Loading

Chaty v Modre

(2 objekty + 11 objektov v okolí 25 km)

Chata Zoška

Modra, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Pekná moderná chata blízko Bratislavy

Chata v Harmónii

Modra - Harmónia, v rekreačnej oblasti, v lese
Nádherná chata v tichej horskej oblasti

Chata EBA

Pezinok (Modra 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Chata Luky

Pezinok (Modra 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Modra 13,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Super štylová horáreň + mega areál

Chata Cementarka

Lozorno (Modra 14,1 km vzdušne), na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA

Chata Severka

Senec (Modra 15,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie pre rodinky pri pláži

Chata Juraj

Senec (Modra 15,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
30 m od pláže, cenovo výhodné ubytovanie

Luxusná chata na Slnečných jazerách

Senec (Modra 15,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxus s výhľadom na jazero

Chata Mery

Senec (Modra 15,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri jazere
Dokonalý oddych pri krbe a brehu jazera.
1 - 13 / 13

Chaty Modra

Chaty Modra 1

Modra – malebné mestečko neďaleko Bratislavy

So starým vinohradníckym mestečkom Modra, ktoré sa stalo slobodným kráľovským mestom v roku 1607, sa spája hneď niekoľko zaujímavých prívlastkov - Modra historická, vinohradnícka a vinárska, Štúrova, keramická, kultúrna, turistická. Od hlavného mesta Bratislavy je vzdialená približne 30 km.

Hoci ide o menšie mesto na počet obyvateľov (cca do 9 000), rozhodne má čo ponúknuť svojim návštevníkom. Nachádza sa na juhovýchodných svahoch Malých Karpát. Malokarpatská vinohradnícka oblasť sa pýši aj týmto mestom. Každý správny Slovák by mal vedieť, že Modra sa preslávila aj návštevou a pobytom veľkého národovca Ľudovíta Štúra. Práve tu strávil posledné dni svojho života a zanechal svoj odkaz dodnes v podobe Múzea Ľudovíta Štúra.

No nie je to iba Ľudovít Štúr, na ktorého je Modra tak hrdá. Môže sa popýšiť aj cennými pamiatkami, ktorými sú dozaista katolícke i evanjelické kostoly. Najstarším z nich je gotický Kostol sv. Jána Krstiteľa z druhej polovice 14. storočia. Neďaleko námestia sa týči Kostol sv. Štefanapostavený v klasicistickom štýle.

Pozornému oku návštevníka neuniknú ani dva evanjelické kostoly – slovenský a nemecký. Rovnako môžete obdivovať ďalšie pamiatky mesta, ako je napr. Súsošie Golgoty alebo zaujímavú Kaplnku Panny Márie Snežnej z 18. storočia.

Ak patríte k milovníkom prírody, turistikydobrodružstva, v tomto mestečku sa rozhodne nudiť nebudete. Modra vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka návštevníkom viacero možností na rôzne výlety a turistiku. K obľúbeným cieľom nielen domácich, ale aj Trnavčanov, Bratislavčanov či turistov z iných miest, patrí túra – prechádzka na rozhľadňu Veľká Homoľa, pod ktorou sa nachádza hvezdáreň. Samotný výstup až na vrchol trvá približne jednu hodinu a dovedie Vás k nemu chodník červenej značky.

Keď vydržíte až do cieľa, môžete sa odmeniť krásnym výhľadom na Modru i široké okolie z rozhľadne vrchu. Dovidíte z nej až na hrebeň Malých Karpát, Považský InovecTribeč a veľkú časť Podunajskej nížiny. Medzi najznámejšie a najviac vyhľadávané oblasti na rekreáciu patria miestne časti Modry - HarmóniaPiesok.

