Loading

Ubytovanie v Ludaniciach

(1 objekt + 31 objektov v okolí 25 km)

Penzión Altana

Ludanice, v obci / v meste (TO 7,5 km vzdušne)
Moderne zariadený penzión a WiFi zadarmo

Ubytovanie na Hrade

Krušovce (Ludanice 10,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta (TO 2,0 km vzdušne)
Ideálne ubytovanie pre skupiny od 7,20 €

Chatová osada pod Gýmešom

Jelenec (Ludanice 12,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ...
Chaty blízko Nitry

Rekreačné stredisko Tesáre - Nové Mlyny

Tesáre (Ludanice 14,0 km vzdušne), na samote, v lese (TO 9,6 km vzdušne)
Multifunkčný areál pre náročných!
1 - 32 / 32

Ludanice

Dnes Vás zoberieme do teplého, no zároveň krásneho prostredia, kde nájdete aj hory, vodu ako aj kultúru a zábavu. Skrátka všetko, čo budete chcieť na svojej dovolenke zažiť. Mnoho turistov vyhľadáva len veľké a známe mestá, no množstvo zážitkov zažijete aj na návšteve niektorej z menších obcí. Presne takou obcou môžu byť aj Ludanice, dedinka medzi PiešťanmiNitrou.

Ludanice majú za sebou poriadne dlhú históriu. Prvá písomná zmienka o nich pochádza už z roku 1242. Domáci sa zaoberali predovšetkým prácou na poli a zháňaním obživy. Ludanice spočiatku tvorila trojica sídiel. Počet obyvateľov sa však zvyšoval, čím došlo k zlúčeniu všetkých troch do jedného, a teda do súčasnej podoby Ludaníc.

Čo by ste mali v obci vidieť v prvom rade? Ide hlavne o Kostol Najsvätejšej Trojice, ktorý je zároveň najstaršou stavbou v obci. Mnoho kultúrnych zaujímavostí je aj v okolí dedinky. Máte v láske hrady? Potom budete mať postarané o niekoľko pekných výletov. Vydáte sa napríklad na hrad Gýmeš, Hrušov alebo na Tematín. Ide o hradné zrúcaniny, ktoré majú za sebou už celé stáročia a napriek zubu času dodnes stoja. Okolie Nitry, kde sa nachádzajú aj Ludanice je známe množstvom sakrálnych pamiatok. Azda najvýznamnejšou je známy Drážovský kostolík.

Máte lepší vzťah s matkou prírodou? Okolie Ludaníc je plné zelených lesov, krásnych hôr a zurčiacich potôčikov. Čertova pec a vrch Zobor sú osvedčenými klasikami. Neďaleko je však pohorie Považský Inovec, ktoré ponúka množstvo prekrásnych túr pre všetky skupiny turistov. Náročnejší turisti sa vydajú na hrebeňovú túru, menej nároční si doprajú prechádzku na podhorí.

Dozaista sa zájdite pozrieť aj do Piešťan, jedného z našich najznámejších kúpeľných miest. Za zmienku stoja historické budovy starých kúpeľov, ktoré svojou majestátnosťou berú dych dodnes. Počuli ste už o obci Topoľčianky? Pravdepodobne áno. Z Ludaníc je to do nich len pár kilometrov a ich návšteva bude stáť rozhodne za to. Nájdete tu krásny kaštieľ s obrovským parkom, v ktorom sa nachádza množstvo vzácnych drevín. Rovnako tu nájdete aj Národný žrebčín, spolu s Múzeom chovu koní. Na skutočnom koni si budete môcť aj zajazdiť na niektorom z mnohých rančov v okolitých obciach.

Myslíte si, že Vám tu bude v lete priveľmi horúco? Je to možné, avšak žiaden problém. V blízkosti Ludaníc nájdete mnoho kúpalísk, ponúkajúcich vítané osvieženie. Nájdete ich v blízkych Topoľčanoch, Nitre či Piešťanoch. Máte radšej relax kdesi na brehu prírodnej vodnej nádrže? Nech sa páči, Duchonka či Sĺňava sú k Vašim službám. Hovoríte, že oddych vo vode nie je nič pre Vás? Nevadí, v zime si užijete mnoho aktívnych dní lyžovačky na zasnežených pláňach okolitých hôr. Napríklad v lyžiarskom stredisku Bezovec či Kálnica, ktoré je u milovníkov adrenalínu obľúbené aj počas leta. Dá sa tu totiž jazdiť na horských bicykloch.

Veríme, že sme Vám dokázali, že Ludanice sú skutočne atraktívnym miestom pre každého turistu. Pokiaľ by ste sa tu aj vybrali, môžete sa tešiť na množstvo ubytovacích zariadení, kde Vás domáci určite radi privítajú. Nájdete tu všetko, od tých najjednoduchších privátov až po komfortnejšie penzióny. Dovolenka je predsa o tom, aby ste si dopriali to, čo inokedy nemáte. Nič sa nedeje ani v prípade, že chcete len posteľ a strechu nad hlavou. Jednoduché chalupy Vám dajú čo potrebujete a navyše z Vašej peňaženky nevytiahnu veľa peňazí. Stačí si len pobaliť veci a vyraziť na cestu.