Loading

Ubytovanie Javorinka - Čičmany

(111 objektov v okolí 25 km)
Javorinka - Čičmany

Javorinka - Čičmany

Čičmany

Pokiaľ milujete ľudové tradície, malebné prírodné prostredie a dokonalú lyžovačku, svoj výber ideálnej dovolenkovej destinácie obmedzíte len na pár dediniek. Jednou z nich sú aj Čičmany. A musíme povedať, že ide pravdepodobne o tú najkrajšiu zo všetkých. Aby toho nebolo málo, užijete si tu aj skvelú lyžovačku.

Čičmany ležia medzi nemenej významnými kúpeľnými mestečkami BojniceRajec. To je zárukou krásneho prostredia v lone Strážovských vrchov. Bohatá a poriadne stará je aj história celého kraja. Tá, ktorá sa viaže s Čičmanmi je ešte dávnejšia. Prvýkrát sa rázovitá dedinka spomína už v roku 1200. Jej obyvatelia pilne pracovali na poli a navyše boli aj zručnými remeselníkmi.

Počas tuhej zimy sa Čičmany menia na rozprávkovú zasneženú krajinu, ktorá láka lyžiarov z celého Slovenska. Lyžiarske stredisko Čičmany Javorinka je pomerne rozsiahle a čo je absolútne najlepšie, ponúka trate pre každého lyžiara.

Všetky zjazdovky sa rozprestierajú v nadmorskej výške 650 - 973 metrov nad morom. Ich celová dĺžka je viac ako 3,5 km, čo uspokojí aj tých náročnejších lyžiarov. Väčšia časť z nich disponuje systémom umelého zasnežovania, ktorý sa stará o dobré snehové podmienky aj počas slabšej zimy.

V stredisku nájdete 5 vlekov, ktoré pohodlne obslúžia viac ako 3000 lyžiarov za hodinu. V spodnej časti strediska sa nachádzajú kratšie vleky, vhodné pre úplných začiatočníkov. Deti, ktoré stoja prvýkrát na lyžiach sa stanú perfektnými lyžiarmi vďaka lyžiarskej škole, starší zas naberú odvahu. Keď sa začne začiatočníkom malý vlek máliť, môžu sa vydať strmo hore. Na vrchole ich čaká krásna modrá zjazdovka s miernym sklonom. Na nej si lyžovačku užijú všetci a ohúri hlavne svojou dĺžkou. Meria 1,5 km a je zároveň tou najdlhšou zjazdovkou v stredisku.

Stredisko Čičmany Javorinka nemyslí len na začínajúcich lyžiarov. Druhá zjazdovka je červenej farby, strednej náročnosti. A na záver lahôdka, takmer 900 metrov dlhá čierna zjazdovka, ktorá už na pohľad vzbudzuje rešpekt. Tá je určená skúseným lyžiarom, ktorí ju zaručene ocenia.

Lyžiarske stredisko ponúka taktiež kilometre bežeckých trás po okolitých lesoch, požičovňu a úschovňu lyžiarskeho výstroja, servis či rýchle občerstvenie. Vďaka pestrej ponuke doplnkových služieb, rôznorodým perfektne upraveným zjazdovkám a rodinnej atmosfére sú Čičmany strediskom, ktoré môžeme smelo odporučiť.

Čičmanoch ste už určite počuli. Zásluhu na tom majú rozprávkové domčeky, ktoré vyzerajú ako perníkové chalúpky z filmu. Kedysi ich krásu domáci až tak nevnímali, no vďaka všakovakým ornamentom sa Čičmanom dostáva zaslúžená pozornosť predovšetkým v dnešných časoch.

Celá dedinka je pripravená pre davy prúdiacich turistov. To platí aj pre ubytovateľov, ktorí Vás u seba vždy radi privítajú. Vybrať si môžete z penziónov či privátov, najtypickejším čičmanským ubytovaním však bude štýlová drevená chalúpka. Ak si vyberiete správne, budete mať ako bonus výhľad na svahy lyžiarskeho strediska Čičmany - Javorinka. 

... zobraziť viac

Drevenička pod vlekom

0,4 km od Javorinka - Čičmany, Čičmany, v obci / v meste, pri vleku
Drevenička pod vlekom - výhodná cena!

Penzión Bystrík

0,4 km od Javorinka - Čičmany, Čičmany, v obci / v meste, v c...
Firemné akcie, školy v prírode, lyžiarsk

Drevenica BRUNDZOVCE

0,5 km od Javorinka - Čičmany, Čičmany, v obci / v meste, na...
Romantická drevenica za super cenu!

Penzión Katka

0,6 km od Javorinka - Čičmany, Čičmany, v obci / v meste
Tradičný penzión so saunou a apartmánmi

Chata Daniel

6,7 km od Javorinka - Čičmany, Chvojnica (okres Prievidza), v...
Chata s krbom pri lese a pri potoku

Horský hotel Magura

6,8 km od Javorinka - Čičmany, Chvojnica (okres Prievidza), n...
Na samote v lese, ticho a kľud, oddych.

Chata Limbora

6,8 km od Javorinka - Čičmany, Chvojnica (okres Prievidza), v...
V pokojnom prostredí s bazénom a kurtom

Penzión Barborka

8,5 km od Javorinka - Čičmany, Mojtín, v rekreačnej oblasti,...
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Chata na Rúbani

8,6 km od Javorinka - Čičmany, Mojtín, na okraji obce / mesta...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Zrub Mojtín

8,7 km od Javorinka - Čičmany, Mojtín, na okraji obce / mesta...
Relax a pohoda na vidieku.