Loading

Ubytovanie na Zemplíne

(30 objektov)

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Apartmán Vínny dom

Viničky, v obci / v meste
Degustácia vína priamo pod ubytovaním!

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!
1 - 30 / 30

Zemplín

Zemplín nie je len okolie Zemplínskej Šíravy. Ide o krásny kraj rozprestierajúci sa na samom východe Slovenska. Ponúka ticho, pokoj a relax, skutočne Vás tu nebude nič a nikto rušiť. Ak si práve takto predstavujete ideálnu dovolenku, Zemplín je to pravé.

Tento región je na Slovensku jedným z najchudobnejších. Stretnúť sa môžete s rozdelením na HornýDolný Zemplín. Do Horného Zemplína patria mestá Humenné, Stropkov, MedzilaborceVranov nad Topľou, do Dolného patria Michalovce, SobranceTrebišov. Aj Zemplín si vo svojej histórií čo to zažil. Časť Dolného Zemplína isté obdobie patrila dokonca pod územie Maďarska. Dnes ale ide o kraj s mnohými prírodnými krásami, srdečnými ľuďmi a neopakovateľnými zážitkami.

Najcennejším pokladom všade na svete je príroda. Na Zemplíne je obzvlášť zachovalá a cenená. Azda najznámejšími sú Bukovské vrchy, Národný park PoloninyVihorlatské vrchy. Každý z týchto útvarov je prísne chránený. Bukovské vrchy sú dokonca zapísané v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Hory na Zemplíne sú taktiež jediným miestom na Slovensku, kde môžete stretnúť zubra. Mohutné zvery vzbudzujúce obdiv a rešpekt. Asi najzaujímavejšou túrou je výstup na Kremenec. Ten sa nachádza presne na rozmedzí medzi Slovenskom, Poľskom Ukrajinou. Nedotknutá príroda a divočina navôkol Vám z tejto túry spraví naozajstné dobrodružstvo.

Na Zemplíne sa zabavíte nielen na potulkách horami, ale aj oddychom pri vode. Najznámejšou vodnou plochou je Zemplínska Šírava. Užijete si tu plávania, vodných bicyklov, skútrov a iných radovánok. Je to také malé more východu. Dostatok rekreačných zariadení v okolí Vám poskytne najrôznejšie služby. Z ostatných nádrží spomenieme Vinianske jazero alebo Starinu, z ktorej je pitnou vodou zásobovaná významná časť východného Slovenska. V srdci Vihorlatských vrchov sa nachádza Morské oko, prírodné jazero, ktoré je obľúbeným turistickým cieľom. V okolí nájdete aj dostatok kúpalísk. Tie sú v Kaluži, Klokočove, Michalovciach, Sobranciach či Vranove nad Topľou.

Za domov hradov sa na Slovensku považuje Považie. Zemplín Vás v tomto rozhodne prekvapí. Mnoho hradov sú už len zrúcaniny, no zájsť si môžete na Zemplínsky, Jasenovský, Michalovský, Stropkovský, Brekovský hrad a ešte niekoľko ďalších.

Ani v zime neprídete nadarmo. Na Zemplíne je dostatok menších lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre nenáročných lyžiarov. V niečom však vynikajú aj nad veľkými konkurentmi. Ponúkajú ticho, pokoj a zjazdovka bude takmer celá Vaša. Takéto strediská nájdete v Medzilaborciach, Stropkove, Parihuzovciach alebo v Chlmci. Tak nezabudnite lyže doma.

Na Zemplíne nájdete samozrejme aj prepychové a luxusné ubytovanie hlavne vo väčších mestách, no na vychutnanie atmosféry siahnete skôr inde. Po pokojnom penzióne, tichom priváte alebo útulnej chatke. A práve takýchto možností máte na Zemplíne viac než dosť. Je to kraj srdečných ľudí a širokých možností vyžitia. Stačí sa len trocha poobzerať a určite aj Vy zistíte, že Zemplín musíte navštíviť čím skôr.

Názory a odporúčania

Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 10.12.2018
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Naďa Kapraľová (ubytovateľ) 22.11.2018
Vinohradnícka oblasť Tokaj - 7 obcí - vinárstva, vinohrady, vínne pivnice, vyhliadková veža v tvare suda, plavba loďou po Bodrogu, viac ako 80km cyklotrás, blízkosť Maďarska (termálne kúpaliská, bobová dráha, vyhliadková veža, lanovka), najnižší bod SR - Klin nad Bodrogom
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
Alžbeta Maťková (mladý pár - návštevník) 15.9.2018
Všetko super, len málo reštaurácii na slovenskej strane.
Viktoria Vrtáková (starší pár - návštevník) 13.9.2018
Zaujímavý region Tokaja, s dobrým vínkom.
Štefan (skupina - návštevník) 14.5.2018
Prekrásna oblasť s množstvom možností na túry, prechádzky či relax v Thermal parku.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Celý kraj je prostě nádhera. Zalesněné kopce a všude čistá příroda.Východní Slovensko se vám vypíše do srdce. Devítičlenná rodina ze západních čech. Děkujeme
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Dobre
Vladimír (skupina - návštevník) 26.5.2017
Veľkým sklamaním bolo, že pri túre na kopec Kremenec bol na pomerne veľkej dĺžke zničený turistický chodník lesnými traktormi a nedalo sa po ňom ísť. Brázdy po kolesách dosahovali miestami aj hĺbku menšieho človeka. A to je ťažba dreva v chránenom národnom parku zakázaná. Trochu nepríjemné boli kontroly hraničnou políciou, ale vzhľadom na blízkosť ukrajinskej hranice je to asi žiadúce.
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Navštívte Morské oko a Viniansky hrad.
Zobraziť viac...