Loading

Ubytovanie v Banke

(0 objektov + 34 objektov v okolí 25 km)

Pension Danninger

Piešťany (Banka 0,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Štýlové, blízko kúpeľov a super cena!

Hotel Magnólia

Piešťany (Banka 1,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
V centre mesta s možnosťou wellness!

Apartmán v centre

Piešťany (Banka 1,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
TOP bezbariérový apartmán v centre mesta

Privát Bednár

Moravany nad Váhom (Banka 1,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Banka 2,1 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie pre rodinky

AA ubytovanie

Ratnovce (Banka 2,7 km vzdušne), v obci / v meste
Pri pobyte na viac ako 3 noci 15% zľava

Chata Modrová a Chata Pohoda

Modrová (Banka 7,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Chaty s kaďou, pingpongom a kalčetom!

Ubytovanie Trebatice

Trebatice (Banka 7,6 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Chaty Rawa a chata Studienka

Modrová (Banka 7,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chaty v nádhernom horskom prostredí

Chata Eva Bezovec

Stará Lehota (Banka 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Zľava 5% pre rodiny s deťmi do 12 rokov
1 - 34 / 34

Banka

Horúce slnko, teplo a krásne počasie. To je niečo, čo chce zažiť takmer každý aj počas svojej dovolenky. Je ale len málo miest, kde budete mať na počasie šťastie. Spravidla platí, že čím viac na juh, tým lepšie počasie. Lenže na krajnom juhu Slovenska nenájdete až tak veľa hôr. Pokiaľ nechcete kompromisy a chcete oboje, máme pre Vás riešenie. Vyberte sa do Banky, dedinky pri jednom z najznámejších kúpeľných miest, Piešťanoch.

Banka je obcou s viac ako 2 000 obyvateľmi, ktorej počiatky siahajú až do roku 1292. Dlhé roky patrila pod panstvo hradu Tematín. Domáci boli poľnohospodári. Zaujímavosťou je, že sa venovali aj páleniu cementu a kriedy. Banka sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Piešťan. Stačí doslova prejsť len cez most a ste tam. Aj kvôli malej vzdialenosti sa Banka stala v roku 1973 súčasťou Piešťan. V roku 1994 sa domáci dovolali referenda a od roku 1995 bola Banka znovu samostatnou obcou. Hlavná devíza obci však ostala, čo znamená, že všetky zaujímavosti okolia Piešťan budete mať počas Vašej dovolenky priam na dosah ruky.

Spomínali sme hory. Áno, nájdete ich tu. Hneď na hranici obce leží pohorie Považský Inovec. To ukrýva množstvo prírodných pokladov a krásnych zákutí. Najbližším vrchom, ktorý stojí za zmienku je jednoznačne Marhát. Nachádza sa tu aj rozhľadňa, z ktorej si vychutnáte jedinečný pohľad na celú časť Dolného Považia. Určite sa vydajte aj na Inovec, ktorý je najvyšším vrchom pohoria. Vedie tu pekná hrebeňová túra, ktorá okrem výhľadov ponúkne aj hodiny ničím nerušenej turistiky v nepoškvrnenej prírode. Zaujímavosťou sú tu rovnako malé krasové útvary - jaskyne v okolí. Ide hlavne o Čertovu, Veľkú Malú pec.

V okolí obce Banka sa nachádza nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok. Najviac ich nájdete pochopiteľne v Piešťanoch. Kolonádový most so sochou barlolámača je azda najväčším symbolom mesta. Máte v láske hrady? Nech sa páči, návštevu hradu Tematín spojíte s dobrodružnou túrou Považským InovcomZa zmienku stoja aj iné hrady, napríklad Čachtický hrad, Beckov či Dobrá voda. Významnou kultúrnou pamiatkou na blízkej Myjave je Mohyla M. R. ŠtefánikaBrezovej pod Bradlom. Z ďalších možností trávenia voľného času spomenieme napríklad vyhliadkové plavby po Váhu priamo v Piešťanoch alebo golf, ktorý si vyskúšate na golfovom ihrisku len kúsoček od Banky.

Piešťany sú kúpeľným mestom, a preto buďte bez obáv, kúpať sa tu rozhodne budete mať kde. Či už v samotných kúpeľoch, na miestom kúpalisku alebo vodnej ploche Sĺňava. Plávanie, vodné lyže či skútre, výber aktivít už ostane len na Vás. Aj v zime Vás tu čaká mnoho zážitkov. V Považskom Inovci je dvojica kvalitných lyžiarskych stredísk, ktoré stoja za to. Prvým je lyžiarske stredisko Bezovec, druhým je Kálnica. V oboch si na svoje prídu aj náročnejší lyžiari, lyže a snowboardy si preto v zime za žiadnych okolností nenechávajte doma.

Banka disponuje vďaka blízkosti Piešťan ohromným množstvom ubytovacích kapacít. Nájdete tu ako lacné ubytovanie v chatách či apartmánoch, tak aj niečo pre náročnejších. Napríklad obľúbené penzióny, ktoré Vám poskytnú komfortné ubytovanie pre celú rodinu. Je jedno, či si potrpíte na prepychové ubytovanie alebo Vám len stačí strecha nad hlavou, v Banke nájdete niečo z každého súdka. Stačí len prísť a vychutnať si krásy Dolného Považia na vlastné oči.