Loading

Ubytovanie na Dolnom Zemplíne

(26 objektov)

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Ubytovanie Tokaj - Veľká Tŕňa

Veľká Tŕňa, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Útulné ubytovanie, aj na krátkodobo!

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Thermal

Kaluža - Zemplínska Šírava - Zemplínska Šírava - Thermalpark...
Moderná klimatizovaná chata,TOP lokalita

Chalupa Kusín

Kusín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Chalupa v pokojnom prostredí

Chata Zelená - Zemplínska Šírava

Medvedia hora - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri...
Nová chata- na okraji lesa, tiché okolie
1 - 26 / 26

Dolný Zemplín

Dolný Zemplín 1

Región Dolného Zemplína sa rozprestiera na východe Slovenska. Svojou polohou je predurčený na návštevy turistov aj zo zahraničia, nakoľko z východu ho ohraničuje hranica s Ukrajinou a z južnej strany hranica s Maďarskom. Zo severu sa nad regiónom týčia Západné Karpaty a Vihorlatské vrchy. Môžeme sem zaradiť oblasti okresov Sobrance, TrebišovMichalovce.

V oblasti Dolného Zemplína sa nachádza aj vinohradnícky tokajský kraj. V týchto končinách, konkrétne v mestečkách Malá a Veľká Tŕňa sa vyrába celoslovensky známe víno Tokaj. V okolí sú preto každoročne usporadúvané rôzne ochutnávky a jarmoky spojené s bohatým kultúrnym programom navštevované ľuďmi z celého východného Slovenska.

Dolný Zemplín 2

Srdcom kraja je turisticky najzaujímavejšia atrakcia – Zemplínska Šírava. Je druhou najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Vďaka jej obľúbenosti si u návštevníkov vyslúžila pomenovanie slovenské more. Zemplínska Šírava sa vyznačuje najmä príležitosťami na aktívny oddych v lete - kúpanie, člnkovanie, vodné skútre či lyže a dokonca možnosť windsurfingu. Okolo priehrady je rozmiestnených sedem väčších či menších rekreačných stredísk, pričom každé z nich je vybavené pestrou paletou možností ubytovania a stravovania.

V lete treba navštíviť aj blízke Vinianske jazero. Malebné jazero vzdialené asi 10 km od okresného mesta Michalovce si turistov získa zvláštnou atmosférou, Je obkolesené lesmi z každej strany. Pri jazere je možnosť ubytovať sa v chatkách či využiť autokemping. Jazero má požičovňu vodných bicyklov a člnov. Pre športovcov sú pripravené ihriská vhodné na plážový volejbal, tenis a futbal.

Na výlet sa treba určite vybrať aj k jednému z viacerých hradov v oblasti. Ide už len o zrúcaniny hradov, ale turistické trasy v ich okolí sú lákadlom na prechádzky pre rodiny s deťmi alebo nenáročných turistov. Najznámejším je Viniansky hrad pri obci Vinné. Priestorovo menšie zrúcaniny hradov sú aj v Kráľovskom Chlmci a vo Veľkom Kamenci.

Dolný Zemplín 3

Jedným z najväčších miest regiónu sú Michalovce. Impozantná budova barokovo – klasicistického kaštieľa situovaná na území mesta, bývalé sídlo šľachtickej rodiny, je dnes miestom, kde je k turistom sprístupnené Zemplínske múzeum.

Vychutnať si dovolenku na Dolnom Zemplíne možno v ubytovacích jednotkách rôzneho druhu i kvality. V mestách ako Michalovce či Trebišov sa ľahko ubytujete aj v luxusnejších hoteloch. V okolí jazier vyrástli viaceré chatové osady, kde sú k dispozícií útulné chatky s bezprostrednou blízkosťou k jazeru a krásnym výhľadom. V lete môžete vyskúšať aj viaceré autokempingy a stráviť pár nocí pod stanom.

V každom prípade sa na východ Slovenska oplatí ísť pozrieť. Či sa sem vyberiete len tak na výlet, stráviť víkend či dovolenku, nudiť sa určite nebudete. Región ponúka mnoho príležitostí ako atraktívne stráviť čas. Určite najkrajším je v tomto regióne leto, ktoré si vychutnáte pri vode, pri prechádzkach medzi vinohradmi či výstupom na jeden z hradov.