Loading

Ubytovanie vo Vinnom

(5 objektov + 20 objektov v okolí 25 km)

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Chata Terezka

Vinné, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Štýlová chata plná zážitkov

Apartmány u Janka

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Apartmánový dom pri Vinianskom jazere

Dovolenkový domček pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pre rodinky pri vode

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 0,8 km vzdušne), v rekreačn...
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,1 km vzdušne), v rekreačn...
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chata Relax

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,6 km vzdušne), v rekreačn...
Chata s bazénom kúsok od vody

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava (Vinné 1,7 km vzdušne), v rekreačn...
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava (Vinné 2,2 km vzdušne), v rekreač...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!
1 - 25 / 25

Vinné

Vinné 1

Východné Slovensko si starostlivo ukrýva mnohé svoje klenoty. Nie sú tak známe ako v ostatných častiach Slovenska, no prísť sem sa rozhodne oplatí. Jedným z miest, ktoré by ste určite mali vidieť je dedinka Vinné.

Jej názov vo Vás možno vyvoláva chuť na dobré a kvalitné vínko. A máte pravdu, kedysi boli nad obcou početné vinohrady a v istej miere sa s nimi môžete stretnúť aj dnes. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1249. Dedinka patrila mestu Michalovce, ktoré je dodnes najväčším v oblasti.

Čiernou škvrnou v histórií tejto krásnej dedinky je rok 1944. Domáce obyvateľstvo pomáhalo partizánskym oddielom a draho za to zaplatilo. Nacisti popravili na mieste 7 obyvateľov a dedinu podpálili. Popolom ľahlo neuveriteľných takmer 300 domov. Po tejto tragickej udalosti nazbierali domáci dostatok síl na to, aby spravili z Vinného znova krásne miesto na život.

Vinné 2

A ním Vinné rozhodne je. Môžete si tu užiť prvotriedny relax a rovnako sa zdokonaliť v historických poznatkoch. Priamo nad obcou sa týči zrúcanina Vinianskeho hradu, ktorý na celé okolie hľadí z vysokého brala. Z kultúrneho bohatstva je vo Vinnom zaujímavý kostol, kaštieľ a zrúcanina miestneho kláštora.

No do Vinného sa chodí predovšetkým pre niečo iné. Kvôli skvelému relaxu, teplu, vode a bronzovému opáleniu. Vinné je jednou z najpopulárnejších rekreačných oblastí východného Slovenska. Priamo na okraji obce sa nachádza Vinianske jazero, kde sa dá člnkovať, plávať a slniť na pláži. Na jeho brehu je rekreačné zariadenie a nuda tu rozhodne nehrozí.

A teraz príde ten hlavný tromf. Vinianske jazero je skôr pre tých, ktorí obľubujú pokojnejšie a menšie rekreačné strediská. Pre ostatných tu je Zemplínska Šírava. Ide o obrovskú vodnú priehradu, ktorej dĺžka je až 11 kmVinné 3Nemusíte ju preplávať celú, no ak predsa, radšej si požičajte vodný bicykel alebo čln. Pokiaľ by s takýmto dobrodružstvom Vaša polovička nesúhlasila, nechajte ju pokojne na brehu. Bude sa môcť opaľovať či hrať volejbal. Zemplínska Šírava je našim slovenským morom a to aj vďaka mimoriadne teplej vode. Vodná nádrž nie je príliš hlboká a tak sa v nej voda pomerne rýchlo ohreje.

Okolie Vinného priam pozýva na jeho preskúmanie. Okrem rekreačných stredísk a kúpalísk v blízkom Klokočove či Kaluži je tu viacero možností. Populárne je Zemplínske múzeum v Michalovciach, či niektorá z hradných zrúcanín v Brekove alebo Sedliskách. No a v zime môžete zavítať do lyžiarskeho strediska Ski Park Chlmec.

Vinné predstavuje veľkú dedinu s mimoriadnym významom. Navštevujú ju turisti z celého Slovenska, hlavne kvôli Zemplínskej Šírave. Nájdete tu nielen jednoduché turistické ubytovnerekreačné zariadenia na jej brehu, ale aj množstvo privátov. Pre náročnejších návštevníkov sa tu nájde aj moderný penzión a milovníci stanovania môžu zakotviť v autokempe. Pre každého sa tu niečo nájde a všetci sa spoločne stretnú na pláži pri slovenskom mori, Zemplínskej Šírave.