Loading

Ubytovanie v Sobranciach

(0 objektov + 29 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Kusín

Kusín (Sobrance 11,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Chalupa v pokojnom prostredí

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava (Sobrance 13,8 km vzdušne), v re...
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava (Sobrance 13,9 km vzdušne), v re...
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,2 km vzdušne), v rek...
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata Thermal

Kaluža - Zemplínska Šírava - Zemplínska Šírava - Thermalpark...
Moderná klimatizovaná chata,TOP lokalita

Chata Tina

Kamenec - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,3 km vzdušne), v re...
Útulná chata na Zemplínskej Šírave.

Chata Thermalka

Kaluža - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Pokoj, na brehu Šíravy ,vedľa aquaparku

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,3 km vzdušne), v rek...
Pekna chata dobrá poloha

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava (Sobrance 14,3 km vzdušne), v rek...
Luxusné ubytovanie priamo v areáli
1 - 29 / 29

Sobrance

Poznáte mesto Sobrance?

Prvá zmienka o Sobranciach je z roku 1409. Sobrance sú okresné mestoKošickom kraji. Už v roku 1336 boli v Sobranciach vyvierajúce slané vody využívané na liečbu chorých. Na ich mieste vznikli Sobranecké kúpele. V dokumentoch z roku 1680 sa uvádza, že liečivé pramene vyhľadávali ľudia zďaleka, a to najmä na liečbu reumatických a kožných chorôb. Najväčšiu slávu zažili kúpele v 19. storočí, no počas I. a II. svetovej vojny sa ich rozmach zastavil a boli do veľkej miery zničené. Po istom čase boli opäť obnovené. Zachované priestory bývalých kúpeľov slúžili naposledy ako rehabilitačný liečebný ústav, dnes je však areál uzatvorený. Slávne časy minulé pripomínajú opustené liečebné pavilóny, nedokončené ubytovne a pôvodná Varádyho vila.

V priľahlom lesoparku vznikol Lesnícky náučný chodník Sobranecké kúpele, ktorý prostredníctvom informačných tabúľ sprostredkúva návštevníkom históriu kúpeľov, povolanie lesníka, vegetáciuzvieratá žijúce v lese. Lákavý je i poľovnícky posed pre deti, či prístrešok s posedením a detským ihriskom. Kultúrnou pamiatkou v Sobranciach je Russayova vila z roku 1919, ktorú vlastnil lekár Gabriel Russay. Dnes poskytuje priestory pre výstavy, vernisáže, putovné galérie, umelecké diela známych i menej známych umelcov, ale i na prezentovanie prác žiakov miestnej umeleckej školy.

Sobrance 1

Veľkým lákadlom je Gitarové múzeum, ktoré dokumentuje vývoj výroby gitár a vystavuje ich neobyčajné exempláre. Súčasťou expozície sú aj zosilňovače, klávesy a rôzne hudobné pomôcky. Sobranský Kultúrny domMestská knižnica zabezpečujú kultúrne vyžitie v meste.

Počas letných mesiacov padne vhod návšteva Letného kúpaliska Sobrance. Športovcov potešia športoviská určené na plážový volejbal, tenis, futbal, stolný futbal či dokonca hokejbal (celoročný variant hokeja, ktorý sa nehrá na ľade). Zaujímavosťou v Sobranciach je Skatepark. Je to vytvorený priestor s prekážkovými dráhami pre ľudí jazdiacich na skateboarde, inline korčuliach, kolobežkách a horských bicykloch.

Kam sa vybrať na výlet v okolí mesta Sobrance?

Vodná nádrž Zemplínska šírava je zrejme najväčším turistickým lákadlom v okolí Sobraniec. Nádrž ponúka mnoho možností na rekreáciu. Okolo vodného diela sú vytvorené turistické strediská – Biela hora, Hôrka, Medvedia hora, Kaluža, Kamenec, Klokočov, Paľkov. Okrem plávania a vodných športov, možno využiť ponuku vyhliadkových plavieb, či priľahlé trasy na turistiku a cykloturistiku. Zemplínska šírava je obľúbeným miestom tiež jachtárovrybárov. Časť Zemplínskej šíravy je vyhradená pre vodné vtáctvo a ich sledovanie. Oblasť je označená ako Chránený areál Zemplínska šírava a pre tieto účely sa necháva zarásť.

