Loading

Ubytovanie v Snine

(0 objektov + 7 objektov v okolí 25 km)

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre (Snina 4,6 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Hotel Alibaba

Humenné (Snina 18,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Špičkový hotel s wellness v centre mesta

Apartmány HUMENNÉ

Humenné (Snina 18,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Penzión PROXIMA

Humenné (Snina 18,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri potoku
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Chalupa Ulič

Ulič (Snina 19,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri le...
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Penzión u Račka - Areál Pohody

Brestov (okres Humenné) (Snina 19,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Rodinný penzión v prírode pri rybníku!

Chalupa Kusín

Kusín (Snina 19,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Chalupa v pokojnom prostredí
1 - 7 / 7

Snina

Snina 1

Slovensko má množstvo miest. Určite ste ich všetky ešte nestihli navštíviť. Niektoré sú väčšie, iné zas celkom maličké. Ak radi objavujete mestečká z tej druhej kategórie, rozhodne sa vydajte aj na východ Slovenska. Nájdete tu mestečko Snina, jedno z našich najvýchodnejšie položených miest vôbec.

Prvýkrát sa Snina spomína už v roku 1317. Od svojich počiatkov bola miestom stretu dvoch kultúr, rímskej a byzantskej. Časti Slovenska ležiace na východe sú totiž známe veľkým percentom Rusínov a pravoslávnych veriacich. Napriek svojej odľahlej polohe zohrala Snina významnú úlohu hlavne z kultúrneho hľadiska.

Snina dnes priťahuje turistov vďaka pokoju, ktorý si tu môžu dopriať a okolitej prekrásnej prírode. Mestečko s 20 000 obyvateľmi leží v zajatí Laboreckých vrchov, BukovskýchVihorlatských vrchov. Turisti tu budú mať určite o program postarané. Najvyhľadávanejšími miestami sú určite Chránená krajinná oblasť VihorlatNárodný park Poloniny. Poloniny ležia na samom okraji Slovenska, na mieste, kde sa stretáva slovenská, ukrajinská a poľská hranica. Toto miesto je na vrchole Kremenca, ktorý musíte navštíviť aj pre jeho prekrásny výhľad do okolia. Najznámejším lákadlom Vihorlatu je zas jazero Morské oko. Mnohí ľudia si myslia, že je sopečného pôvodu, nie je to však pravda. Vzniklo len prehradením doliny. Príjemnou túrou je aj prechádzka k vodnej nádrži Starina, ktorá je iná, ako ostatné vodné nádrže. Snina 2Leží vysoko v horách a nedotknutá príroda okolo nej na Vás bude pôsobiť ako balzam na dušu.

Príroda nie je ani zďaleka jediným lákadlom, pre ktoré sa oplatí Sninu navštíviť. Aj v jej okolí zažijete mnoho neopakovateľných zážitkov. Napríklad v konskom sedle na jednej z blízkych fariem. Ak máte v láske históriu, v tom prípade budete chcieť určite navštíviť aj nejaký hrad. Vydať sa môžete na Viniansky, Brekovský hrad či na Čičavu. O histórií celého regiónu Zemplín sa mnoho zaujímavého dozviete v Zemplínskom múzeu Michalovciach. Najväčšou vzácnosťou Zemplína sú však jeho unikátne celodrevené pravoslávne kostoly. Ak by ste mali vidieť len jednu kultúrnu zaujímavosť, nech je to artikulárny kostolík. Najbližšie ich môžete vidieť v obci Potoky, prípadne v dedinke Miroľa.

Snina 3

Na východe Slovenska si doprajete osvieženia aj počas horúcich letných dní. Kúpaliská sú v Humennom, Klokočove a v Sobranciach. Najväčším lákadlom je určite obrovská Zemplínska Šírava. Ide o more východu. Môžete tu plávať, opaľovať sa na pláži, využiť vodné bicykle, skrátka užiť si dokonalú letnú dovolenku. Pokiaľ by Vám na Šírave vadili davy ľudí, len kúsoček od nej sa nachádza Vinianske jazero, nemenej populárne rekreačné stredisko. No a zábava tu nekončí ani v zime. Lyžiarske strediská nájdete v Parihuzovciach či v Chlmci. Na lyže môžete zájsť aj do Stropkova či Medzilaboriec. Svoje snowboardy, bežky či lyže teda doma rozhodne nezabudnite.

Snina nepatrí medzi najzvučnejšie dovolenkové destinácie, to sa však môže veľmi rýchlo zmeniť. Nepoškvrnená príroda, neopakovateľný pokoj, ticho a mnoho možností trávenia voľného času. Neváhajte a vyberte si niektorý z miestnych penziónov či privátov, aby ste mali kde stráviť svoju dovolenku na Slovensku. Krásy našej krajiny sú známe po celom svete, čo takto vidieť ich aj na vlastné oči?