Loading

Ubytovanie vo Vinnom

(6 objektov + 27 objektov v okolí 25 km)

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Apartmány u Janka

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Apartmánový dom pri Vinianskom jazere

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Chata Kaja

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata v čarovnom prostredí pri jazere!

Chata Zemplínska šírava

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Blízko vody, super cena, pokojné okolie.

Chata Terezka

Vinné, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Štýlová chata plná zážitkov

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 0,8 km vzdušne), v rekreačn...
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,1 km vzdušne), v rekreačn...
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Letná unimo chatka pri Domčeku Bubo

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pri pláži - pre 4 osoby

Chata Relax

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,6 km vzdušne), v rekreačn...
Chata s bazénom kúsok od vody
1 - 33 / 33

Vinné

Vinné 1

Východné Slovensko si starostlivo ukrýva mnohé svoje klenoty. Nie sú tak známe ako v ostatných častiach Slovenska, no prísť sem sa rozhodne oplatí. Jedným z miest, ktoré by ste určite mali vidieť je dedinka Vinné.

Jej názov vo Vás možno vyvoláva chuť na dobré a kvalitné vínko. A máte pravdu, kedysi boli nad obcou početné vinohrady a v istej miere sa s nimi môžete stretnúť aj dnes. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1249. Dedinka patrila mestu Michalovce, ktoré je dodnes najväčším v oblasti.

Čiernou škvrnou v histórií tejto krásnej dedinky je rok 1944. Domáce obyvateľstvo pomáhalo partizánskym oddielom a draho za to zaplatilo. Nacisti popravili na mieste 7 obyvateľov a dedinu podpálili. Popolom ľahlo neuveriteľných takmer 300 domov. Po tejto tragickej udalosti nazbierali domáci dostatok síl na to, aby spravili z Vinného znova krásne miesto na život.

Vinné 2

A ním Vinné rozhodne je. Môžete si tu užiť prvotriedny relax a rovnako sa zdokonaliť v historických poznatkoch. Priamo nad obcou sa týči zrúcanina Vinianskeho hradu, ktorý na celé okolie hľadí z vysokého brala. Z kultúrneho bohatstva je vo Vinnom zaujímavý kostol, kaštieľ a zrúcanina miestneho kláštora.

No do Vinného sa chodí predovšetkým pre niečo iné. Kvôli skvelému relaxu, teplu, vode a bronzovému opáleniu. Vinné je jednou z najpopulárnejších rekreačných oblastí východného Slovenska. Priamo na okraji obce sa nachádza Vinianske jazero, kde sa dá člnkovať, plávať a slniť na pláži. Na jeho brehu je rekreačné zariadenie a nuda tu rozhodne nehrozí.

A teraz príde ten hlavný tromf. Vinianske jazero je skôr pre tých, ktorí obľubujú pokojnejšie a menšie rekreačné strediská. Pre ostatných tu je Zemplínska Šírava. Ide o obrovskú vodnú priehradu, ktorej dĺžka je až 11 kmVinné 3Nemusíte ju preplávať celú, no ak predsa, radšej si požičajte vodný bicykel alebo čln. Pokiaľ by s takýmto dobrodružstvom Vaša polovička nesúhlasila, nechajte ju pokojne na brehu. Bude sa môcť opaľovať či hrať volejbal. Zemplínska Šírava je našim slovenským morom a to aj vďaka mimoriadne teplej vode. Vodná nádrž nie je príliš hlboká a tak sa v nej voda pomerne rýchlo ohreje.

Okolie Vinného priam pozýva na jeho preskúmanie. Okrem rekreačných stredísk a kúpalísk v blízkom Klokočove či Kaluži je tu viacero možností. Populárne je Zemplínske múzeum v Michalovciach, či niektorá z hradných zrúcanín v Brekove alebo Sedliskách. No a v zime môžete zavítať do lyžiarskeho strediska Ski Park Chlmec.

Vinné predstavuje veľkú dedinu s mimoriadnym významom. Navštevujú ju turisti z celého Slovenska, hlavne kvôli Zemplínskej Šírave. Nájdete tu nielen jednoduché turistické ubytovnerekreačné zariadenia na jej brehu, ale aj množstvo privátov. Pre náročnejších návštevníkov sa tu nájde aj moderný penzión a milovníci stanovania môžu zakotviť v autokempe. Pre každého sa tu niečo nájde a všetci sa spoločne stretnú na pláži pri slovenskom mori, Zemplínskej Šírave.

Názory a odporúčania

Soňa Blažeková (mladý pár - návštevník) 9.7.2019
Niekoľko rokov sme z dvora ani nevyšli pretože nám bolo tak dobre, že sme nemali potrebu...tento rok sme navštívili miestny hrad, ktorý prechádza rekonštrukciou. Je veľmi zaujímavá v tom, že ho rekonštruujú doboví ľudia spôsobom ako v storočí v ktorom bol v prevádzke ( bez elektriky a strojov, ktoré nám dnešná doba ponúka...)a tak som skúšala na prastarom sústruhu šľapaním vysústružiť drevo, sledovala som kováča ktorý dúchadlom rozdúchaval oheň a vyrábal súčiastky na opravu dverí, vrecia s materiálom nosili ľudia peši do kopca na pleci....bol to úžasný zážitok, ktorý doporučujem zažiť každému....návrat späť v čase....
Lubica Valova (skupina - návštevník) 5.7.2019
Viniansky hrad
Marta Čopová (ubytovateľ) 21.6.2019
Návšteva Vinianskeho hradu, jazda na koni, Thermalpark Šírava s rôznymi saunami, v lete kúpanie v prírodnom jazierku, v zime korčuľovanie sa.
Pavol Juraševský (skupina - návštevník) 16.5.2019
obec sme nenavštívili
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Vesnička Vinné je sice malá, ale v krámečku jsme nakoupili vše co nám chybělo. Krásná jako ta naše.Jinak asi 10 km se nachází město Michalovce se vším.( 2x Kaufland atd...)
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Nádherné prostredie, atmosféra, energia! Proste príjemné, teplé a hrejivé.
Ľubica (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.7.2016
Prostredie je nadherne a tiche. Oporučam turu na hrad.Aj pre male deti.
Anka Kuráňová (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.6.2016
Príjemná dedinka
Erik (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.9.2015
Lokalita Vinné Jazero je sama osebe nádherná, treba vidieť.
Monika Kalmárová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2015
Najbližšie sa nachádza obec Vinné, kde nájdete potraviny so všetkým čo treba. Do 8km je mesto Michalovce kde je človek nájde tovar všetkého druhu.
Monika Kalmarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.8.2015
V okoli sme boli pozriet morske oko, hrad, zemplinsku siravu a okolie jazera, kde sa nachadza vela detskych ihrisk, co je skvele pre deti. V okoli je mnoho moznosti co robit a kam sa ist pozriet.
Zuzana Gerdová (skupina - návštevník) 31.7.2015
okolie pekné, len jazero by mohli vyčistiť
Ján Galschneider (starší pár - návštevník) 30.7.2015
Doporučujem príjemní pobyt, bohatú a výbornú stravu primeranú cenám, výborný kuchár-ka,
ZLATICA PANKOVA (starší pár - návštevník) 29.6.2015
Manzel je rybar ,nic ine mu nechybalo.
Vlaďka (skupina - návštevník) 15.6.2015
Krásné místo a umístění chaty nemá chybu.
Marek (mladý pár - návštevník) 30.4.2015
Okrem prístupovej cesty nemám čo vytknúť :)