Loading

Ubytovanie Veľké Rovné

(3 objekty + 41 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Johana

Veľké Rovné, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chalupa s mini-rančom (muflóny, daniele)

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v tichom horskom prostredí

Chata Dolinky

Veľké Rovné, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Drevenica v krásnom tichom prostredí

Penzión ROYAL

Bytča (Veľké Rovné 6,4 km vzdušne), v obci / v meste, v cent...
Penzión s vlastnou reštauráciou
1 - 44 / 44

Veľké Rovné

Obec Veľké Rovné leží na severozápadnom Slovensku uprostred Javorníkov,  v kotline rieky Rovnianky. Obec je vysoko položená a pýši sa krásnou prírodou. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1408, ktorá sa spája s časťou obce Rimanovice.

V minulosti sa ľudia v obci živili najmä chovom dobytka, poľnohospodárstvom a remeselníctvom. Medzi najstaršie remeslo patrilo drotárčenie, ktorému sa ľudia venujú dodnes. Drotári, ktorí sa venovali svojmu remeslu už od nepamäti, prešli krížom-krážom, celý svet predávali svoje skúsenosti z generácie na generáciu.

Obec má krásne pamiatky. Medzi ne patrí starožitné múzeum, v ktorom sa nachádza veľa starožitností ako napríklad kroje, listiny, drotárske výrobky a kronika obce. Medzi najkrajšie pamiatky v múzeu patrí slovenský drotársky Betlehem. Ďalšou pamiatkou je nádherný  kostol sv. Michala Archanjela, ktorý bol postavený v rokoch 1753-1755, maľby na stene sú ručne maľované a zachovali sa dodnes.

Medzi  tradície obce patrí folklórny súbor Rovňan, ktorý sa traduje už od vzniku obce. Ich oblečenie pozostáva z rovňanského kroja, čepca a krpcov. Táto tradícia sa spája so stavaním mája na 1. mája, pri ktorom sa spievajú a tancujú v krojoch ľudové piesne.

V obci nájdete aj modernú reštauráciu, kde si môžete pochutnať na vynikajúcich špecialitách, ponuka je naozaj bohatá. Ubytovať sa môžete v penziónoch a pekných chatkách priamo v prírode. V letnom období je tu možné kempovať, grilovať, opekať, zbierať lesné plody, bylinky a hríby.

V zimnom období sa dá taktiež pekne oddychovať a relaxovať, samozrejme v zimnom duchu. V zime má obec krásnu snehovú prikrývku. Okolie ponúka možnosti na lyžovanie, sánkovanie, v ponuke je aj vlek.

Veľké Rovné sú stvorené na oddych a relax. Nájdete tu nádhernú prírodu i množstvo krásnych pamiatok a tradícií. Verte, že každý tu nájde to po čom túži.

Názory a odporúčania

Johana Kysucká, Ing. Tibor Kysucký (ubytovateľ) 2.8.2018
Pekne upravené centrum obce s kostolom, obecným úradom, obchodmi. Sídli tu drotárske múzeum, miestne výrobné fabriky, 2 píly, krčmy, autobusové spojenie do alebo zo Žiliny a Bytče.
Kevin (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2017
Pekná dedina
Oliver (skupina - návštevník) 25.2.2016
Obec je pekná,no poviem vám tak hrozné cesty som ešte v živote nevidel,horšie ako v Rusku,pravdepodobne sa robila kanalizácia do obce a ako to poplátali...hrôza
Peter (skupina - návštevník) 8.11.2015
Obcou sme iba prechádzali, takže ju nebudem hodnotiť, ale aj to je jeden z dôvodov, aby sme sa sem ešte vrátili
Jan Novosad (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2015
Chalupa je "na samote u lesa" co ja osobne velmi ocenujem.