Loading

Ubytovanie Veľké Rovné

(3 objekty + 39 objektov v okolí 25 km)

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji les...
Chata v tichom horskom prostredí

Chata Dolinky

Veľké Rovné, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji l...
Drevenica v krásnom tichom prostredí

Chalupa Johana

Veľké Rovné, na samote, pri lese / na okraji lesa (BY 12,2 ...
Chalupa s mini-rančom (muflóny, daniele)

Penzión ROYAL

Bytča (Veľké Rovné 6,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (BY 1,9 km vzdušne)
Penzión s vlastnou reštauráciou
1 - 42 / 42

Veľké Rovné

Obec Veľké Rovné leží na severozápadnom Slovensku uprostred Javorníkov,  v kotline rieky Rovnianky. Obec je vysoko položená a pýši sa krásnou prírodou. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1408, ktorá sa spája s časťou obce Rimanovice.

V minulosti sa ľudia v obci živili najmä chovom dobytka, poľnohospodárstvom a remeselníctvom. Medzi najstaršie remeslo patrilo drotárčenie, ktorému sa ľudia venujú dodnes. Drotári, ktorí sa venovali svojmu remeslu už od nepamäti, prešli krížom-krážom, celý svet predávali svoje skúsenosti z generácie na generáciu.

Obec má krásne pamiatky. Medzi ne patrí starožitné múzeum, v ktorom sa nachádza veľa starožitností ako napríklad kroje, listiny, drotárske výrobky a kronika obce. Medzi najkrajšie pamiatky v múzeu patrí slovenský drotársky Betlehem. Ďalšou pamiatkou je nádherný  kostol sv. Michala Archanjela, ktorý bol postavený v rokoch 1753-1755, maľby na stene sú ručne maľované a zachovali sa dodnes.

Medzi  tradície obce patrí folklórny súbor Rovňan, ktorý sa traduje už od vzniku obce. Ich oblečenie pozostáva z rovňanského kroja, čepca a krpcov. Táto tradícia sa spája so stavaním mája na 1. mája, pri ktorom sa spievajú a tancujú v krojoch ľudové piesne.

V obci nájdete aj modernú reštauráciu, kde si môžete pochutnať na vynikajúcich špecialitách, ponuka je naozaj bohatá. Ubytovať sa môžete v penziónoch a pekných chatkách priamo v prírode. V letnom období je tu možné kempovať, grilovať, opekať, zbierať lesné plody, bylinky a hríby.

V zimnom období sa dá taktiež pekne oddychovať a relaxovať, samozrejme v zimnom duchu. V zime má obec krásnu snehovú prikrývku. Okolie ponúka možnosti na lyžovanie, sánkovanie, v ponuke je aj vlek.

Veľké Rovné sú stvorené na oddych a relax. Nájdete tu nádhernú prírodu i množstvo krásnych pamiatok a tradícií. Verte, že každý tu nájde to po čom túži.