Loading

Ubytovanie na Zemplíne

(40 objektov)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Tina

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata na Zemplínskej Šírave.
1 - 40 / 40

Zemplín

Zemplín nie je len okolie Zemplínskej Šíravy. Ide o krásny kraj rozprestierajúci sa na samom východe Slovenska. Ponúka ticho, pokoj a relax, skutočne Vás tu nebude nič a nikto rušiť. Ak si práve takto predstavujete ideálnu dovolenku, Zemplín je to pravé.

Tento región je na Slovensku jedným z najchudobnejších. Stretnúť sa môžete s rozdelením na HornýDolný Zemplín. Do Horného Zemplína patria mestá Humenné, Stropkov, MedzilaborceVranov nad Topľou, do Dolného patria Michalovce, SobranceTrebišov. Aj Zemplín si vo svojej histórií čo to zažil. Časť Dolného Zemplína isté obdobie patrila dokonca pod územie Maďarska. Dnes ale ide o kraj s mnohými prírodnými krásami, srdečnými ľuďmi a neopakovateľnými zážitkami.

Najcennejším pokladom všade na svete je príroda. Na Zemplíne je obzvlášť zachovalá a cenená. Azda najznámejšími sú Bukovské vrchy, Národný park PoloninyVihorlatské vrchy. Každý z týchto útvarov je prísne chránený. Bukovské vrchy sú dokonca zapísané v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Hory na Zemplíne sú taktiež jediným miestom na Slovensku, kde môžete stretnúť zubra. Mohutné zvery vzbudzujúce obdiv a rešpekt. Asi najzaujímavejšou túrou je výstup na Kremenec. Ten sa nachádza presne na rozmedzí medzi Slovenskom, Poľskom Ukrajinou. Nedotknutá príroda a divočina navôkol Vám z tejto túry spraví naozajstné dobrodružstvo.

Na Zemplíne sa zabavíte nielen na potulkách horami, ale aj oddychom pri vode. Najznámejšou vodnou plochou je Zemplínska Šírava. Užijete si tu plávania, vodných bicyklov, skútrov a iných radovánok. Je to také malé more východu. Dostatok rekreačných zariadení v okolí Vám poskytne najrôznejšie služby. Z ostatných nádrží spomenieme Vinianske jazero alebo Starinu, z ktorej je pitnou vodou zásobovaná významná časť východného Slovenska. V srdci Vihorlatských vrchov sa nachádza Morské oko, prírodné jazero, ktoré je obľúbeným turistickým cieľom. V okolí nájdete aj dostatok kúpalísk. Tie sú v Kaluži, Klokočove, Michalovciach, Sobranciach či Vranove nad Topľou.

Za domov hradov sa na Slovensku považuje Považie. Zemplín Vás v tomto rozhodne prekvapí. Mnoho hradov sú už len zrúcaniny, no zájsť si môžete na Zemplínsky, Jasenovský, Michalovský, Stropkovský, Brekovský hrad a ešte niekoľko ďalších.

Ani v zime neprídete nadarmo. Na Zemplíne je dostatok menších lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre nenáročných lyžiarov. V niečom však vynikajú aj nad veľkými konkurentmi. Ponúkajú ticho, pokoj a zjazdovka bude takmer celá Vaša. Takéto strediská nájdete v Medzilaborciach, Stropkove, Parihuzovciach alebo v Chlmci. Tak nezabudnite lyže doma.

Na Zemplíne nájdete samozrejme aj prepychové a luxusné ubytovanie hlavne vo väčších mestách, no na vychutnanie atmosféry siahnete skôr inde. Po pokojnom penzióne, tichom priváte alebo útulnej chatke. A práve takýchto možností máte na Zemplíne viac než dosť. Je to kraj srdečných ľudí a širokých možností vyžitia. Stačí sa len trocha poobzerať a určite aj Vy zistíte, že Zemplín musíte navštíviť čím skôr.

Názory a odporúčania

Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 13.7.2018
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Monika Faixová (ubytovateľ) 9.7.2018
Či sa chcete kúpať, slniť, dýchať čerstvý vzduch, relaxovať alebo ste prišli na Domašu a preferujete windsurfing, jachting, rybolov, cykloturistiku, hubárčenie, jazdu na koni, tento krásny kút východného Slovenska bude stále tým správnym miestom pre Vaše aktivity. Nájdete tu tiché miesta, pokoj, krásnu prírodu. Na svoje si prídu aj nadšenci akcií, zábavy, gastronómie a športu. K príťažlivosti Domaše okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí nemalou mierou prispieva aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Valkov.
Štefan (skupina - návštevník) 14.5.2018
Prekrásna oblasť s množstvom možností na túry, prechádzky či relax v Thermal parku.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Zobraziť viac...