Loading

Ubytovanie v Dechticiach

(1 objekt + 14 objektov v okolí 25 km)

Rekreačné zariadenie Planinka

Dechtice, mimo obce / mesta, v lese
škola v prírode, tábory, rôzne akcie

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Dechtice 6,6 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Škola v prírode Dobrá Voda

Dobrá Voda (Dechtice 6,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Dechtice 11,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny
1 - 15 / 15

Dechtice

Na krok od trnavských pokladov

Obec Dechtice leží v okrese Trnava, v Trnavskom kraji. O jej bohatej histórii svedčia sakrálne pamiatky datované už v 12. storočí.

Pri návšteve Vám odporúčame prechádzku k zrúcanine kláštora a kostola Svätej Kataríny Alexandrijskej zo 17. storočia. Ešte vyššieho veku je románsky kostolík Všetkých Svätých, týčiaci sa nad miestnym cintorínom. Jeho interiér má na slovenské pomery veľmi unikátny kruhový pôdorys. Exteriér má však prekvapivo obdĺžnikový tvar. Výjav zo života Krista sa zachoval na neskororománskej freske na stene kostola. V centre obce zasa narazíte na kaplnku Panny Márie Karmelskej z 18. storočia.

V obci nájdete aj historickú stavbu mlyna z 19. storočia. Mudrochov mlyn slúžil svojmu účelu až do znárodnenia. Do budúcnosti sa zvažuje v jeho priestoroch zriadiť múzeum mlynárstva a mlynárskych technológií.

Príjemná teplá klíma v regióne praje kúpaniu sa vo vodných nádržiach. Jedno z obľúbených rekreačných stredísk nájdeme na umelej vodnej nádrži Orešianska priehrada. V strednej časti Malých Karpát leží obľúbený cieľ rybárov, vodná nádrž Buková. Relaxovať pri vode môžete aj priamo v niektorej z chát alebo privátov na brehu nádrže. Pokiaľ budete mať chuť na turistiku, vydajte sa na najvyšší vrch Malých Karpát, Záruby. Neďaleko si zasa môžete pozrieť pozostatky zrúcaniny hradu Ostrý Kameň.

Očarujúce miesta Dechtíc

Milovníci prírody si v okolí obce Dechtice prídu na svoje. Rozprestiera sa tu Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty, Národná prírodná rezervácia ZárubyHlboča. Podzemné bohatstvo poodhalí kvapľová jaskyňa Driny. Bohatá sintrová výzdoba v žltohnedej a červenohnedej farbe, pagodovité stalagmity, sintrové vodopády, malé jazierka aj jedinečné zúbkovité záclony očaria malých aj veľkých návštevníkov. Neďaleko jedinej sprístupnenej jaskyne Malých Karpát môžete navštíviť jeden z najkrajších slovenských zámkov - Smolenický zámok. Dominuje mu mohutná šesťboká veža s vyhliadkovou terasou, na ktorú sa napája zvyšok obytného sídla. Pre verejnosť je zámok prístupný počas letných mesiacov.

Kraj okolo Dechtíc je obľúbený aj u milovníkov cyklistiky. Hustá sieť značkovaných cyklochodníkov a pestrosť reliéfu sú výborným predpokladom na spoznávanie okolia v sedle bicykla. Vydajte sa po Dechticko - dobrovodskom okruhu, či Smolenickom okruhu, spoznajte hradné zrúcaniny aj zámky Malých Karpát, a pokochajte sa prostredím Dobrovodskej kotliny.

Centrum regiónu, mesto Trnava je preslávené množstvom kostolov. Najväčším a najhonosnejším chrámom je dvojvežový Kostol sv. Jána Krstiteľa. Výnimočný je tým, že ide o prvú barokovú stavbu na území Slovenska. Ako vzor pre jeho stavbu slúžil jezuitský Univerzitný kostol vo Viedni. Následne sa stal vzorom, ktorý odštartoval stavbu sakrálnych pamiatok v novom architektonickom koncepte v celej krajine. Hlavným mestským chrámom Trnavy, bol už od svojho vzniku v 14. storočí, farský kostol sv. Mikuláša. Stavebným unikátom svojho druhu v stredoeurópskych pomeroch je mestské opevnenie. Pochádza z 13. storočia a je jedným z najstarších opevnení na Slovensku. Vďaka veľkosti a zachovalosti Vám aj dnes pripomenie dávne storočia, počas ktorých chránilo životy obyvateľov.

Kde sa najlepšie ubytujete v Dechticiach a okolí Trnavy?

Pokiaľ máte chuť užiť si mesto Trnava a jeho atmosféru intenzívne, ubytujte sa v niektorom z mestských hotelov, penziónov alebo privátov. Naplánovať si svoj pobyt môžete aj počas tradičného trnavského jarmoku, ktorý sa teší obľube medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj návštevníkmi mesta. Pokiaľ preferujete tiché prostredie prírody, odporúčame Vám vybrať si z ponuky ubytovaní na chate alebo zrube v Dechticiach a blízkom okolí.

Vydajte sa do histórie aj na cestu prírodou v okolí Dechtíc už tento rok a môžete sa tešiť na pestrú paletu zážitkov.

Názory a odporúčania

Svetlana (mladý pár - návštevník) 12.8.2018
Obec je mala ale krasna uprostred lesa.V okoli je mnozstvo pamiatok .
Katarína Ďurišková (ubytovateľ) 7.5.2018
Svetoznáme kúpelne mesto a možnosťou liečby, relaxu a športového i kultúrneho vyžitia.
Katarína Kalašova (skupina - návštevník) 6.5.2018
Kvôli zlému prístupu sme radšej boli len na chate a v blízkom okolí.
Jana Krasnohorska (skupina - návštevník) 27.6.2017
.
Michal (starší pár - návštevník) 28.8.2015
super námestíčko s detským parkom, letné kúpalisko pod lesom s chatkami, nádherná príroda, ticho... Ideálka pre dospelých, ale aj pre väčšie kolektívy.
valec (skupina - návštevník) 17.5.2015
Nenavštívili sme.