Loading

Ubytovanie na Zemplíne

(34 objektov)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Marta

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Priestranná chata - pri lese aj pri vode

Ubytovňa Malorka

Michalovce, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v meste!

Chata Marcela

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, v lese
Posledné voľné termíny k dispozícii.

Domček Bubo

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pri pláži - pre 6 osôb

Chata Zelená - Zemplínska Šírava

Medvedia hora - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Nová chata- na okraji lesa, tiché okolie

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Ubytovanie „Na chalupe“

Veľká Tŕňa, v obci / v meste, v centre mesta
Tufové vínne pivnice 300 m od chalupy!
1 - 34 / 34

Zemplín

Zemplín 1

Zemplín nie je len okolie Zemplínskej Šíravy. Ide o krásny kraj rozprestierajúci sa na samom východe Slovenska. Ponúka ticho, pokoj a relax, skutočne Vás tu nebude nič a nikto rušiť. Ak si práve takto predstavujete ideálnu dovolenku, Zemplín je to pravé.

Tento región je na Slovensku jedným z najchudobnejších. Stretnúť sa môžete s rozdelením na HornýDolný Zemplín. Do Horného Zemplína patria mestá Humenné, Stropkov, MedzilaborceVranov nad Topľou, do Dolného patria Michalovce, SobranceTrebišov. Aj Zemplín si vo svojej histórií čo to zažil. Časť Dolného Zemplína isté obdobie patrila dokonca pod územie Maďarska. Dnes ale ide o kraj s mnohými prírodnými krásami, srdečnými ľuďmi a neopakovateľnými zážitkami.

Zemplín 2

Najcennejším pokladom všade na svete je príroda. Na Zemplíne je obzvlášť zachovalá a cenená. Azda najznámejšími sú Bukovské vrchy, Národný park PoloninyVihorlatské vrchy. Každý z týchto útvarov je prísne chránený. Bukovské vrchy sú dokonca zapísané v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Hory na Zemplíne sú taktiež jediným miestom na Slovensku, kde môžete stretnúť zubra. Mohutné zvery vzbudzujúce obdiv a rešpekt. Asi najzaujímavejšou túrou je výstup na Kremenec. Ten sa nachádza presne na rozmedzí medzi Slovenskom, Poľskom Ukrajinou. Nedotknutá príroda a divočina navôkol Vám z tejto túry spraví naozajstné dobrodružstvo.

Na Zemplíne sa zabavíte nielen na potulkách horami, ale aj oddychom pri vode. Najznámejšou vodnou plochou je Zemplínska Šírava. Užijete si tu plávania, vodných bicyklov, skútrov a iných radovánok. Je to také malé more východu. Dostatok rekreačných zariadení v okolí Vám poskytne najrôznejšie služby. Z ostatných nádrží spomenieme Vinianske jazero alebo Starinu, z ktorej je pitnou vodou zásobovaná významná časť východného Slovenska. V srdci Vihorlatských vrchov sa nachádza Morské oko, prírodné jazero, ktoré je obľúbeným turistickým cieľom. V okolí nájdete aj dostatok kúpalísk. Tie sú v Kaluži, Klokočove, Michalovciach, Sobranciach či Vranove nad Topľou.

Zemplín 3

Za domov hradov sa na Slovensku považuje Považie. Zemplín Vás v tomto rozhodne prekvapí. Mnoho hradov sú už len zrúcaniny, no zájsť si môžete na Zemplínsky, Jasenovský, Michalovský, Stropkovský, Brekovský hrad a ešte niekoľko ďalších.

Ani v zime neprídete nadarmo. Na Zemplíne je dostatok menších lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre nenáročných lyžiarov. V niečom však vynikajú aj nad veľkými konkurentmi. Ponúkajú ticho, pokoj a zjazdovka bude takmer celá Vaša. Takéto strediská nájdete v Medzilaborciach, Stropkove, Parihuzovciach alebo v Chlmci. Tak nezabudnite lyže doma.

Na Zemplíne nájdete samozrejme aj prepychové a luxusné ubytovanie hlavne vo väčších mestách, no na vychutnanie atmosféry siahnete sk&oc