Loading

Ubytovanie v Topoľčiankach

(0 objektov + 12 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Žitavany

Žitavany (Topoľčianky 2,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce) (Topoľčianky 4,0 km vzdušne),...
Lacné a komfortné ubytovanie

Penzión Arizona

Zlaté Moravce (Topoľčianky 4,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Chata Relax

Jedľové Kostoľany (Topoľčianky 8,4 km vzdušne), v obci / v meste
Komfortné so saunou, bazénom a fitness

Chatová osada pod Gýmešom

Jelenec (Topoľčianky 14,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chaty blízko Nitry

Chata Horský Ranč

Nová Baňa (Topoľčianky 15,0 km vzdušne), na samote, pri lese...
Na ranči so zvieratami, ďaleko od stresu

Ubytovanie u Forgácha

Jelenec (Topoľčianky 15,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ubytovanie pod Hradom Gýmeš!

Penzión Semmelrock

Nová Baňa (Topoľčianky 16,7 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Historický penzión v centre mesta.

Chata Kašná hôrka (pôvodne Chata Tajch)

Nová Baňa (Topoľčianky 16,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Pri jazere, mimo ruchu chatovej oblasti

Penzión Lamex

Tlmače (Topoľčianky 17,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!
1 - 12 / 12

Topoľčianky

Topoľčianky 1

Chceli by ste zažiť čaro podvečerných romantických prechádzok, večere pri sviečkach a dobrom víne v lone prekrásnej prírody? Všetko toto nájdete u nás, na Slovensku. Nemusíte cestovať do vzdialených francúzskych zámočkov. Rovnakú krásu máte totiž rovno pod nosom. Navštívte dedinku blízko Nitry, Topoľčianky.

História obce siaha už do roku 1293. Tá si prešla mnohým, v jej blízkosti sa nachádzali Turci, ktorí drancovali okolité dediny. Na mieste terajšieho zámku stál obranný hrad s vodnou priekopou. Čo zaujímavého tu ale nájdete? Množstvo pamiatok môžu závidieť mnohé obce Slovenska. Kostol sv. Kataríny bol projektovaný tvorcom bratislavského primacionálneho paláca, už len kvôli tomu sa ho oplatí vidieť. Máte radi dobré víno?  Potom ste v Topoľčiankach na správnej adrese. Miestne vinárske závody sú jednými z najväčších na Slovensku. Okrem exkurzie, alebo ochutnávky vín si ich môžete aj zakúpiť a doniesť si domov peknú pamiatku. Zaujímavé je vidieť na vlastné oči pre mnohých netradičné zviera, zubra. Zubriu oboru je vhodné navštíviť buď ráno, alebo poobede, vtedy je čas kŕmenia. Miestne národopisné múzeum Vás oboznámi s históriou pôvodných obyvateľov, ich spôsobom života. Netradičný zážitok zažijete pri romantickej jazde na koči. Povoziť sa budete môcť v štýlovom kočiari po nádherných parkoch a cestičkách Topoľčianok. Nemáte koní stále dosť? Jediným múzeom svojho druhu je hypologické múzeum. Návštevu národného žrebčína obzvláštnite aj jazdou v konskom sedle.

Topoľčianky 2

Najznámejším je ale zámok Topoľčianky. Ten po mnohých rekonštrukciách dosiahol svoj romantický vzhľad. V jeho priestoroch nájdete expozíciu obrazov či historického nábytku. Priamo v ňom sa môžete nielen ubytovať, ale môžete si tu dopriať aj chutný obed. Za Vašu pozornosť jednoznačne stojí aj jeho okolie. Nádherný a udržiavaný anglický park očarí každého. Vzácne dreviny, precízne pokosený trávnik, majestátne sochy či umelé jazierka Vám spríjemnia prechádzku areálom.

Okolitá príroda dopraje aj cykloturistom, alebo nenáročným peším turistom. Mnohé horárničky a nedotknuté lúky prajú nenáročným potulkám krajinou. Pre nenáročných lyžiarov je tu lyžiarske stredisko v Novej Bani, ostatné sú o čosi viac vzdialené, ako napríklad Salamandra Banskej Štiavnici. Na výlet sa môžete vydať nielen tu, v blízkosti sa nachádza aj historické mesto Nitra. Za pozornosť stoja aj blízke dedinky, napríklad Beladice s krásnym kaštieľom.

Kde sa tu môžete ubytovať? Otvárajú sa Vám široké možnosti. Na výber máte klasické hotelové ubytovanie, no skúsiť môžete aj ubytovanie na zámku, budete sa cítiť ako knieža. Lacné ubytovanie ponúkajú aj penzióny, či priváty. Výber je už len na Vás.

Známe miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Prekrásny zámok s parkom, preslávené vína či chov koní. Dovolenku ako z rozprávky môžete zažiť práve tu, preto neváhajte a spoznajte krásu Topoľčianok na vlastné oči.