Loading

Ubytovanie vo Vinnom

(5 objektov + 20 objektov v okolí 25 km)

Chata Kaja

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata v čarovnom prostredí pri jazere!

Chata Zemplínska šírava

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Blízko vody, super cena, pokojné okolie.

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard
1 - 25 / 25

Vinné

Východné Slovensko si starostlivo ukrýva mnohé svoje klenoty. Nie sú tak známe ako v ostatných častiach Slovenska, no prísť sem sa rozhodne oplatí. Jedným z miest, ktoré by ste určite mali vidieť je dedinka Vinné.

Jej názov vo Vás možno vyvoláva chuť na dobré a kvalitné vínko. A máte pravdu, kedysi boli nad obcou početné vinohrady a v istej miere sa s nimi môžete stretnúť aj dnes. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1249. Dedinka patrila mestu Michalovce, ktoré je dodnes najväčším v oblasti.

Čiernou škvrnou v histórií tejto krásnej dedinky je rok 1944. Domáce obyvateľstvo pomáhalo partizánskym oddielom a draho za to zaplatilo. Nacisti popravili na mieste 7 obyvateľov a dedinu podpálili. Popolom ľahlo neuveriteľných takmer 300 domov. Po tejto tragickej udalosti nazbierali domáci dostatok síl na to, aby spravili z Vinného znova krásne miesto na život.

A ním Vinné rozhodne je. Môžete si tu užiť prvotriedny relax a rovnako sa zdokonaliť v historických poznatkoch. Priamo nad obcou sa týči zrúcanina Vinianskeho hradu, ktorý na celé okolie hľadí z vysokého brala. Z kultúrneho bohatstva je vo Vinnom zaujímavý kostol, kaštieľ a zrúcanina miestneho kláštora.

No do Vinného sa chodí predovšetkým pre niečo iné. Kvôli skvelému relaxu, teplu, vode a bronzovému opáleniu. Vinné je jednou z najpopulárnejších rekreačných oblastí východného Slovenska. Priamo na okraji obce sa nachádza Vinianske jazero, kde sa dá člnkovať, plávať a slniť na pláži. Na jeho brehu je rekreačné zariadenie a nuda tu rozhodne nehrozí.

A teraz príde ten hlavný tromf. Vinianske jazero je skôr pre tých, ktorí obľubujú pokojnejšie a menšie rekreačné strediská. Pre ostatných tu je Zemplínska Šírava. Ide o obrovskú vodnú priehradu, ktorej dĺžka je až 11 kmNemusíte ju preplávať celú, no ak predsa, radšej si požičajte vodný bicykel alebo čln. Pokiaľ by s takýmto dobrodružstvom Vaša polovička nesúhlasila, nechajte ju pokojne na brehu. Bude sa môcť opaľovať či hrať volejbal. Zemplínska Šírava je našim slovenským morom a to aj vďaka mimoriadne teplej vode. Vodná nádrž nie je príliš hlboká a tak sa v nej voda pomerne rýchlo ohreje.

Okolie Vinného priam pozýva na jeho preskúmanie. Okrem rekreačných stredísk a kúpalísk v blízkom Klokočove či Kaluži je tu viacero možností. Populárne je Zemplínske múzeum v Michalovciach, či niektorá z hradných zrúcanín v Brekove alebo Sedliskách. No a v zime môžete zavítať do lyžiarskeho strediska Ski Park Chlmec.

Vinné predstavuje veľkú dedinu s mimoriadnym významom. Navštevujú ju turisti z celého Slovenska, hlavne kvôli Zemplínskej Šírave. Nájdete tu nielen jednoduché turistické ubytovnerekreačné zariadenia na jej brehu, ale aj množstvo privátov. Pre náročnejších návštevníkov sa tu nájde aj moderný penzión a milovníci stanovania môžu zakotviť v autokempe. Pre každého sa tu niečo nájde a všetci sa spoločne stretnú na pláži pri slovenskom mori, Zemplínskej Šírave.

Názory a odporúčania

Jozef Denaluc (ubytovateľ) 16.7.2018
Termal park Šírava s termálnou vodou, wellness toboganmi. Upravená pláž s barom, detské ihriská, vonkajšie bazény, motokáry, kolotoče, tenisové kurty.
Marta Čopová (ubytovateľ) 18.6.2018
Návšteva Vinianskeho hradu, jazda na koni, Thermalpark Šírava s rôznymi saunami, v lete kúpanie v prírodnom jazierku, v zime korčuľovanie sa.
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Vesnička Vinné je sice malá, ale v krámečku jsme nakoupili vše co nám chybělo. Krásná jako ta naše.Jinak asi 10 km se nachází město Michalovce se vším.( 2x Kaufland atd...)
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Klasika
Cassia (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.4.2017
Obec by sa moha lepšie predať turistom, žiadne extra služby okrem stravovania.
Blanka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.1.2017
Měli jsme štěstí na počasí, takže určitě doporučuji koupaliště u Šíravy.
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Nádherné prostredie, atmosféra, energia! Proste príjemné, teplé a hrejivé.
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Rezervy ve službách-pohostinství.
Josef Kovaříček (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Hezká vesnička.
Norbert R (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2016
Poloha chaty je vo velmi dobrej lokalite blízko je krčma a potraviny
Tatiana (skupina - návštevník) 24.7.2016
Pacili sa nam vodne bicykle-cena sa nam zdala vysoka 10/1hod. Zasobit sa jedlom a pitim treba dopredu ak sa Vam nechce ist tak ako nam do Michaloviec do obchodu,ale zasa idu super spoje blizko od chatky do mesta...dostupnosf pre nas super/taxiky,autobusy...
Zobraziť viac...