Tradičná chata len 5 minút od jazera!

Vítame Vás na našej Chate Dominika, nachádzajúcej sa v rekreačnom stredisku Duchonka v obci Prašice. Obec patrí do okresu Topoľčany a svojich návštevníkov láka najmä vďaka svojej skvelej polohe pri vodnej nádrži.

Celoročne Vám poskytujeme útulné ubytovanie s kapacitou 12 lôžok, priam ideálne pre jednu skupinu hostí. Či už hľadáte pohodu, pokoj, možnosti športového a rekreačného vyžitia alebo si chcete len tak poleňošiť, každý si u nás príde na svoje. Príjemné spoločné chvíle môžete tráviť v obývacom priestore na prízemí chaty, skadiaľ sa dá vyjsť na peknú slnečnú terasu. Na pohodlnej pohovke si pozriete televízor, budete počúvať rádio s CD prehrávačom alebo si vychutnávať Vami pripravené jedlá za jedálenským posedením. O typickú chatovú atmosféru sa Vám postará hrejivý oheň z kozuba.

V plne vybavenej kuchyni nájdete elektrický sporák, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu, chladničku, mrazničku a kávovar. Pokojný spánok po dni plnom zážitkov si môžete dopriať v jednej z troch spální. Dve 3-lôžkové spálne (samostatná a manželská posteľ v oboch) sa nachádzajú na prízemí, jednu 6-lôžkovú spálňu (dve samostatné a dve manželské postele) objavíte v podkroví chaty. Samozrejmosťou je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

Pekné počasie a svieži vzduch Vás vylákajú aj do exteriéru. Posedieť sa dá na terase, pod altánkom alebo okolo ohniska. Fajnšmekry sa pustia do grilovania, opekania, prípadne do varenia čerstvého gulášu. Vďaka rozsiahlej trávnatej ploche navôkol si tí aktívnejší z Vás zahrajú volejbal, futbal alebo bedminton. Lyžiari a cyklisti odložia svoje športové potreby v úschovni a autá zaparkujete priamo pri objekte.

V letných mesiacoch oceníte neďalekú Vodnú nádrž Duchonka a Nemečky, určite nevynechajte ani Termálne kúpalisko Pažiť a Letné kúpalisko Topoľčany. Turisti, cyklisti, hubári a milovníci pamiatok taktiež neostanú na ocot. Núka sa výlet na Topoľčiansky hrad, k Rozhľadni na Panskej Javorina, Westernklub, Ranč pod Babicou, Rotunda sv. Juraja a Jurko, ZOO Farma New Zealand, Hvezdáreň Partizánske i Hrad Beckov.

Veríme, že pobyt strávený na Chate Dominika si skutočne užijete, načerpáte kopec nových síl a opäť sa k nám s radosťou vrátite! Tešíme sa na Vašu návštevu!