Pridruženým turistickým bodom je Vinianske jazero (známe aj ako Vinné jazero) v obci Vinné, vzdialené len necelé 3 km od Zemplínskej šíravy. Je menšie, preto často krát teplejšie. Je vhodné tak na kúpanie ako aj na člnkovanie, či jachting. V zime sa využíva na korčuľovanie. Kto rád z času na čas vystrieda prírodné kúpanie za kúpanie v bazénoch, toho poteší ponuka bazénov v Klokočove a v Kaluži. Počas zimnej dovolenky, prípadne nepriaznivého počasia letnej dovolenky príde vhod návšteva Thermal Šírava Spa Resortu. K vodnému svetu bazénov s geotermálnou vodou sú k dispozícii aj vodné atrakcie, masáže, sauny i ubytovanie. Takisto je možné navštíviť Mestskú plaváreň v Michalovciach.

Sobrance 2

Zo Sobraniec je dostupná aj Národná prírodná rezervácia Morské oko. Kvôli zaradeniu tohto jazera do zoznamu prírodného bohatstva UNESCO v rámci Chránenej krajinnej oblasti VihorlatKarpatských bukových pralesov nie je vodná plocha vhodná na rekreáciu, plávanie, ani rybolov. Prechádzka po okolí horského jazera a pohľad na jeho hladinu Vám však pohladí oko i dušu. Senianske rybníky v obci Senné sú tiež označené za národnú prírodnú rezerváciu na ochranu domáceho aj migrujúceho vtáctva. Rybolov je preto povolený len na vyhradených územiach rybníkov. Na pohľad očarujúce je Beňatínske jazero v obci Beňatina, ktoré má vodu sfarbenú do tyrkysovej farby. Vzniklo presakovaním vody do pôvodného kameňolomu. Neďaleko v lese je i Beňatínsky travertín vytvorený prameňom s minerálnymi látkami.

Najbližšie možnosti lyžovania nájdete na svahoch Lyžiarskeho vleku Zámutov, prípadne vzdialenejšieho Lyžiarskeho strediska Jahodná. Blízko okresného mesta Sobrance nájdete v obci Podhoroď Tibavský hrad, ktorého ruiny hradnej veže a opevnenia oblieha hustý porast stromov. Pôvodnú slávu Vinianskeho hradu vo Vinnom dokumentujú tiež už len veľkolepé ruiny. V obci Vinné nájdete i zrúcaniny kostolíka pod vrchom Senderov, ktorý v minulosti s najväčšou pravdepodobnosťou niesol názov Kostol sv. kríža. Základy kostolíka objavili až archeologické práce v roku 1974. V okolí Sobraniec sú okrem Morského oka i ďalšie objekty zaradené do zoznamu UNESCO. Tento krát ide o gréckokatolícke drevené kostolíky: Chrám svätého Michala archanjela v obci Inovce, Chrám prenesenia ostatkov svätého Mikuláša v obci Ruská BystráChrám svätého Bazila Veľkého v obci Hrabová RoztokaChrám nanebovstúpenia Pána v obci Šmigovec.

Sobrance 3

Kde sa môžete ubytovať v Sobranciach?

V Sobranciach nájdete ubytovanie v penziónoch, apartmánoch, turistických ubytovniach, ale aj v privátoch. I v okolí mesta sa nachádza mnoho penziónov, privátov ale aj hotelov, motelov, chát, chalúp a dreveníc. Lacné ubytovanie poskytujú priľahlé kempy. Či už ste teda pár vychutnávajúci spoločné chvíľky, partia mladých ľudí alebo rodina s deťmi, spomedzi našich ubytovacích zariadení si vyberiete tú pravú ponuku pre Vašu letnú i zimnú dovolenku.

Príďte a vychutnajte si čaro nedotknutej prírody oblasti Vihorlatu, no rovnako tak komplexné vybavenie blízkej rekreačnej oblasti Zemplínskej šíravy. Objavujte historické pamiatky, možnosti športového vyžitia v Sobranciach, modernizované kúpalisko a takisto si nájdite čas na návštevu neobyčajnej gitarovej zbierky. Tešíme sa na Vás.