Loading

Ubytovanie v okrese Nové Mesto nad Váhom

(12 objektov)

ŠPORT CHATA Bezovec

Stará Lehota, v rekreačnej oblasti, v lese
Chata blízko hradu Tematín

Chata Eva

Stará Turá, v rekreačnej oblasti, v lese
Na okraji lesa v krásnom prostredí

Rekreačný dom pod Bezovcom

Stará Lehota, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Komfortné ubytovanie v Starej Lehote

Chata Modrová a Chata Pohoda

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chaty s kaďou, pingpongom a kalčetom!

Chata pri Horárni

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Komfortná chata s kaďou,bazénom, saunou!

Ubytovňa Čachtice

Čachtice, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Chalupa Bzince pod Javorinou

Bzince pod Javorinou, v rekreačnej oblasti, pri lese / na o...
Rodinná chalúpka v prírode pre každého..

Chaty Rawa a chata Studienka

Modrová, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chaty v nádhernom horskom prostredí

Geržéch apartmán

Dolné Srnie, v obci / v meste
Deti do 6 rokov zadarmo

Chata Klaudia

Stará Lehota, v rekreačnej oblasti, v lese
Len 200 m od lyž. strediska Ski Bezovec!
1 - 12 / 12

Okres Nové Mesto nad Váhom

Okres Nové Mesto nad Váhom s jeho historickými zaujímavosťami

Okres Trenčianskeho kraja, ktorého návšteva poteší každého milovníka histórie. Poďme sa bližšie pozrieť na zaujímavosti, ktoré tento okres ukrýva.Okres Nové Mesto nad Váhom 1

Púť po zrúcaninách, ktoré do dnešných dní zdobia viaceré hradné kopce okresu, odporúčame začať na Tematínskom hrade, ktorý sa vypína v pohorí Považský Inovec. Od svojho vzniku v 13. storočí vystriedal viacero majiteľov. Dnes je jeho torzo viditeľné z hustého porastu lesov, ktorý obklopuje obvodové murivá a opevnenia. Pri pohľade na okolitú krajinu z hradu Vaše oko poteší výhľad na chránené územie Tematínske vrchy, ktoré sú domovom viacerých druhov vzácnych rastlínživočíchov.

Ďalšia zrekonštruovaná zrúcanina, Beckovský hrad, sa vypína na strmom vápencovom brale nad obcou Beckov. Krásne výhľady sa Vám naskytnú nielen z hradného kopca, ale aj pri výstupe naň. Prehliadku tejto národnej kultúrnej pamiatky môžete spojiť s príjemnou turistikou a návštevou židovského cintorína, ktorý budete míňať cestou. V okolí si prídu na svoje aj športovci. Nachádzajú sa tu trasy pre horské bicykle, vodná nádrž Zelená voda aj lezecká stena – hradná skala. Ubytovať sa môžete hneď pod ňou, v historickej kúrii alebo v niektorej z chát či apartmánov.

K legendami opradenému Čachtickému hradu vedia najkrajšia cesta z obce Višňové. Po nenáročnej turistike sa Vám naskytne krásny výhľad od zrúcanín hradu na Myjavskú pahorkatinu, Považský Inovec, Biele Karpaty i Bradlo. Tento najvyšší vrch Myjavskej pahorkatiny pri potulkách regiónom určite neopomeňte. Na vápencovom vrchole Bradla sa totiž týči Mohyla Milana Rastislava Štefánika.Okres Nové Mesto nad Váhom 2

V renesančnom Draškovičovskom kaštieli, v obci Čachtice, sídli vlastivedná expozícia Trenčianskeho múzea. Získate tu prehľad o dejinných udalostiach aj kultúrnych tradíciách mestečka. Na vlastné oči tu uvidíte historické zbrane, odevné komponenty, šperky, umelecké artefakty aj dobové dokumenty.

Ponuka aktivít v okrese Nové Mesto nad Váhom

V zime sa môžete tešiť na kvalitnú lyžovačku v Lyžiarskom stredisku Ski Bezovec na vrchu Bezovec. Núdza tu nie je ani o ubytovanie, preto si zjazdovky s umelým osvetlením aj zasnežovaním užijete z komfortu ubytovacieho zariadenia - môžete si vybrať apartmán alebo privát v blízkosti Lyžiarskeho strediska Ski Bezovec. Na svoje si prídu aj vyznávači bežiek.

V lete môžete pohorie Nového Inovca spoznávať na bicykli aj po vlastných nohách v rámci turistiky. Po výstupe na jeho najvyšší vrch, už spomínaný Bezovec, sa Vám naskytne nádherný výhľad na PovažiePonitrie, Tribeč aj Biele Karpaty.

V blízkosti sa nachádza chránené územie a prírodná pamiatka v jednom - Mokvavý prameň. Ide o silný vyvierajúci prameň obklopený zriedkavou mokraďovou vegetáciou, ktorá poskytuje útočisko mnohým chráneným živočíšnym druhom. Ďalšie prírodné rezervácie v pohorí Považský InovecŠvibovDubový vŕšok, na území ktorých platí 4. stupeň ochrany.

Ubytovanie priamo v meste Nové Mesto nad Váhom aj v okolíOkres Nové Mesto nad Váhom 3

Za Váš čas stojí aj návšteva centra okresu - mesta Nové Mesto nad Váhom. Nájdete tu jedny z najkrajších sakrálnych pamiatok Považia. Pozrite si opevnený kostol Narodenia Panny Márie s priľahlou budovou prepošstva, evanjelický kostol aj viacero kaplniek. Na námestí aj dnes stoja barokové a renesančné meštianske domy aj morový stĺp. V paláci Ghillanyiovcov sídli Podjavorinské múzeum. Venuje sa nielen histórii, tradíciám a kultúre Nového Mesta nad Váhom, ale aj výskumu literárnej histórie. Ubytovať sa tu môžete priamo v niektorom z hotelov alebo penziónov.

Historické stavby aj prírodné unikáty okresu Nové Mesto nad Váhom sa postarajú o tom, aby Vaša dovolenka v tomto regióne bola nezabudnuteľná. Ak sa rozhodnete už teraz, zarezervujte si niektorú z chát, chalúp alebo aj apartmánov v okrese.