Loading

Ubytovanie Ski Čertov - Javorníky

(86 objektov v okolí 25 km)
Ski Čertov - Javorníky

Ski Čertov - Javorníky

Čertov

Poznáte staré české filmy, ktoré sa odohrávali na česko-slovenskom pohraničí a boli v nich stále haldy snehu? Vysokánske záveje, stromy obťažkané kilami snehu a atmosféra ako z rozprávky. Pokiaľ si čosi takéto chcete vychutnať aj dnes, máte jedinečnú príležitosť. Vyberte sa na Kysuce.

Lyžiarske stredisko Čertov na nachádza v chránenej krajinnej oblasti Kysúc, takmer na hranici s Českou republikou. Leží v pohorí Javorníky. A ako sa tu najpohodlnejšie dostať? Z Púchova sa vydáte smerom na obec Lysá pod Makytou. Nasledujú Lazy pod Makytou a na ich konci je váš cieľ, Ski centrum Čertov

Toto lyžiarske stredisko s diabolským názvom sa rozprestiera v nadmorskej výške 580 – 870 metrov nad morom. Najlepšie na Čertove je, že si na svoje prídu nielen malí čertíci, ale aj starí čerti. Inak povedané, nájdete tu zjazdovky všetkých náročností.

Areál lyžiarskeho strediska sa skladá z dvoch časti. Prvá je venovaná úplným začiatočníkom. Nájdete tu trojicu vlekov určenú tým, ktorí sa chcú v lyžovaní zdokonaliť alebo ešte nikdy na lyžiach nestáli. Všetky tri zjazdovky majú modrú farbu, sú teda najmenšej náročnosti.

Druhá časť zaujme predovšetkým pokročilých lyžiarov. Nachádzajú sa tu takmer výhradne červené zjazdovky pre stredne pokročilých. No sú tu aj dve časti pre tých najnáročnejších lyžiarov. Ide o úseky značené čiernou farbou, ktoré dajú zabrať aj tým najlepším lyžiarom.

Lyžiarske stredisko ČertovJavorníkoch je prekvapivo komplexné stredisko s pestrou ponukou zjazdoviek a doplnkových služieb. Celková dĺžka zjazdoviek je až 5,4 km, pričom najdlhšia z nich meria 1800 metrov. O dopravu v stredisku sa stará 5 vlekov.

Ski centrum je vybavené na časti zjazdoviek systémom umelého zasnežovania. Rovnako ponúka možnosť večernej lyžovačky na 700 metrov dlhom svahu. K dispozícií je tu lyžiarska škola, malý adrenalínový park pre snowboardistov a samozrejme bufet s rôznymi dobrotami.

Javorníky sú málo známym pohorím. Pre turistov to nie je nevýhoda, práve naopak. Potulky neznámym kusom krajiny majú zaručene svoje čaro. Milovníci bežeckého lyžovania si musia spraviť výlet do 6 km vzdialenej Kohútky – Portáš na českej strane. Nachádza sa tu rozprávkový bežecký areál ponúkajúci až 20 km tratí.

Byť na lyžovačke v Javorníkoch je takmer ako byť na konci sveta. Budete ďaleko od civilizácie, od stresu a zhonu. To však neznamená, že nebudete mať kde bývať. Okolie lyžiarskeho strediska Čertov ponúka horské penzióny, chaty či priváty s milými ubytovateľmi. Zavítajte túto zimu do rozprávkových Kysúc aj Vy.

... zobraziť viac

Ubytovanie „Vo dvore“

0,4 km od Ski Čertov - Javorníky, Čertov, v rekreačnej oblast...
Úplne nová drevenica s krbom!

Wellness & Spa Hotel Čertov

0,4 km od Ski Čertov - Javorníky, Čertov, v rekreačnej oblast...
Aktualizujeme balíčky za výhodné ceny

Chata Čertovka

0,5 km od Ski Čertov - Javorníky, Čertov, v rekreačnej oblast...
Ubytovaní majú vstup do bazénov grátis

Chata Čertov - Lamže

0,8 km od Ski Čertov - Javorníky, Čertov, v rekreačnej oblast...
TURISTIKA V JAVORNÍKOCH

Chata na Čertove

1,1 km od Ski Čertov - Javorníky, Čertov, v rekreačnej oblast...
Priestranná chata, krásna príroda!

Chata pod Lesom

1,7 km od Ski Čertov - Javorníky, Lazy pod Makytou, na okraji...
Pri tečúcom horskom potoku s rybníkom

Chalupa Rozália

3,4 km od Ski Čertov - Javorníky, Lazy pod Makytou, v rekreač...
Novo zrekonštruovaná chata!

Chata Tisové

3,4 km od Ski Čertov - Javorníky, Lazy pod Makytou, mimo obce...
Krásne horské prostredie a čistý vzduch.

Chata Panština

3,5 km od Ski Čertov - Javorníky, Lazy pod Makytou, v obci...
S bazénom, vírivkou a saunou!

Penzión WOLFLAND

4,1 km od Ski Čertov - Javorníky, Horná Mariková, v rekreačne...
RODINNÝ PENZIÓN V KRÁSNEJ PRÍRODE