Loading

Ubytovanie Hôrka na Zemplínskej Šírave

(4 objekty + 16 objektov v okolí 25 km)

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Relax

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata s bazénom kúsok od vody

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže
1 - 20 / 20

Hôrka Zemplínska Šírava

Hľadáte more na Slovensku? Pravdepodobne neuspejete, no môžete si ho celkom dobre vynahradiť. Napríklad dovolenkou na Zemplínskej Šírave. Tá je označovaná za more východného Slovenska a práve na jej brehy Vás teraz pozývame.

To najznámejšie a najväčšie turistické stredisko sa nazýva Hôrka. Budete mať skutočne pocit, ako by ste boli kdesi pri mori. Nájdete tu totiž nielen štrkové, ale aj pieskové pláže ako hocikde inde pri mori. Hôrka slúži výhradne na rekreáciu, nájdete tu ubytovacie zariadenia, reštaurácie či bufety, takže sa z nej nebudete musieť ani pohnúť.

Priamo v Hôrke je aj prístav osobnej dopravy, takže si budete môcť Zemplínsku Šíravu užiť aj na lodi. To je pre tých, ktorým sa obyčajné kúpanie máli. Ak chcete skúsiť niečo netradičné, požičiate si vodný bicykel, alebo skúter. Jazda na ňom je zážitkom, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

Priamo z Hôrky sa za pár minút dostanete aj na Vinianske jazero. Leží v lese neďaleko Zemplínskej Šíravy a určite ho navštívte. Sú tu pláže, môžete tu plávať, skrátka všetko, ako na Zemplínskej Šírave. Avšak na Vinianskom jazere je oveľa menej ľudí, ak máte radi súkromie, vyberte sa skôr do týchto končín.

Kúsok od Hôrky sa nachádza aj zrúcanina Vinianskeho hradu. Je to dobrý tip na ozvláštnenie stereotypnej dovolenky. Ďalším je návšteva jazdiarne vo Vinnom, kde si skúsite osedlať koňa a previezť sa na ňom. Túto atraktivitu ocenia nielen Vaše deti, ale aj Vy.

Keď budete na dovolenke v Hôrke, určite nevynechajte návštevu Morského oka pod Vihorlatom. Toto jazero patrí k tým najnavštevovanejším na Slovensku.

Pokiaľ je voda Vašim druhým domovom a neviete sa jej nabažiť, máme pre Vás ešte čosi viac. Môžete sa vybrať aj na kúpalisko do Michaloviec, Klokočova či Humenného. A to, že nie ste pri mori ani nebudete vnímať.

Ak si budete chcieť vychutnať romantické prostredie Zemplínskej Šíravy v zime, tak si pokojne pribaľte aj lyže. Na bežeckých budete brázdiť nekonečné polia, na zjazdových sa vyšantíte v neďalekom Chlmci.

Hôrka je v prvom rade rekreačná oblasť. A tomu je prispôsobená aj ponuka ubytovania. Nájdete tu hlavne mnoho chatiek všetkých veľkostí, tvarov a cien. Rovnako aj ubytovne, či hotely. Alebo ak máte radi jednoduchšie ubytovanie, privítate prítomnosť kempu. Hôrka ponúka pre každého niečo, to posledné, čo musíte urobiť je zbaliť sa a pripraviť sa na dovolenku plnú slnka.

Názory a odporúčania

Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Doporučujme plavbu loďou.
Rene (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.4.2017
ubytovanie blízko vody
Martina (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.8.2016
Časť Šírava- Hôrka momentalne skoro žiadne služby