Ubytovanie v Novom Meste nad Váhom

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Bačov dvor

Nové Mesto nad Váhom, v obci / v meste (NM 1,1 km vzdušne)
S reštauráciou, saunou a vírivou kaďou.

Geržéch apartmán

Dolné Srnie (Nové Mesto nad Váhom 5,2 km vzdušne), v obci / ...
Deti do 6 rokov zadarmo

Ubytovňa Čachtice

Čachtice (Nové Mesto nad Váhom 5,6 km vzdušne), v obci / v meste (NM 5,7 km vzdušne)
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Chata Babula s bazénom

Stará Turá (Nové Mesto nad Váhom 10,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NM 10,7 km vzdušne)
Bazén, sauna, fitness...
1 - 24 / 24

Nové Mesto nad Váhom

Na pravej strane rieky Váh v malebnej Podunajskej nížine sa rozprestiera mestečko Nové Mesto nad Váhom. Prvá písomná zmienka o tomto meste pochádza ešte z roku 1253 a obývané prvými obyvateľmi bolo dokonca už v staršej dobe kamennej. Vznik mesta sa spája so stredovekou osadou, ktorá bola uzlom obchodných ciest. Aj napriek tomu, že mesto napadli niekoľkokrát husiti a Turci, Nové Mesto nad Váhom zaznamenalo rozvoj a prosperovalo aj v hospodárstve. Obyvatelia sa živili prevažne ťažbou dreva, lovom rýb, poľnohospodárstvom, pestovaním viníc, hrnčiarstvom a mnohými inými remeslami.

Ak na dovolenke radi spoznávate históriu a kultúru, toto mestečko Vám ponúka široké možnosti. Je tu množstvo kultúrnych pamiatok, ktoré si počas dovolenky môžete obzrieť. Jednou z najzaujímavejších a najkrajších pamiatok mesta je neskororománska bazilika kostol Narodenia Panny Márie z polovice 13. storočia, ktorá bola postupne zrekonštruovaná. Pri prechádzke námestím si môžete obzrieť morový stĺp čí rôzne renesančné a barokové meštianske domy, ktoré pochádzajú zo 16. až 18. storočia. Navštíviť môžete aj Podjavorinské múzeum, ktoré sídli v krásnej pôvodnej renesančnej stavbe. Spoznáte v ňom dokonale históriu a kultúru mesta a jeho okolia. Nájdete tú rôzne expozície a archeologické nálezy. Návštevníci najviac obľubujú sedliacku izbu, ktorej interiér pozostáva z habánskych tradícií, interiér izby je vyzdobený sklomaľbou. Obľúbenou expozíciou múzea je aj kópia Beckovskej madony, ktorej originál je umiestnený v Beckovskom hrade.

Ak počas dovolenky nesmiete vynechať prechádzky po prírode v Novom Meste nad Váhom máte viacero príležitosti. Priamo v meste sa dokonca nachádza krásny park. Hlavne v letných mesiacoch sú Hurbanove sady často navštevované. Krásnu prírodu a oddych si v tomto parku užijete naplno. Nové Mesto nad Váhom sa nachádza na juhovýchodnom úpätí Malých Karpát a aj preto si milovníci turistiky prídu na svoje. Dovolenku si môžete spríjemniť aj turistikou po okolitých chodníčkoch. V tomto regióne sú široké možnosti klasickej turistiky a tiež  cykloturistiky. Výlet si určite urobte aj na neďaleký Čachtický hrad, známy vďaka legende o čachtickej pani. Pri výstupe k zrúcaninám prejdete krásnou prírodou a naskytne sa Vám priamo z ruín hradu výhľad na Malé Karpaty, Myjavskú pahorkatinuPovažský Inovec. V okrese Nového mesta nad Váhom sa nachádza aj zrúcanina hradu Beckov. Aj táto ruina Vám ponúka príjemný výlet v krásnej prírode. Zájdite si aj na rybačku k Váhu, Zelenej vode, k Biskupskému kanálu alebo na huby do okolitých lesov.

Počas dovolenky v letnom období sa môžete schladiť kúpaním na jazere Zelená voda, alebo využiť niektoré z miestnych atrakcií, ktoré jazero ponúka. Vyskúšať tu viete rôzne vodné športy ako windsurfing či člnkovanie. V zimných mesiacoch milovníci lyžovania majú k dispozícii lyžiarske strediská, z ktorých najobľúbenejšie sú lyžiarske stredisko Veľká Javorina a stredisko Ski centrum Kálnica.

Ubytovanie počas dovolenky Vám ponúka množstvo hotelov, penziónov či apartmánov, ktoré Vám ponúkajú príjemné pohodlie a komfort.