Loading

Ubytovanie v Suľovských vrchoch

(39 objektov)

Ubytovanie Malá Fatra

Lietava, v obci / v meste, v centre mesta
VÝHODNÉ,MODERNÉ s Wifi,LED TV pri ŽILINE

Vila Orchidea

Rajecké Teplice, v obci / v meste, pri kúpalisku
Apartmány, WiFi, tenis, stolný tenis...

Nová chata pod Jedľovinou

Varín, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Maximálny pokoj a krásna príroda!

Villa Amélia

Rajecké Teplice, v obci / v meste
Ubytovanie s raňajkami v kúpeľnom meste

Chalupa Johana

Veľké Rovné, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chalupa s mini-rančom (muflóny, daniele)

Rekreačný domček Rajecké Teplice

Rajecké Teplice, v obci / v meste, pri potoku
Romantické ubytovanie v domčeku :)

Prazdninový dom

Konská (okres Žilina), v obci / v meste
Príjemné a cenovo výhodné ubytovanie!

Penzión Bystrík

Čičmany, v obci / v meste, v centre mesta
Firemné akcie, školy v prírode, lyžiarsk

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná, v obci / v meste
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!

Chata Žochar

Súľov - Hradná, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Drevená chata s bazénom a herňou
1 - 39 / 39

Súľovské vrchy

Súľovské vrchy 1

Skalky, Súľovské skaly a Manínska vrchovina tieto časti bok po boku predstavujú dohromady Súľovské vrchy. Rozprestierajú sa východne od Považskej Bystrice a západne od Žiliny a mesta Rajec. Do súčasnej podoby vznikli Súľovské vrchy ešte v dávnych časoch treťohôr.

Na Súľovských skalách môžeme nájsť ruiny hradu Súľov. Súľovský hrad sa vryl do dejín už v roku 1193 kedy bol známy ako pevnosť Roháč. Jeho význam bol hlavne vojenský. Tak ako plynul čas aj hrad menil svojich majiteľov. Keďže sa hrad rozprestiera na vrcholkoch Súľovských skál predstavoval nedobytnú pevnosť aj z toho dôvodu došlo k tomu, že posledný majitelia sa rozhodli hrad opustiť. Od polovice 18. storočia hrad pustol a dnes po tejto pevnosti ostali ruiny, ktoré svojim tvarom krásne dotvárajú skalnaté prostredie. Okrem Súľovského hradu sa v prostredí Súľovských vrchov nachádzajú zrúcaniny hradu Hričov a Lietava. Obyvatelia obce sa živili prevažne chovom dobytka, spracovaním dreva a poľnohospodárstvom.

Centrom Súľovských vrchov je malebná dedinka Súľov – Hradná. Spočiatku to boli dve samostatné obce a od roku 1898 boli obce spojené do jednej pod názvom Súľov - Hradná.

Súľovské vrchy 2

Toto prostredie láka turistov a dovolenkárov predovšetkým svojou prírodou čo od roku 1989 potvrdzuje aj fakt, že Súľovské vrchy sú súčasťou chráneného krajinného územia Strážovské vrchy. Väčšiu časť tohto územia tvoria lesy. Krajné časti nepokryté lesom sa využívajú predovšetkým na poľnohospodárstvo. Súľovské vrchy sú tvorené z veľkej časti z vápenitých hornín spojené vápenitým tmelom. V prípade dovolenky v Súľovských vrchoch nesmiete vynechať ani návštevu Hlbockého vodopádu. Je to 14 metrov vysoký vodopád, ktorý je vytvorený Hlbockým potokom zo Súľovských zlepencov. Tí odvážni majú možnosť liezť po vodopáde za pomoci reťazí.

Ďalším prírodným úkazom je Gotická brána, ktorá Vám nesmie pri putovaní Súľovskými vrchmi ujsť. Vznikla rozširovaním pukliny vo vápenci a je vysoká až trinásť metrov. Jej názov sa spája s lomeným oblúkom, ktorý pripomína gotický sloh a tak vznikol najprv názov Lomená brána a neskôr Gotická brána. Okrem tejto brány je prostredie dotvárané rôznymi skalnými bralami, ihlami, oknami, skalami pripomínajúcimi rôzne predmety a postavy.

Dovolenkármi je veľmi často vyhľadávaná aj najznámejšia jaskyňa v Žilinskom krajinazývaná Šarkania diera. Jaskyňa je asi 20 metrov vysoká a dlhá približne 58 metrov. V jaskyni boli nájdené pozostatky jaskynného medveďa a dôkazy o osídlení človekom.

Súľovské vrchy 3

Ak milujete turistiku, skaly a krásnu prírodu dovolenka v Súľovských vrchoch bude pre Vás nádherne strávenou dovolenkou. Toto malebné prostredie Slovenska ukrýva krásy v každom ročnom období. Je vhodným miestom nielen pre skúsených horolezcov ale aj pre rodiny s deťmi či seniorov. Nachádza sa tu veľké množstvo pomocných lán a reťazi či rebríkov. Najobľúbenejšou trasou je náučný chodník Súľovských vrchov, ktorý predstavuje čarovnú prechádzku za novými vedomosťami. Sú tu umiestnené náučné tabule nielen o faune a flóre, ale aj tabule s informáciami a zaujímavosťami tejto lokality.

Ubytovanie v tejto lokalite je možné v rôznych apartmánoch, hoteloch, rodinných vilkách alebo štýlových penziónoch, ktoré Vám ponúknu príjemný oddych po turistike.

Súľovské vrchy vo Vás zanechajú príjemné a nezabudnuteľné pocity z nádhernej dovolenky. Mnoho turistov, ktorí navštívili tento kút Slovenska sa sem s radosťou vracajú.

Názory a odporúčania

Zdenka Blahutová (starší pár - návštevník) 23.4.2019
Navštěvujeme hodně termály milujeme vodu a relax.Určitě se tu ještě vrátíme.
Peter (skupina - návštevník) 22.4.2019
Region je velmi vyhladavana oblast,bohaty vyber restauracii,fantasticke sluzby,kvalitna kuchyna a bohaty vyber jedal
Lenka Sandanusová (ubytovateľ) 20.4.2019
Čičmany - ľudová architektúra, Kunerádsky zámok, Budatinský zámok, Splav Váhu na pltiach pri Strečne, Rajecká lesná - Betlehem.
Johana Kysucká, Ing. Tibor Kysucký (ubytovateľ) 17.4.2019
Región je hornatý, veľká časť obce sa nachádza v jednotlivých dolinách a na kopcoch s pomerne dobrými cestami a výhľadmi na okolie. Drevená rozhľadňa nad obcou vo výške cca 840 m s prístupom novou asfaltovou cestou. Okolitý horský terén poskytuje veľmi dobré možnosti turistiky, zber lesných plodín a jedlých húb.
jarmila vargová (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.3.2019
Lietavský hrad, Kľak, kúpele Turčianske Teplice, relax-centrum Konská
Zobraziť viac...