Tufové vínne pivnice 300 m od chalupy!

V srdci Vinohradníckej oblasti Tokaj na Slovensku, v krásnej podhorskej obci Veľká Tŕňa, sa nachádza štýlové gazdovské ubytovanie v 100-ročnom domčeku postavenom z hlinených vaľkov - Ubytovanie "Na chalupe". Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi ako aj väčšie skupinky priateľov a známych.

Iba pár metrov od chalupy sa nachádza areál historických tufových vínnych pivníc s možnosťou degustácie vín. Sledovať krásy tejto lokality môžete aj z 12 metrovej vyhliadkovej veže za Malou Tŕňou v tvare vínneho sudu, vzdialenej asi 3 km od chalupy. Okolité pokojné prostredie je priam stvorené na vychádzky, cyklotúry, ale aj hubárčenie.

Ubytovanie „Na chalupe“ je Vám k dispozícii počas celého roka. V 100-ročnej chalupe dýchajúcej tradíciou, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou, je pre Vás pripravených 13 lôžok (vrátane 2 prísteliek).

Tráviť voľný čas môžete na prízemí chalupy v spoločenskej miestnosti s televízorom, rádiom, CD prehrávačom a štýlovým sedením. Z pohodlia sedačky (využiteľnej aj pre prespanie jednej osoby) si vychutnáte teplo z krbovej piecky. Pripraviť chutné jedlo si viete v kuchyni vybavenej plynovou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, chladničkou s mraziacim výparníkom, rýchlovarnou kanvicou, hriankovačom a všetkým potrebným riadom. Po dohode Vám vieme počas Vášho pobytu zabezpečiť chutné raňajky či plnohodnotnú stravu (za poplatok).

Na prízemí chalupy sa nachádza rovnako jedna 3-lôžková spálňa ako aj bezbariérová kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a automatickou práčkou. Komfort na poschodí zabezpečujú ďalšie dve 4-lôžkové spálne, pri ktorých nechýba druhá moderná kúpeľňa, vybavená vaňou a toaletou. V prípade potreby je možné využiť ešte jednu variabilnú prístelku s možnosťou umiestnenia do ktorejkoľvek spálne.

Chalupa má bezbariérový prístup, preto je vhodná skutočne pre každého. Osviežiť sa počas letných horúcich dní môžete vo veľkom bazéne. Deti si zaskáču na trampolíne alebo sa vyhrajú s hračkami na pieskovisku, prípadne s domácimi maznáčikmi - mačičkami. Pripravený je tu pre Vás priestranný altánok so záhradným grilom. K dispozícii je Vám aj ohnisko či smaltovaný kotlík s trojnožkou na varenie gulášu.

POZOR - pre rodinku s deťmi alebo páry poskytujeme ubytovanie v samostatnom Apartmáne ,,Pri Chalupe". Apartmán sa taktiež nachádza v obci Veľká Tŕňa, od "Chalupy" vzdialený cca 700 metrov. Je súčasťou obývaného rodinného domu na ul. Nižnej. Disponuje samostatným, uzamykateľným vchodom. V hlavnej miestnosti sa nachádza manželská posteľ a rozťahovací gauč, ktorý môže poslúžiť aj ako prístelka pre 2 osoby. Súčasťou apartmánu je plne vybavená kuchynka a kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou. Hostia majú k dispozícii prenosný záhradný gril a vonkajšie sedenie.

Počas Vášho pobytu Vám za poplatok radi zaistíme ochutnávku vín v približne 200 metrov vzdialenej pivnici vytesanej do tufu (sopečnej vyvreliny) ako aj kompletné kadernícke služby. Parkovanie áut pre obe ubytovania je možné priamo vo dvore.

Ponúkame Vám novú službu - požičovňu bicyklov. Pre ubytovaných hostí zľavy! V ponuke: 5 dámskych a 5 pánskych bicyklov, 2 terénne kolobežky, 2 detské bicykle, cyklovozík pre bábätká a e-bike. Pre bližšie informácie kontaktujte prosím ubytovateľa.

Adrenalínové športy zažijete v blízkom Maďarsku (7 km). Vo vzdialenosti 10 km sú Vám k dispozícii služby wellness centra s bazénom so slanou vodou, saunami a vonkajším bazénom. Zaplávať si môžete aj na krytej plavárni či termálnom kúpalisku v neďalekom Maďarsku. Priaznivci histórie si prídu na svoje skúmaním okolitých historických pamiatok, hradov či zrúcanín.

Vychutnajte si tradície našich predkov a zariadenie v tradičnom vidieckom štýle doplnenom o množstvo artefaktov z dôb minulých práve v našom Ubytovaní „Na chalupe“. Tešíme sa na Vás!