Loading

Ubytovanie na Dolnom Zemplíne

(26 objektov)

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusné ubytovanie priamo v areáli

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže

Apartmány u Janka

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Apartmánový dom pri Vinianskom jazere

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!
1 - 26 / 26

Dolný Zemplín

Dolný Zemplín 1

Región Dolného Zemplína sa rozprestiera na východe Slovenska. Svojou polohou je predurčený na návštevy turistov aj zo zahraničia, nakoľko z východu ho ohraničuje hranica s Ukrajinou a z južnej strany hranica s Maďarskom. Zo severu sa nad regiónom týčia Západné Karpaty a Vihorlatské vrchy. Môžeme sem zaradiť oblasti okresov Sobrance, TrebišovMichalovce.

V oblasti Dolného Zemplína sa nachádza aj vinohradnícky tokajský kraj. V týchto končinách, konkrétne v mestečkách Malá a Veľká Tŕňa sa vyrába celoslovensky známe víno Tokaj. V okolí sú preto každoročne usporadúvané rôzne ochutnávky a jarmoky spojené s bohatým kultúrnym programom navštevované ľuďmi z celého východného Slovenska.

Dolný Zemplín 2

Srdcom kraja je turisticky najzaujímavejšia atrakcia – Zemplínska Šírava. Je druhou najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Vďaka jej obľúbenosti si u návštevníkov vyslúžila pomenovanie slovenské more. Zemplínska Šírava sa vyznačuje najmä príležitosťami na aktívny oddych v lete - kúpanie, člnkovanie, vodné skútre či lyže a dokonca možnosť windsurfingu. Okolo priehrady je rozmiestnených sedem väčších či menších rekreačných stredísk, pričom každé z nich je vybavené pestrou paletou možností ubytovania a stravovania.

V lete treba navštíviť aj blízke Vinianske jazero. Malebné jazero vzdialené asi 10 km od okresného mesta Michalovce si turistov získa zvláštnou atmosférou, Je obkolesené lesmi z každej strany. Pri jazere je možnosť ubytovať sa v chatkách či využiť autokemping. Jazero má požičovňu vodných bicyklov a člnov. Pre športovcov sú pripravené ihriská vhodné na plážový volejbal, tenis a futbal.

Na výlet sa treba určite vybrať aj k jednému z viacerých hradov v oblasti. Ide už len o zrúcaniny hradov, ale turistické trasy v ich okolí sú lákadlom na prechádzky pre rodiny s deťmi alebo nenáročných turistov. Najznámejším je Viniansky hrad pri obci Vinné. Priestorovo menšie zrúcaniny hradov sú aj v Kráľovskom Chlmci a vo Veľkom Kamenci.

Dolný Zemplín 3

Jedným z najväčších miest regiónu sú Michalovce. Impozantná budova barokovo – klasicistického kaštieľa situovaná na území mesta, bývalé sídlo šľachtickej rodiny, je dnes miestom, kde je k turistom sprístupnené Zemplínske múzeum.

Vychutnať si dovolenku na Dolnom Zemplíne možno v ubytovacích jednotkách rôzneho druhu i kvality. V mestách ako Michalovce či Trebišov sa ľahko ubytujete aj v luxusnejších hoteloch. V okolí jazier vyrástli viaceré chatové osady, kde sú k dispozícií útulné chatky s bezprostrednou blízkosťou k jazeru a krásnym výhľadom. V lete môžete vyskúšať aj viaceré autokempingy a stráviť pár nocí pod stanom.

V každom prípade sa na východ Slovenska oplatí ísť pozrieť. Či sa sem vyberiete len tak na výlet, stráviť víkend či dovolenku, nudiť sa určite nebudete. Región ponúka mnoho príležitostí ako atraktívne stráviť čas. Určite najkrajším je v tomto regióne leto, ktoré si vychutnáte pri vode, pri prechádzkach medzi vinohradmi či výstupom na jeden z hradov.

Názory a odporúčania

Naďa Kapraľová (ubytovateľ) 8.4.2019
Vinohradnícka oblasť Tokaj - 7 obcí - vinárstva, vinohrady, vínne pivnice, vyhliadková veža v tvare suda, plavba loďou po Bodrogu, viac ako 80km cyklotrás, blízkosť Maďarska (termálne kúpaliská, bobová dráha, vyhliadková veža, lanovka), najnižší bod SR - Klin nad Bodrogom
Tomáš Cerovský (skupina - návštevník) 1.4.2019
Zemplínska šírava
Katarína Horváthová (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.3.2019
vyhiadkovu vezu, najnizsi bod SR, hrad Kamenec, NPR Tajba, vinne vpivnicky v Malom Horesi, kastiel v Bieli, Solny dom vo Velkych Trakanoch, klastor v Lelesi a goticky most, lanovy most cez Latoricu, trojbod SK-HU-UA
Maria Sekelova (sólo hosť - návštevník) 8.3.2019
Blizko termalpark
Alžbeta Maťková (mladý pár - návštevník) 15.9.2018
Všetko super, len málo reštaurácii na slovenskej strane.
Viktoria Vrtáková (starší pár - návštevník) 13.9.2018
Zaujímavý region Tokaja, s dobrým vínkom.
Štefan (skupina - návštevník) 14.5.2018
Prekrásna oblasť s množstvom možností na túry, prechádzky či relax v Thermal parku.
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Celý kraj je prostě nádhera. Zalesněné kopce a všude čistá příroda.Východní Slovensko se vám vypíše do srdce. Devítičlenná rodina ze západních čech. Děkujeme
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Dobre
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Navštívte Morské oko a Viniansky hrad.
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Pekne!
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Pěkná příroda, hodně památek.
Zobraziť viac...