Chaty Modra 2

Horské rekreačné stredisko Harmónia, miestna časť Modry, sa rozprestiera na rozhraní lesného masívu Malých Karpát a voľnej prírody. Leží asi 2 km nad Modrou. Zaujímavosťou je, že v minulosti sa tu nachádzali slnečné kúpele, v súčasnosti je to miesto, ktoré vyhľadáva množstvo rekreantov na oddych a relax. Malebné prostredie ponúka prechádzky krásnou prírodou, túry, beh, horskú cykloturistiku či v zime bežkovanie.

Rovnako navštevovanou a obľúbenou turistickou destináciou Malých Karpát je aj rekreačné stredisko Piesok – Zochova chata. Nachádza sa približne 6 km nad Modrou a ponúka bohaté vyžitie v letných i zimných mesiacoch. Na svoje si tak prídu milovníci turistiky, lezenia či vyznávači zimných športov.

Chaty Modra – v perle Malých Karpát

Modra je naozaj veľmi vyhľadávanou lokalitou pre rekreantov, preto tu nie je núdza o ubytovanie. Ak navštívite toto vinárske mestečko, budete mať k dispozícii viacero možností ubytovania. Môžete využiť služby hotelov alebo penziónov priamo v centre mesta. Ak obľubujete tichšie miesta, ponuka je ešte bohatšia.

Priamo v lone nádhernej prírody môžete prežiť nezabudnuteľné okamihy so svojimi blízkymi. Ubytovanie Vám ponúknu už spomínané rekreačné strediskáHarmónii a v Piesku, okrem toho môžete využiť aj ubytovanie v chatách v danej oblasti. Chaty sú ako stvorené pre všetky dobrodružné povahy a ľudí, ktorí ocenia pokoj, súkromie a rodinnú atmosféru v útulnom prostredí.

Chaty Modra 3

ChatyModre a jej miestnych častiach sú návštevníkom a turistom k dispozícii po celý rok. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v letných mesiacoch, môžete navštíviť aj blízke Kúpalisko Modra, kde si Vaše deti určite prídu na svoje. V zime sú tu možnosti lyžovania alebo bežkovania.

Prečo sa ubytovať v niektorej z chát v Modre? Už pri vstupe do chaty si môžete všimnúť vybavenosť daného ubytovania. Väčšina chát je vybavená štandardne. Súčasťou takmer každej chaty je spoločenská miestnosť, kde strávite čas s Vašimi najbližšími. Poskytuje tak možnosti na relaxáciu aj dlhé rozhovory.

Možnosti na stavovanie poskytuje kuchynka, ktorá patrí takmer ku každému vybaveniu chát v Modre. Samozrejmosťou v chatách býva vlastné sociálne zariadenie. Vo väčšine nechýba televízor, WiFi pripojenie na internet aj krb. Pozor - aj Vaši domáci miláčikovia sú v pet friendly chatách priam vítaní. Vybehajú sa na priľahlom pozemku či záhradke, kde sa môže nachádzať terasa, vonkajšie posedenie, altánok, gril a mnoho ďalšieho.

Pri slove chata sa Vám zaiste vybaví rodinná dovolenka s deťmi. Aj na tie vo väčšine prípadov myslia majitelia, ktorí im pripravia vonkajšie atrakcie v podobe hojdačiek, šmýkačiek alebo trampolíny. Väčšie chaty tak poskytujú ideálne miesto aj pre školy v prírode, detské tábory alebo aj firemné akcie. K dispozícii môže byť aj bezbariérový prístup do chaty.

Chaty v okolí Modry

Rovnako môžete skúsiť ubytovanie v blízkom okolí Modry, napr. v neďalekom meste Pezinok, ktorý tiež ponúka viacero ubytovacích možností, ako sú napr. penzióny, hotely ale aj chatychalupy.

Ak zatúžite po odpočinku formou zaujímavej aktivity, ako je napr. šport, turistika, kúpanie či cyklistika, tak Modra a jej okolie je to pravé miesto pre Vašu rekreáciu. Perle Malých Karpát rozhodne neodoláte.

Názory a odporúčania

Lukrécia Palencarova (skupina - návštevník) 19.3.2020
Krásna príroda a prostredie na oddych