Loading

Ubytovanie v Dechticiach

(0 objektov + 17 objektov v okolí 25 km)

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Dechtice 6,6 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Škola v prírode Dobrá Voda

Dobrá Voda (Dechtice 6,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Dechtice 7,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Útulný penzión na okraji obce

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Dechtice 11,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Majer Malženice

Malženice (Dechtice 12,0 km vzdušne), v obci / v meste
Výnimočné ubytovanie v bývalom kaštieli

Koliba pod zámkom

Smolenice (Dechtice 12,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Ubytovanie Trebatice

Trebatice (Dechtice 12,8 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Chata Záruby

Smolenice (Dechtice 13,0 km vzdušne), na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Penzión Smolenice

Smolenice (Dechtice 14,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

LakeView Apartments

Piešťany (Dechtice 17,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Výhľad na jazero
1 - 17 / 17

Dechtice

Dechtice 1

Na krok od trnavských pokladov

Obec Dechtice leží v okrese Trnava, v Trnavskom kraji. O jej bohatej histórii svedčia sakrálne pamiatky datované už v 12. storočí.

Pri návšteve Vám odporúčame prechádzku k zrúcanine kláštora a kostola Svätej Kataríny Alexandrijskej zo 17. storočia. Ešte vyššieho veku je románsky kostolík Všetkých Svätých, týčiaci sa nad miestnym cintorínom. Jeho interiér má na slovenské pomery veľmi unikátny kruhový pôdorys. Exteriér má však prekvapivo obdĺžnikový tvar. Výjav zo života Krista sa zachoval na neskororománskej freske na stene kostola. V centre obce zasa narazíte na kaplnku Panny Márie Karmelskej z 18. storočia.

V obci nájdete aj historickú stavbu mlyna z 19. storočia. Mudrochov mlyn slúžil svojmu účelu až do znárodnenia. Do budúcnosti sa zvažuje v jeho priestoroch zriadiť múzeum mlynárstva a mlynárskych technológií.

Príjemná teplá klíma v regióne praje kúpaniu sa vo vodných nádržiach. Jedno z obľúbených rekreačných stredísk nájdeme na umelej vodnej nádrži Orešianska priehrada. V strednej časti Malých Karpát leží obľúbený cieľ rybárov, vodná nádrž Buková. Relaxovať pri vode môžete aj priamo v niektorej z chát alebo privátov na brehu nádrže. Pokiaľ budete mať chuť na turistiku, vydajte sa na najvyšší vrch Malých Karpát, Záruby. Neďaleko si zasa môžete pozrieť pozostatky zrúcaniny hradu Ostrý Kameň.

Dechtice 2

Očarujúce miesta Dechtíc

Milovníci prírody si v okolí obce Dechtice prídu na svoje. Rozprestiera sa tu Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty, Národná prírodná rezervácia ZárubyHlboča. Podzemné bohatstvo poodhalí kvapľová jaskyňa Driny. Bohatá sintrová výzdoba v žltohnedej a červenohnedej farbe, pagodovité stalagmity, sintrové vodopády, malé jazierka aj jedinečné zúbkovité záclony očaria malých aj veľkých návštevníkov. Neďaleko jedinej sprístupnenej jaskyne Malých Karpát môžete navštíviť jeden z najkrajších slovenských zámkov - Smolenický zámok. Dominuje mu mohutná šesťboká veža s vyhliadkovou terasou, na ktorú sa napája zvyšok obytného sídla. Pre verejnosť je zámok prístupný počas letných mesiacov.

Kraj okolo Dechtíc je obľúbený aj u milovníkov cyklistiky. Hustá sieť značkovaných cyklochodníkov a pestrosť reliéfu sú výborným predpokladom na spoznávanie okolia v sedle bicykla. Vydajte sa po Dechticko - dobrovodskom okruhu, či Smolenickom okruhu, spoznajte hradné zrúcaniny aj zámky Malých Karpát, a pokochajte sa prostredím Dobrovodskej kotliny.

Dechtice 3

Centrum regiónu, mesto Trnava je preslávené množstvom kostolov. Najväčším a najhonosnejším chrámom je dvojvežový Kostol sv. Jána Krstiteľa. Výnimočný je tým, že ide o prvú barokovú stavbu na území Slovenska. Ako vzor pre jeho stavbu slúžil jezuitský Univerzitný kostol vo Viedni. Následne sa stal vzorom, ktorý odštartoval stavbu sakrálnych pamiatok v novom architektonickom koncepte v celej krajine. Hlavným mestským chrámom Trnavy, bol už od svojho vzniku v 14. storočí, farský kostol sv. Mikuláša. Stavebným unikátom svojho druhu v stredoeurópskych pomeroch je mestské opevnenie. Pochádza z 13. storočia a je jedným z najstarších opevnení na Slovensku. Vďaka veľkosti a zachovalosti Vám aj dnes pripomenie dávne storočia, počas ktorých chránilo životy obyvateľov.

Kde sa najlepšie ubytujete v Dechticiach a okolí Trnavy?

Pokiaľ máte chuť užiť si mesto Trnava a jeho atmosféru intenzívne, ubytujte sa v niektorom z mestských hotelov, penziónov alebo privátov. Naplánovať si svoj pobyt môžete aj počas tradičného trnavského jarmoku, ktorý sa teší obľube medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj návštevníkmi mesta. Pokiaľ preferujete tiché prostredie prírody, odporúčame Vám vybrať si z ponuky ubytovaní na chate alebo zrube v Dechticiach a blízkom okolí.

Vydajte sa do histórie aj na cestu prírodou v okolí Dechtíc už tento rok a môžete sa tešiť na pestrú paletu zážitkov.