Loading

Ubytovanie Ski Mojtín

(69 objektov v okolí 25 km)
Ski Mojtín

Ski Mojtín

Mojtín

Považie je vyspelý región, ktorý vyniká hlavne rozvinutým priemyslom ale aj prírodnými krásami. Jednou z nich sú rozhodne Strážovské vrchy. Na ich podhorí leží lyžiarske stredisko Mojtín.

Je možné, že ste o ňom ešte nepočuli. To dnes napravíme. Nájdete ho približne 20 km juhovýchodne od Púchova, južne od Považskej Bystrice. Mimoriadne vhodná je orientácia jeho zjazdoviek. Tie sú na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého Grúňa.

Lyžiarske stredisko Mojtín sa nachádza v rozmedzí nadmorských výšok 697 až 942 metrov nad morom. Vzhľadom na orientáciu svahov sa však nedostatku snehu nemusíte vôbec obávať. Je ho tu stále dostatok a ak by náhodou skutočne chýbal, pomôže systém umelého zasnežovania.

Pre mnohých bude prekvapivá rozloha tohto lyžiarskeho strediska. Ponúka až 7,4 km zjazdoviek, čo je na naše pomery nadpriemerná hodnota.

Dalo by sa povedať, že sa zjazdovky strediska rozdeľujú na dve centrálne časti. Jednou z nich je masív Javoriny a druhou masív Grúňov. Navzájom sú prepojené lyžiarskymi cestami a Vy môžete bez obáv využívať všetky zjazdovky strediska.

Ski Mojtín ponúka vyvážený mix ľahkých a stredne náročných zjazdoviek pre veľkú časť lyžiarov. Nemusíte sa obávať krátkych zjazdoviek ako v mnohých lyžiarskych strediskách. Celkovo tu nájdete 7 zjazdoviek a až 5 z nich meria viac ako 1 km. Preto si zalyžujete skutočne do sýtosti. Najdlhšia zjazdovka meria až 1300 metrov. Ide o dostatočnú dĺžku aj pre náruživejších lyžiarov.

O prepravu lyžiarov v stredisku sa stará až 6 vlekov. Dokážu prepraviť takmer 3000 lyžiarov za hodinu, čo je viac ako dostatočná hodnota. Vyhnete sa tak dlhým radom ako tomu bolo kedysi.

Vyvážený je aj pomer medzi ľahkými a stredne náročnými zjazdovkami. Tie sú približne v rovnakom pomere. Niektoré vleky slúžia výhradne začiatočníkom. V stredisku nájdete taktiež lyžiarsku školu, ktorá naučí stáť na lyžiach aj najväčšie lyžiarske drevo.

Ski Mojtín ponúka mnoho iných možnosti športového vyžitia. Milovníci bežeckého lyžovania určite ocenia 1,5 km upravených bežeckých tratí v blízkom okolí.

Lyžiarske stredisko Mojtín je nenápadným a pritom rozľahlým strediskom s mnohými možnosťami. Dlhé kilometre zjazdoviek potešia všetkých lyžiarov, rovnako aj rozmanité možnosti ubytovania. Od horských chát, moderných penziónov až po jednoduché priváty ponúkajúce lacné ubytovanie. Záleží len na Vašich predstavách, vyberať máte z čoho.

... zobraziť viac

Penzión Barborka

0,6 km od Ski Mojtín, Mojtín, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Zrub Mojtín

0,8 km od Ski Mojtín, Mojtín, na okraji obce / mesta, pri vleku
Relax a pohoda na vidieku.

Chata na Rúbani

0,8 km od Ski Mojtín, Mojtín, na okraji obce / mesta, pri les...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Komfortná chata Mojtín s bazénom a detským ihriskom

1,2 km od Ski Mojtín, Mojtín, v obci / v meste, pri vleku
Referencie Vám pomôžu v rozhodovaní

Chata Mária

1,2 km od Ski Mojtín, Mojtín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!

Penzión Katka

7,5 km od Ski Mojtín, Čičmany, v obci / v meste
Tradičný penzión so saunou a apartmánmi

Drevenica BRUNDZOVCE

7,6 km od Ski Mojtín, Čičmany, v obci / v meste, na horách
Romantická drevenica za super cenu!

Drevenička pod vlekom

7,6 km od Ski Mojtín, Čičmany, v obci / v meste, pri vleku
Drevenička pod vlekom - výhodná cena!

Penzión Bystrík

7,6 km od Ski Mojtín, Čičmany, v obci / v meste, v centre mesta
Firemné akcie, školy v prírode, lyžiarsk

Chata pod horou

8,4 km od Ski Mojtín, Beluša, na samote, pri lese / na okraj...
Romantická drevenička pri lese