku. Z oblasti kultúrneho vyžitia odporúčame návštevu Čachtického múzeaprípadne Múzea M. R. Štefánika v jeho rodných Košariskách.

Či sa rozhodnete prísť do Hrádku na letnú alebo zimnú dovolenku, určite sa tu nudiť nebudete. V lete budete mať mnoho príležitostí kde sa schladiť. Neďaleko nájdete známu vodnú nádrž Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom. Určite nevynechajte výlet do Piešťan, prekrásneho kúpeľného mesta. Okrem kúpeľov tu nájdete aj skvelé termálne kúpalisko Eva, prípadne ďalšiu vodnú nádrž, Sĺňavu. Možností je viacero aj v zimnom období. Zarytí lyžiari sa iste vydajú do lyžiarskeho strediska Bezovec, ktoré je z Hrádku vzdialené len približne 5 km. V podobnej vzdialenosti je umiestnené aj lyžiarske stredisko Kálnica. Vybrať sa môžete aj do Starej Turej, prípadne Starej Myjavy. Je len na Vás, kam sa rozhodnete pozrieť a aký si vyskladáte program Vašej dovolenky.

Hrádok je síce len malou dedinkou, no ponúka množstvo možností trávenia voľného času. Nájdete tu rovnako kvantum príležitostí ubytovať sa. Náročnejší hostia nájdu vhodné ubytovanie v útulnom penzióne. Ak Vám postačuje jednoduchšie ubytovanie uprednostníte miestne priváty. Tie ponúkajú účelné ubytovanie za nízku cenu. Práve vďaka lacnejšiemu ubytovaniu si budete vedieť na dovolenke ušetriť najviac peňazí na príjemnejšie veci. A pri Hrádku je ich viac než dosť.